2019./2020.m.g.

Latvijas Mūzikas vidusskolu pianistu festivāls Ventspilī

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

2019.gada 5 decembrī Ventspilī koncertzālē LATVIJA notika Latvijas mūzikas vidusskolu pianistu festivāls, kurā piedalījās arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) klavieru nodaļas audzēkņi – Anna Šatreviča, Nellija Kursīte, Zane Stupāne, Evelīna Ašķelaņeca un Vladislava Marcinķeviča.

Audzēkņus festivālam sagatavoja viņu pedagoģi Ilona Broka, Elīna Bambāne, Aivars Broks un Ilona Sajevska.

Festivāls notiek ik gadu dažādās Latvijas mūzikas vidusskolās pateicoties Klavierpedagogu asociācijas aktivitātei un tās priekšsēdētāja Jura Kalnciema iniciatīvai.

Šogad tajā piedalījās 42 jaunie pianisti, kuri atskaņoja franču komponistu mūziku.

Mums paveicās, ka šoreiz bija lieliska iespēja spēlēt nesen atklātajā jaunajā skaistajā koncertzālē. Zāle ir brīnišķīga visos aspektos – vērienīga telpa, lieliska akustika, labs instruments.

Vajag pieminēt, ka koncertzāle ir ventspilnieku dāvana, kā viņi to stāsta, Latvijai tās simtgadē.

Koncertzāles atklāšana notika 2019.gada jūlijā, tās celtniecība izmaksāja ap 25 miljoniem eiro, un tā tiešām iz viena no modernākajām koncertzālēm Latvijā. Lielā koncertzāle ar 578 skatītāju vietām un lielisko akustiku sadzīvo zem viena jumta ar Ventspils Mūzikas vidusskolu. Tās īpašais lepnums ir koncertērģeles, kas tapušas Vācijā uzņēmumā Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co.

Pateicamies Ventspils Mūzikas vidusskolai par viesmīlību festivāla organizēšanā un novēlam panākumus visiem jaunajiem pianistiem!

Informāciju sagatavoja:
SBDMV klavieru nodaļas vadītāja Ilona Broka

©2020 LMIIA

Search