2018./2019.m.g.

AKCMV audzēknei izcili panākumi Starptautiskā konkursā Itālijā

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

No 4. līdz 6.maijam Orbetello pilsētā Toskānas reģionā Itālijā jau 3. reizi notika Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās dalībnieki no 27 valstīm, tai skaitā, Latvijas, Ķīnas, Japānas, Austrālijas, Zviedrijas u.c. valstīm. Konkurss norisinājās četrās vecuma grupās: A grupā līdz 10 gadiem, B grupā no 11 līdz 13 gadiem, C grupā no 14 līdz 16 gadiem un D grupā no 17 līdz 20 gadiem. Konkursā piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 5. klavieru klases audzēkne Melissa Takanbekova un 1.kursa audzēkne Alise Karlīna Gārša. Melissa B grupā ieguva 2.vietu un tikai 1 punkts audzēknei pietrūka līdz 1.vietas iegūšanai.

Iespaidos par konkursu dalās skolotāja Ilze Mazkalne: “Konkurss norisinājās ļoti skaistā vietā – nelielā koncertzālē. Bērniem bija iespēja spēlēt ļoti labu uzņēmuma “Yamaha” koncertflīģeli, jo konkursa galvenais sponsors bija “Yamaha” uzņēmums. Konkursam bija ļoti augsts līmenis, par to liecināja sarežģītie skaņdarbi, kas bija iekļauti ļoti daudzu konkursa dalībnieku repertuārā, kā, piemēram, B grupā galvenās balvas ieguvēja no Krievijas atskaņoja F.Lista 2. Balādi. Kopumā tā bija lieliska konkursu pieredze audzēknēm un iespēja dzirdēt daudzveidīgo klavieru “zelta repertuāru” lieliskos izpildījumos.”

Šogad Kultūras ministrija apbalvojusi cēsnieces: jauno pianisti Melisu Takanbekovu un viņas skolotāju Ilzi Mazkalni. Apbalvojums piešķirts par īpašiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, pārstāvot Latviju 2018. gadā.

Ikgadējo ministrijas Pateicības rakstu un prēmiju šoreiz saņēma mākslas un mūzikas skolu 49 audzēkņi un pedagogi. Jaunie talanti starptautiskā mērogā bijuši izcili dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti gan tepat – Baltijas valstīs -, gan Rietumeiropas valstīs, gan lielvalstīs – Krievijā un Amerikā.

Šis nav pirmais gads, kad Kultūras ministrijas mācību iestāde Cēsīs un tās audzēkņi saņēmuši prestižo ministrijas apbalvojumu. Katru gadu uz balvu tiek pieteikti vairāk nekā simts Latvijas jaunieši ar lieliskiem panākumiem starptautiskā mērogā. Ar Melisas priekšnesumu un Ilzes Mazkalnes klavierklases audzēkņu Alises Gāršas un Raivo Grozas piedalīšanos aprīļa beigās Cēsu Izstāžu namā notika koncerts. 2019. gada pavasarī visi trīs pianisti startējuši starptautiskā mērogā un guvuši godalgotas vietas – Melisa Tallinā, Alise Rīgā un Raivo Klaipēdā. Klausītāju vidū bija arī jauno pianistu ģimenes. Pedagoģe Ilze Mazkalne pateicās audzēkņu vecākiem, jo ģimeņu aktīva iesaistīšanās, atbalstot bērnus ikdienas darbā, apgūstot klavierspēli, vijoļspēli vai pūšamos instrumentus, ir bezgala svarīga.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Eglīte, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas projektu vadītāja

©2024 LMIIA

Search