Mūzikas skolas jau vairāk nekā gadu ir darbojušās pandēmijas Covid -19 apstākļos.
Saprotot, ka mūzikas instrumentu spēlēšanas iemaņu apguve prasa klātienes nodarbības, tomēr esam bijuši spiesti pielāgoties, apgūt un pielietot visdažādākās šobrīd pieejamās tehnoloģijas. Ja pagājušajā pavasarī retais no mums bija dzirdējis par Zoom vai Meet platformām, tad šobrīd vien retais nezina, ko nozīmē pieslēgšanās stundai vai sapulcei internetā. Bijis jābūt maksimāli radošiem, jo tehnoloģijas nav cilvēks: tās bojājas, netur slodzes, tām vajag Pārklājumus. Nekad vēl tehnoloģiju ražošanas industrijai nav bijis vienlaicīgi tik milzīgs pieprasījums, kā šobrīd.
Un tomēr. Mēs zinām, ka tehnoloģijas ir radījis cilvēks. Šis pats cilvēks, kura izglītošanai tiek veltīti gadi, kura smadzeņu darbība, tās iekustināšana un attīstīšana ir tik svarīga, lai zemeslode turpinātu griezties un saprāts valdītu pār instinktiem.
Šajā procesā audzēkņu izglītībai mūzikas skolās ir ļoti svarīga loma. Katrs no mums ir izjutis, cik grūti vai viegli klājas mūsu audzēkņiem apgūstot attālināti mācības vispārizglītojošajā skolā: Cits jūtas iesprostots savās četrās sienās un nekādi pasaules labumi nevar viņu motivēt apgūt zināšanas, kur nu vēl piespiest sevi pie ekrāna spēlēt instrumentu. Cits jūtas komfortabli, jo skaļie, tracinošie klases biedri netraucē čakli mācīties un, neizejot no mājas, var pat muzicēt. Cik audzēkņu, tik variantu. Mūsu mērķis ir motivēt katru no jaunajiem censoņiem uz izaugsmi, uz rezultātu. Kaut vai ,,izlienot caur adatas aci”, ievērojot stingros pandēmijas ierobežojumus, aizsūtīt audzēkņu mūzikas ierakstus uz konkursiem Kazahstānā, Latvijā un citur. Tas nav viegli un prasa pavisam citu pieeju, jo skaņas kvalitāte, atkarībā no ierakstu tehnoloģiju iespējām, būs ļoti atšķirīga. Bet šoreiz galvenais ir process, motivācija, nepārtrauktība.
Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas Dome saka vislielāko Paldies Covid – 19 pandēmijas apstākļos visiem Pedagogiem, Audzēkņiem, Vecākiem un Atbalsta personām par ieguldīto darbu, izturību, pacietību, iejūtību, savstarpējo sapratni, radošumu visa 2020./2021. mācību gada garumā, nodrošinot visdažādākajos veidos iespēju audzēkņiem uzsākt un turpināt mācības mūzikas skolās, nezaudējot misijas apziņu un, galvenais, pozitīvās emocijas, ko sniedz mūzika un muzicēšana