Jau 2020. gada pavasarī Covid – 19 sakarā izsludinātais ārkārtas stāvoklis valstī apturēja daudzas mūzikas un mākslas skolu ieceres rīkot un piedalīties dažādos konkursos, festivālos, koncertos. Taču, arī mēs Nīcas Mūzikas skolā meklējām iespējas, kā audzēkņu un pedagogu ieguldīto ikdienas darbu, gatavošanos konkursiem neatstāt bez ievērības, jo saprotam, cik svarīgi audzēkņu personības un karjeras izaugsmē ir attīstīt mērķtiecību, neatlaidību, gūt prieku no procesa, bet tiekties uz augstvērtīgu rezultātu.
Skolā jau sen mācību procesā izmantojām audzēkņu ikdienas darba un arī koncertu filmēšanu, lai kopā audzēkņi ar pedagogu varētu fiksēt un analizēt kļūdas un labās lietas , meklēt problēmu risinājumus.
Iespējas radās, - saņēmām uzaicinājumu piedalīties konkursā attālināti. Uzfilmētu priekšnesumu nosūtījām uz starptautisku dažādu mākslas žanru konkursu “Vasaras vilnis”, kurš no 1. jūlija līdz 10. jūlijam attālināti norisinājās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Konkursā piedalījās trio – Sintija Biteniece (flauta) , Sabīne Ance Čirkše (flauta), Elīna Ķuņķe (klavieres) pedagogu Sigitas Briljonokas un Dinas Sležes vadībā. Priecīgā ziņa, ka iegūts I pakāpes diploms un piemiņas balvas deva drosmi arī turpmāk piedalīties attālinātos konkursos gan skolotājiem, gan arī audzēknēm Sintijai un Elīnai, ka jāturpina sava nākotne saistīt ar mūziku. Šobrīd jau viņas ir Liepājas MMDV I kursa studentes un turpina kopā muzicēt.
Uzsākot mācības septembrī jau bijām gatavi piedalīties attālinātajos konkursos. No 21. – 27. oktobrim II Starptautiskajā mākslu konkursā “Zvaigžņu piramīda” Baltkrievijā jau saņēmām īpašu žūrijas uzaicinājumu piedalīties konkursā. Skolu konkursā pārstāvēja 6. klavieru klases audzēkne Jūlija Vadone (skolotāja Selvija Ozola), akordeonu duets – 4. akordeona klases audzēknes Monta Amanda Mihailova un Līga Beņuše (skolotāja Kristīne Braže) un flautu trio - Evija Latvena (5. klase), Evita Cābele (6. klase), Katrīna Filaka (7. klase) (skolotāja Sigita Briljonoka, koncertmeistare Dina Sleže). Lepojamies ar audzēkņu un pedagogu sasniegumiem, jo visi dalībnieki saņēma I pakāpes diplomus! Konkurss bija ļoti plaši pārstāvēts no dažādām valstīm, īpaši Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas.
Savukārt, 20.novembrī Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā attālināti norisinājās II Starptautiskais vokālās un instrumentālās mūzikas konkurss “Akyz dala” (tulkojumā “Stepe”), kurā ļoti veiksmīgi startēja Nīcas Mūzikas skolas audzēkņi. Instrumentālo ansambļu grupā akordeonu duets Monta Amanda Mihailova, Līga Beņuše un flautu trio Evija Latvena, Evita Cābele, Katrīna Filaka ieguva augstāko novērtējumu - Grand Prix diplomus. Savukārt instrumentālo solistu grupā klavierspēlē Elza Šķila, akordeona spēlē Monta Amanda Mihailova, sitaminstrumentu spēlē Patriks Jākobsons saņēma diplomus kā I pakāpes laureāti.
Pateicības rakstus un atzinīgus vārdus no žūrijas par ieguldījumu audzēkņu talantu izaugsmē saņēma pedagogi Kristīne Braže, Sigita Briljonoka, Selvija Ozola, Dina Sleže un Ivars Dejus.
30. novembrī Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā attālināti norisinājās Starptautiskais ansambļu un orķestru konkurss “Astana symphony”, kuru rīkoja starptautiska festivālu organizācija “Astana Stars”. Konkursā varēja piedalīties gan mūzikas skolu, gan mūzikas vidusskolu, gan interešu izglītības audzēkņi, gan profesionāļi, startējot dažādās vecuma grupās un dažādās nominācijās.
Nīcas Mūzikas skolu klasisko instrumentu ansambļu grupā pārstāvēja flautu trio Evija Latvena, Evita Cābele, Katrīna Filaka skolotājas Sigitas Briljonokas vadībā iegūstot Gran Prix diplomu, pateicības un atzinības vārdus no žūrijas par lielisko ansambļa saspēli. Konkursam video formātā bija jāiesūta divi dažāda rakstura skaņdarbi, apvienojot tos vienā priekšnesumā.
Skolotāja Sigita Briljonoka atzīst, ka attālinātajiem konkursiem ir labās un ne tik labās puses: “Diezin vai klātienē mums būtu iespēja aizbraukt uz tik tālu vietu kā Kazahstāna un piedalīties konkursā klātienē, bet video iesūtīšana konkursa žūrijai izvērtēšanai paver iespējas piedalīties konkursos jebkurā pasaules malā. Tas ir ļoti liels stimuls audzēkņiem, kad ir skaidri mērķi, uz ko tiekties. Savukārt, lai uzfilmētu kvalitatīvu ierakstu, nepieciešama laba akustiskā telpa, bez ārējiem trokšņiem, kvalitatīvas tehnoloģijas. Arī no audzēkņiem tas prasa lielu koncentrēšanos un atdevi, lai ierakstītu iespējami labāko variantu.”
Skola patiesi lepojas ar audzēkņu un skolotāju ieguldīto darbu un neatlaidību ceļā uz audzēkņu personības izaugsmi un panākumiem!
Novēlam radošu garu visām Latvijas mūzikas un mākslas skolām, nezaudēt optimismu, darba sparu un tieksmi pēc jauniem sasniegumiem jaunajā 2021. gadā!
Nīcas Mūzikas skolas direktore Dina Sleže