Яндекс.Метрика

DOME - Ziņas - Domes ziņas septembrī

Ligita Zemniece, Tukuma mūzikas skolas direktore / 10.09.2013
Domes ziņas septembrī


  Dažas dienas pēc Dziesmu svētkiem LMIIA dome tikās izbraukuma sēdē Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā. Galvenā uzmanība sēdē tika pievērta valsts finansējuma atgūšanai iepriekšējā apmērā. Tāpēc aktuāls ir jautājums par Ministru kabineta noteikumu Nr.1035 „Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmas” grozījumiem.

  Domes priekšsēdētājs Aivars Broks izvirzīja jautājumu, vai Kultūras ministrija ir iesniegusi budžeta grozījumus mūzikas skolām? Kā panākt šo Ministru kabineta noteikumu grozījumus? Iespējamie risinājumi jāmeklē sadarbībā ar Kultūras ministriju, ar Saeimas kultūras komisiju. Tāpat jāvēršas arī pie pārējām Saeimas frakcijām, lai rastu atbalstu jautājuma izskatīšanai. Domes sēdē tika skatīts informatīvs ziņojums „Par profesionālās ievirzes mākslu, mūzikas un dejas izglītības programmu turpmāko finansēšanu”. Tajā nav paredzēta 10V programmu likvidēšana. Arī jaunajā mācību gadā dome turpinās darbu pie skolu finansējuma atgūšanas.

   Mūsu asociācija turpina sadarbību ar EMU. A.Broks pastāstīja, ka no 2013.gada 4.oktobra līdz 6.oktobrim Igaunijā viesosies EMU prezidijs. Tā ir lieliska izdevība tikties ar EMU kolēģiem un aprunāties pirms lielās EMU sanāksmes Rīgā. Savukārt, organizējot EMU Asamblejas sanāksmi Rīgā, no visiem piedāvātajiem variantiem izvēlējāmies martu, jo par to domes aptaujā ir nobalsojuši visvairāk. Sekosim līdzi notikumiem un piedalīsimies šajā mūzikas skolām nozīmīgajā pasākumā.

   EMU darbība izpaužas arī dažādu semināru norisēs. Laikā no 2013. gada 24. oktobrim līdz 26. oktobrim Somijas pilsētā Vaasa notiks interesants EMU seminārs par mūzikas izglītības tēmu.

   Ir saņemta informācija, ka Bratislavā notiks EMSY seminārs laikā no 2013. gada 8. novembra līdz 10. novembrim (national competetion).

   Par LMIIA delegātu vizīti Polijā pilsētā Krasiczyn, lai piedalītos 38. Eiropas Mūzikas skolu apvienības Ģenerālajā asamblejā, iepazīstināja domes priekšsēdētājs Aivars Broks un domes locekle Dace Štrodaha. A.Broks asamblejā prezentēja LMIIA pārskata perioda aktualitātes. Tiekoties ar Lietuvas kolēģiem un EMU vadības kolēģiem tika apspriesta drīzāka Lietuvas iestāja EMU un tālāka Baltijas valstu reģionālās EMU grupas – B3 – izveide. Tika pārrunāta arī EMU prezidija sēde Latvijā. Polijas sanāksmē viens no jautājumiem bija pedagogu kadru atrašana un izglītošana. Jautājums – vai pedagogs šobrīd ir gatavs strādāt skolā. Ir jāveic pedagoga audzināšana skolas līmenī, reģiona līmenī un starptautiskā līmenī, tajā skaitā ietverot pedagogu apmaiņu.

   LMIIA dome apsprieda arī nākošā konkursa „ Musica Da Camera” rīkošanu, un tas būs paredzēts pūtējiem. Izvērsās diskusija – vai rīkot konkursu katru mācību gadu, kā arī par konkursa izdevumiem. Dome nolēma, ka konkursu rīkos 2015. gadā un tam jāizstrādā nolikums.

   11. jūlija sēdi Madonas mūzikas skolā apciemoja arī Vidzemes televīzija un nākamajā dienā reportāžu varēja skatīt LTV-1 novadu ziņās.

   Veiksmīgu visiem Jauno mācību gadu!