Festivāli

Pirmais Latvijas mūzikas skolotāju festivāls

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

29.janvārī plkst.19.00 Mārupes mūzikas un mākslas skolā un Siguldas mākslu skolā „Baltais flīģelis” izskanēja Pirmā Latvijas mūzikas skolotāju festivāla atklāšanas koncerti. Dalībnieku pulkā bija atbraukuši mūzikas skolotāji no Ogres, Baldones,Birzgales, Ikšķiles, Olaines, Liepājas un Siguldas. Mūsu „Balto Flīģeli” šoreiz pārstāvēja trio:flautiste Liene Dobičina, oboists Indris Egle (pašreiz brīvmākslinieks) un pianists Arnolds Dimants, klavieru duets Agra un Arnolds Dimanti un „Teacher band” kura sastāvā muzicē trompetists Arnis Šmitiņš, saksofonisti Elmārs Rudzītis, Dainis Garūts un Marta Bleija, ģitārists Gintis Kalniņš, pianiste Rūta Lankovska un perkusionists Jānis Špacs.Kā savā apsveikuma runā teica Siguldas kultūras, izglītības un sporta ministre Līga Sausiņa: „Skolēni ir savu skolotāju spogulis un visvairāk skolēni aizraujas un tic kādai nodarbei tad kad viņi redz sava skolotāja degošās acis, viņa aizrautību. Skolotājs no citiem var prasīt tikai to, ko var izdarīt pats. Šī ir audzēkņiem lieliska iespēja dzirdēt tādu savu pedagogu izpildījuma kvalitāti, kādu viņi nemaz varbūt nav dzirdējuši, kas savukārt varētu motivēt audzēkņus mācīties vēl vairāk.”

Ir tikai apsveicama skolotāju vēlme muzicēt gan solo, gan dažādos kamersastāvos ko viņi apsolīja turpināt darīt gatavojoties arī nākošā gada koncertiem Balvu, Bauskas un Kuldīgas mūzikas skolās.

Viesi atvadoties teica lielu paldies par silto uzņemšanu, kas savukārt jāpāradresē visiem Baltā Flīģeļa iemītniekiem, kuri piedalījās koncerta sagatavošanā un gādāja par tā veiksmīgu norisi.” Ikkatram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet.”

Uz tikšanos 2015. gadā Otrajā Latvijas mūzikas skolotāju festivālā.

Mākslu skolas „Baltais flīģelis” pedagogs-koncertmeistars Arnolds Dimants

©2024 LMIIA

Search