Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS

VIVA LA MUSICA Daugavpilī
No 10. līdz 12.aprīlim Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika jubilejas – X Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šoreiz konkurss tika veltīts divu izcilu komponistu – angļu komponista Henrija Persela (1659 – 1695) 360 gadu jubilejas un franču komponista Frensisa Pulenka (1899 – 1963) 120 gadu jubilejas atcerei, līdz ar to konkursa dalībniekiem savā programmā bija jāatskaņo arī viens no H.Persela vai F.Pulenka skaņdarbiem.
Lasīt tālāk >>>


AKCMV audzēknei izcili panākumi Starptautiskā konkursā Itālijā
No 4. līdz 6.maijam Orbetello pilsētā Toskānas reģionā Itālijā jau 3. reizi notika Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās dalībnieki no 27 valstīm, tai skaitā, Latvijas, Ķīnas, Japānas, Austrālijas, Zviedrijas u.c. valstīm. Konkurss norisinājās četrās vecuma grupās: A grupā līdz 10 gadiem, B grupā no 11 līdz 13 gadiem, C grupā no 14 līdz 16 gadiem un D grupā no 17 līdz 20 gadiem.
Lasīt tālāk >>>


Koncerts “Es Latvijā-Latvija manī” Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā
30. aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā skanēja svinīgs koncerts veltīts Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai “Es Latvijā – Latvija manī”.
Koncerta sākumā skatītājiem bija iespēja redzēt vēsturisko videoierakstu, kā tika pieņemta Latvijas Neatkarības atjaunošana. Koncertu atklāja apvienotais SBDMV kamerorķestris, mūzikas skolas stīgu orķestris un orķestris “Daugavpils Sinfonietta” Aivara Broka vadībā.
Lasīt tālāk >>>


Latviešu pianista sasniegums Itālijā
Itālija ir zeme, kur smēlās iedvesmu izcilākie pasaules mākslinieki, dzejnieki un mūziķi, šajā valstī apvienojās mūžīgās tradīcijas un modernitāte, vēsture un kultūra. Itāliju uzskata par mūzikas mākslas šūpuli, tāpēc šajā valstī tiek rīkoti daudzi pasaules mēroga festivāli un konkursi. Tā jau desmito reizi vienā no Itālijas senākajām pilsētām – Lenjago – notika Starptautiskais mūziķu konkurss “X Internazionale Giovani Musicisti Premio "Antonio Salieri”.
Lasīt tālāk >>>


Birzgales Mūzikas skolai 25
Birzgales Mūzikas skola ir dibināta 1994. gada 1. janvārī. Tas ir laiks, kad Latvijā gaisā vēl virmo Atmodas vēsmas, kad mūzikas un mākslas skolas vēl ir tikai pilsētās, bet tām ir filiāles apkārtējos pagastos. Tās, pamazām atdaloties, izveidojas par patstāvīgām mūzikas un mākslas skolām. Tā no Ogres Mūzikas skolas filiāles, mēs kļuvām par Birzgales Mūzikas skolu.
Lasīt tālāk >>>

“Vienu soli pirms”
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā šī gada 8. maijā norisinājās topošo absolventu koncerts “Vienu soli pirms”. Jau kļuvis par tradīciju, ir izskanējis viens no semestra noslēguma pasākumiem - izlaiduma kursa audzēkņi aicināja savus klausītājus un skatītājus, kā arī atbalstītājus uz koncertu, lai parādītu pedagogu un pašu četru gadu laikā ieguldīto darbu, spēku un iegūto profesionalitāti.
Lasīt tālāk >>>

Gulbenes Mūzikas skola
Gulbenes Mūzikas skola 27.aprīlī tika sumināta savā 60 gadu jubilejā. Krāsaina un piepildīta svētku diena, kurai gatavojāmies jau kopš pērnā gada nogales. Pats svētku gatavošanās process bija ideju bagāts un darbīgs. Un vienmēr ir patīkami, ka pēc svētkiem ir gandarījuma un labi padarīta darba sajūta.
Lasīt tālāk >>>

Brīnišķīgs koncerts “Plecu pie pleca”
Šī gada 26.aprīlī Auces novada kultūras centrā notika brīnišķīgs koncerts “Plecu pie pleca”, kurā kopā muzicēja J.Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas simfoniskais orķestris ar Auces Mūzikas skolas un Dobeles Mūzikas skolas audzēkņiem. Tā bija vienreizēja iespēja Mūzikas skolas audzēkņiem spēlēt pie vienas pults ar jau prasmīgiem Mūzikas Akadēmijas studentiem.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts kā mācību stunda Dubultu koncertzālē
Jau no aizvadītā gada septembra jaunā Dubultu koncertzāle Jūrmalas Mūzikas vidusskolas telpās priecē skolas audzēkņus, pedagogus un koncertu apmeklētājus ar lielisku akustiku, ko ir novērtējuši arī viesmākslinieki. Šo mēnešu laikā notikuši daudz un dažādi koncerti – gan skolas audzēkņu izpildījumā, gan viesmākslinieku sniegumā. Jūrmalas Mūzikas vidusskolā ar koncertiem priecē arī skolas absolventi, kuri ir gan Latvijā, gan pasaulē atzīti mākslinieki.
Lasīt tālāk >>>


Mūzikas priekšmetu teorētiskā viktorīna pulcē audzēkņus no sešām Vidzemes mūzikas skolām
Godinot latviešu komponistu Alfrēdu Kalniņu 140 gadu jubilejas gadā, šā gada 13. februārī Smiltenē norisinājās Smiltenes mūzikas skolas organizētā sadraudzības mūzikas skolu mūzikas teorētisko priekšmetu viktorīna “Alfrēdam Kalniņam – 140”. Šāda veida viktorīna notika otro gadu pēc kārtas pēc vairāku gadu pārtraukuma, pērn tā risinājās Valmierā.
Lasīt tālāk >>>

Sadraudzības pēcpusdiena "Pasaka par dabu un dzīvo radību"
28. februārī Grobiņas Mūzikas un mākslas skola atzīmēja pilsētas 324 dzimšanas dienu ar skaistu, radošu un saturiski bagātu pasākumu – tematisku sadraudzības pēcpusdienu "Pasaka par dabu un dzīvo radību". Mūsu skolā viesojās Nīcas, Aizputes, Vaiņodes, Pāvilostas, Piltenes, Nīgrandes, Liepājas 2. Mūzikas skolas kā arī Durbes mūzikas studijas audzēkņi un pedagogi.
Lasīt tālāk >>>

Mūzikas teorijas pasākumi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā
Pirms pieciem gadiem Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā tika ieviesti jauni pasākumi- jaunrades pēcpusdiena “Neturi žirafi aiz dzīvžoga”, “Muzikālais Riču-Raču” un mūzikas teorijas viktorīna “Kas? Kur? Kad?”. Šīs pēcpusdienu aktivitātes ir jau kļuvušas par ikgadēju tradīciju.
Lasīt tālāk >>>

Liepājas pilsētas 2. mūzikas skola
Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle audzēkņu valsts konkursa fināls, kā allaž, norisinājās Rīgā, kur pulcējās konkursanti no visas Latvijas mūzikas skolām. Finālam Rīgā no Kurzemes tika virzīti vairāki audzēkņi četrās vecuma grupās.
Lasīt tālāk >>>


Etīžu pēcpusdiena 2019
Trešo gadu Grobiņas Mūzikas un mākslas skola sapulcinājusi jaunos vijolniekus, lai veltītu nedalītu uzmanību tādam mūzikas žanram kā etīde. Audzēkņi un skolotāji ieradušies no Liepājas 2.Mūzikas skolas, Nīcas MS, Grobiņas MMS un šogad arī no Priekules MMS. Pirms koncerta jaunie vijolnieki aktīvi atbildēja uz jautājumiem un iesaistījās diskusijā par etīdi un vijoles spēles veidiem jeb štrihiem.
Lasīt tālāk >>>


„Mana mīļā flauta” skan Bauskā
Trešo reizi izskanējis sadraudzības koncerts „Mana mīļā flauta”. Tas pulcē šī instrumenta spēles apguvējus no Salaspils, Ropažu un Bauskas Mūzikas un mākslas skolām. Šīs koncerttradīcijas aizsācējas – trīs izcilas flautistes un talantīgas pedagoģes Santa Grigorjeva, Madara Behmane un Zane Jurēvica, kuras kopā muzicē ansamblī „Svīres”.
Lasīt tālāk >>>


Ogres novada Kultūras centrā norisinājās apbalvojuma "Gada balva kultūrā" svinīgā ceremonija
2.februārī Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) norisinājās apbalvojuma "Gada balva kultūrā" svinīgā ceremonija, lai atskatītos uz gada skaistākajiem kultūras notikumiem un sveiktu labākos. "Gada balva kultūrā'' ir augstākais apbalvojums kultūras nozarē Ogres novada pašvaldībā un ar to izsaka atzinību un novērtē Ogres novada pašvaldības iestāžu un pašvaldības amatiermākslas kolektīvu veikumu, spilgtākos notikumus Ogres novada kultūras dzīvē, valsts un starptautiskā mērogā.
Lasīt tālāk >>>


Balvu Mūzikas skolai – 60
2. marta pievakarē Balvu muižas pagalmā valdīja liela rosība – no tuviem un tāliem ciemiem sveikt Balvu Mūzikas skolas kolektīvu 60 gadu pastāvēšanas jubilejā ieradās skolas bijušie audzēkņi, viņu vecāki, bijušie skolotāji, kaimiņnovadu mūzikas skolu pārstāvji, kā arī augstie viesi no Latvijas Nacionālā Kultūras centra, Balvu novada pašvaldības un Izglītības nodaļas.
Lasīt tālāk >>>

Multfilmu mūzikas koncerts "SAPINUŠIES TROĻĻOS UN VĒL..."
30. martā plkst. 19:00 koncertzāles Lielais dzintars Lielajā zālē notiks pasakains multfilmu mūzikas koncerts "SAPINUŠIES TROĻĻOS UN VĒL...", kas būs papildināts ar video uz lielā ekrāna no atpazīstamām multfilmām.
Lasīt tālāk >>>

XVI Starptautiskais mākslas forums – konkurss "Pēterburgas pavasaris"
Konkurss norisinājās no 2019.gada 7. līdz 11. martam uz viesnīcas Sanktpēterburga, N.Rimska – Korsakova Mūzikas vidusskolas un A.I.Hercena Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes Mūzikas fakultātes skatuvēm.
Šogad konkursā piedalījās vairāk nekā 80 kolektīvi, 450 solisti un dueti, kā arī izstādes dalībnieki no dažādiem Krievijas reģioniem un ārvalstīm, tādām kā Baltkrievija, Polija, Lietuva, Latvija un pat Ķīna.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts kā mācību stunda Dubultu koncertzālē
Jau no aizvadītā gada septembra jaunā Dubultu koncertzāle Jūrmalas Mūzikas vidusskolas telpās priecē skolas audzēkņus, pedagogus un koncertu apmeklētājus ar lielisku akustiku, ko ir novērtējuši arī viesmākslinieki. Šo mēnešu laikā notikuši daudz un dažādi koncerti – gan skolas audzēkņu izpildījumā, gan viesmākslinieku sniegumā.
Lasīt tālāk >>>

Noslēdzies RaPaPro programmas projekts “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”
2018. gada nogalē skola uzsāka īstenot Kultūras ministrijas iniciētās RaPaPro programmas projektu “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”. Šis ir jau ceturtais projekts, ko skola ir īstenojusi programmas ietvaros. Atšķirībā no pārējiem projektiem šoreiz galvenie tā dalībnieki bija AKCMV pedagogi.
Lasīt tālāk >>>

Gulbenes Mūzikas skola ceļā uz 60 gadu jubileju!
Šogad mūsu skolai aprit 60 gadi un kā dāvanu mums pašiem, klausītājiem un mūsu skolai esam sarūpējuši koncertciklu ceļā uz Lielo jubileju. Janvārī izskanēja divi koncerti, kurus sarūpēja IP Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu spēles audzēkņi un skolotāji, kā arī IP Taustiņinstrumentu spēles audzēkņi, skolotāji un absolventi.
Lasīt tālāk >>>

Ar krāšņu koncertu aizvadīts AKCMV Pateicības dienas sarīkojums
25.janvārī Koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē norisinājās skolas Pateicības dienas koncerts, kura vadmotīvs bija “Lai gaiši!” Jau trešo gadu tradicionāli šis pasākums ir kā dāvana audzēkņu vecākiem un skolas atbalstītājiem. Šī Pateicības diena bija īpaša ar to, ka tās ideju, mākslinieciskā scenārija izveidi un režiju īstenoja skolas audzēkņi.
Lasīt tālāk >>>

Gatavojamies 40. Cimzes mūzikas dienām
Patiešām, jau aiz muguras 39 pavasari, kad Valku pieskandinājušas Cimzes mūzikas dienas – ilggadējā mūzikas skolas direktora Gunta Freiberga lolojums. Šajos gados norisinājušās visdažādākās muzikālās aktivitātes, mijušies konkursi ar festivāliem, mainījušās un nostiprinājušās mūzikas dienu tradīcijas.
Lasīt tālāk >>>

Gads iesākas skanīgi
Ar neparastiem, daudzveidīgiem koncertiem ir iesācies otrais mācību pusgads E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā. 7.janvārī koncertu sniedza pianiste Katrīna Kroja (Vācija), mūsu izcilā Maestro Jāņa Dūmiņa mazmeita. Viņas vārds kuldīdzniekiem nav svešs, jo pagājušajā gadā notika pianistes pirmais koncerts Kuldīgā “Ceļojums mūzikā cauri gadsimtiem“.
Lasīt tālāk >>>

AKCMV pedagogi apbalvoti ar Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Goda diplomu
28. janvārī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā norisinājās Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Goda diplomu pasniegšanas sarīkojums. Lepojamies, ka arī mūsu skolas pedagoģes ir apbalvojuma saņēmēju vidū.
Lasīt tālāk >>>


Vidzemes mūzikas skolu skolotāju seminārs "Pedagogs – audzēknis, motivācija - komunikācija"

2019.gada 27. martā Valkas Mūzikas skolā Semināra ielā 25
Lektors: Artūrs Cingujevs

Lasīt tālāk >>>

Izcilais vijolnieks Raimonds Ozols uzstāsies koncertā "Savējie skolā - savējie mūzikā" Jūrmalas Mūzikas vidusskolā
Jau trešo gadu Jūrmalas Mūzikas vidusskolā notiks koncerts "Savējie skolā - savējie mūzikā", kurā piedalīsies ģimeņu ansambļi. Šī koncerta īpašais viesis būs mūsu skolas absolvents, izcilais vijolnieks Raimonds Ozols ar savu māsu – mūsu skolas ilggadīgo koncertmeistari Ligitu Ozolu.
Lasīt tālāk >>>

Meistarklases starptautiskā vokālā konkursa "Dzintara balsis 2020" ietvaros

2019.gada 15. un 16. martā
KRIŠJĀNIS NORVELIS /GINTA PĒTERSONE
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā
Ausekļa iela 11/15, Liepāja
Uz tikšanos meistarklasēs Liepājā!

Lasīt tālāk >>>

Radošā mūzikas nometne "Vītolēni"
Radošā mūzikas nometne "Vītolēni" aicina piedalīties bērnus un jauniešus no 10 līdz 18 gadiem ar priekšzināšanām instrumentu spēlē vai dziedāšanā.
Nometnē izveidotais koris un simfoniskais orķestris nedēļas laikā sagatavo programmu Gaujienas Vītolsvētku koncertiem, kā arī interesanti un radoši pavada brīvo laiku.
Nometnes dalības maksa: 150 eiro (Ja vairāki bērni no ģimenes, tad par katru 10 eiro mazāk)
Lasīt tālāk >>>

III Starptautiskais Jauno vokālistu konkurss Bella Voce
2018. gada 30. novembrī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē notika III Starptautiskais Jauno vokālistu konkurss Bella Voce. Konkursā piedalījās vokālisti no vairākām Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas pilsētām. Konkursu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Lasīt tālāk >>>

Svētki Mūzikai
Ar skaistu un daudzpusīgu koncertprogrammu Mūzikas skola Universum svinēja savu pirmo gadskārtu un pelēcīgo 5.decembra pievakari piepildīja ar dzīvespriecīgu un apliecinošu muzicēšanu. Koncerts vienlaikus bija arī kā atskaites punkts, ko gada laikā skolotāji un audzēkņi ir paveikuši. Kā savā uzrunā atzina koncerta vadītājs Aivars Cepītis, gada laikā skolotāji un audzēkņi ir paveikuši daudz - ne tikai čakli mācījušies, bet arī aktīvi koncertējuši.
Lasīt tālāk >>>

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola Draudzīgā Aicinājuma Fonda konkursā “Skolu reitings”
12.decembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pārstāvji ceturto reizi devās uz Cēsu koncertzāli, lai piedalītos Draudzīgā Aicinājuma Fonda konkursa “Skolu reitings” apbalvošanas koncertu. Šajā konkursā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem tiek izvērtētas skolas, kuras realizē vidējo izglītību.
Lasīt tālāk >>>

Kad ciemos komponiste….
Ilzes Arnes autorkoncerti viņas jubilejas gadā notiek visā Latvijā. Septītā decembra vakarā tāds izskanēja arī Augusta Dombrovska mūzikas skolas lielajā zālē. Koncertā īpaši sirsnīgu gaisotni radīja pašas komponistes klātbūtne, kura bija parūpējusies ne tikai par mūziku, bet arī par dāvanām! Katram koncerta dalībniekam komponiste pateicās, dāvinot kādu no saviem mūzikas krājumiem.
Lasīt tālāk >>>

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai gada nogale aizritējusi ļoti aktīvi
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi oktobrī un novembrī aktīvi piedalījās olimpiādēs un konkursos, gūstot augstus rezultātus. Decembrī tika apkopoti visu olimpiāžu rezultāti un tie patīkami pārsteidza. Audzēkņi spēkiem mērojās gan liepājnieku konkurencē, gan starptautiskā mērogā.
Lasīt tālāk >>>

Nīcas Mūzikas skola decembrī
Decembris ir laiks, kad vairāk nekā parasti gribas citiem kaut ko mīļu dāvināt un dāvanas saņemt pašiem, tomēr mūziķiem tas ir arī spraigs darba cēliens.
Visa mēneša garumā notika ieskaites un audzēkņu mācību koncerti, kuros audzēkņi rādīja savas apgūtās prasmes gan solo instrumenta spēlē, gan kolektīvās muzicēšanas ansambļos, gan mūzikas teorijas priekšmetos.
Lasīt tālāk >>>

100 gadu 100 dienās – projekts, kas vēsturi padara dzīvu un klātesošu
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola valsts simtgadi sagaida īpaši – ar iniciatīvu “100 gadu 100 dienās”. Šī iniciatīva paredz 100 reālās dienās izdzīvot 100 Latvijas valsts gadus. Speciāli šim projektam esam izgatavojuši ne vien laika dēli ar 100 gadiem (katru dienu pārvietojam atzīmi par vienu gadu uz priekšu), bet arī īpašu ziņojumu dēli, kas katru dienu informē par aktuālo konkrētajā gadā.
Lasīt tālāk >>>

Satikšanās mūzikā
Sestdien, 8.decembrī Burtnieku pagasta Kultūras centrā notika brīnišķīgs koncerts Satikšanās mūzikā, kurā piedalījās skolotājas Ritmas Pētersones–Cepītes audzēkņi, absolventi un draugi. Satikšanos mūzikā vēl interesantāku un aizraujošāku radīja koncerta vadītājs un dalībnieks atraktīvais Aivars Cepītis.
Koncertā bija iespēja dzirdēt tik mīļās un pazīstamās latviešu tautasdziesmas, jaunie pianisti radīja ieskatu arī rotaļīgās un pasaku tēlu mūzikas skaņās. Bērnības aizrautība, prieks un joki bija saklausāmi skaņdarbā Amerikāņu bērnu dziesma Aivara Cepīša apdarē.
Lasīt tālāk >>>

Jauno izpildītāju konkurss
Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss Hali-Halo notika šī gada 3.-4. novembrim Baltkrievijā Novopolotskā. Konkurss jau otro gadu bija starptautiska mēroga, tur piedalījās dalībnieki no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Moldovas, Gruzijas, Armēnijas un protams arī Baltkrievijas.
Šogad uz 1. konkursa atlases kārtu tika saņemti vairāk nekā 200 pieteikumi, no kuriem uz 2. kārtu tika atlasīti 47 labākie.
Lasīt tālāk >>>

Jubilejas gads
Rit pēdējās decembra dienas, un 2018. gads noslēdzas, kā nozīmīgu jubileju gads. Gadsimta loks apvij Latviju, pusgadsimta ieloks ieskauj Priekules mūzikas un mākslas skolu, bet apaļi 90 gadi Priekules pilsētai. Mūzikas skolas darbības oficiālie aizsākumi meklējami 1968. gada janvārī, kad audzēkņi uzsāka mācības vienā no padomju armijas dzīvojamām mājām.
Lasīt tālāk >>>

"Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta"
10.novembrī Lielvārdes mūzikas un mākslas skolā notika pasākumu cikla Latvijai 100 noslēguma koncerts „Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta”. Koncerta īpašie viesi bija Yla-Savon (Īsalmi, Somija) mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī Scuola Musica Fiesole (Florence, Itālija) mācībspēki. Koncerta apmeklētāji vairāku stundu garumā varēja baudīt apbrīnojamo latviešu mūziku.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts Latvijai dzimšanas dienā
Laikā, kad tiek svinēta Latvijas valsts simtgade un notiek Latvijas dzimšanas dienai veltīti koncerti un pasākumi, arī Alojas Mūzikas un mākslas skolas un Mūzikas skolas Universum skolotāji un audzēkņi piedalījās un kļuva par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju. Mēs bijām sarūpējuši savu dāvanu - Latvijas simtgadei veltītu svētku koncertu, kurā muzicēja Alojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Olgas Ābeles, Anitas Āriņas...
Lasīt tālāk >>>

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mazās 5 gadu jubilejas svētki!
Ar tautas dziesmām un jestru mūzikas pedagogu folkgrupas skanējumu tika ieskandināts Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas svētku pasākums “Es nesu Latviju sevī” pirmajā adventes svētdienā Tīnūžu Tautas namā.
Koncertā skanēja kolektīvās muzicēšanas vienības, atskaņojot sev un publikai patīkamus skaņdarbus duetos, trio, kvartetos, jaukto ansambļu sastāvos, kamersastāvos, un protams, Ikšķiles pūtēju orķestra “Ikšķile” atskaņojumā.
Lasīt tālāk >>>

Bēnes Mūzikas un mākslas skolas novēlējumi 2018.nogalē
Gluži nemanot, aizritējis vēl viens gads, un atkal klāt mīļie Ziemassvētki – gaismas, cerību, labestības, mīlestības un piedošanas svētki. Šis ir laiks, kas ļauj ieraudzīt to, kam ikdienas steigā esam pagājuši garām, saredzot to gaismu, ko izstaro silts smaids, labs vārds un mīļums.
Aizskrējuši šī mācību gada pirmie mēneši, kas ir bijuši gan koncertu, gan pasākumu piepildīti. Notikuši koncerti skolā – Muzikālais starpbrīdis; atzīmēta Lāčplēša diena; 18.novembra pēcpusdiena; Muzikāli radošā Jaunrades diena.
Lasīt tālāk >>>

Pēc akreditācijas
Šajā rudenī mūsu skolai tika veikta kārtējā akreditācija, kā arī vērtēts direktors. Pēc visas norises man radās dažādas pārdomas par visu šo procesu un nolēmu uzzināt, ko domā citu skolu direktori, kuri pēdējo divu gadu laikā ir vērtēti. Atbildēja 14 respodenti, anketa bija anonīma un jāteic, ka atbildēs iekļautas arī manas domas.
Lasīt tālāk >>>

Arvīda Žilinska ekspozīcija un latviešu komponistu klaviermūzika Latvijas simtgades priekšvakarā
Arvīds Žilinskis ir latviešu Pučīnī, tā par komponistu ir sacījis Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns.
Mūsu mīļās Latvijas simtgadi gaidot, skolas pūtēju orķestra brašajām skaņām ducinot un bērnu balsīm skanot, 15.novembra pēcpusdiena piedzīvoja svarīgu notikumu, jo viena no skolas telpām bija atdzimusi citā veidolā, mainot krāsas un mērķi. Te ir tapusi komponista Arvīda Žilinska piemiņas ekspozīcija.
Lasīt tālāk >>>

Do Re Mi un citas skaņas jeb mācību ekskursija uz Klaipēdu
Laiks, kad rudens košās krāsas jau nomazgājis, bet ziema tikai pamazām izklāj savas baltās segas, gribas kādu ideju dzirksti un iedvesmu radošiem darbiem. Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar vecākiem un skolotājiem devās uz viesmīlīgo kaimiņzemi Lietuvu, uz Klaipēdas pilsētu, lai izbaudītu muzicēšanas tradīcijas un redzētu koncertu iespējas, kādas piedāvā viena no Klaipēdas koncertzālēm.
Lasīt tālāk >>>

Aizvadīts starptautisks koncerts “Svinam kopā 4×100!”
3.novembrī Koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē norisinājās koncerts “Svinam kopā 4×100!” Domājot par valsts simtgades svinībām Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā, pedagogiem radās doma paskatīties uz šo ievērojamo notikumu plašāk, iesaistot arī skolas sadarbības partnerus no kaimiņvalstīm – simtgadniecēm.
Lasīt tālāk >>>

Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris satiekas Vācijā
Bolderājas Mūzikas un mākslas skola kopš 2009. gada piedalās Starptautiskā jauniešu orķestra projektā, kurā ik pēc pāris gadiem pulcējas jaunie mūziķi no četru valstu piecām mūzikas skolām: Nommes (Igaunija, Tallina), Mekenboirenas un Rātenavas (Vācija), Bursas (Turcija) un Bolderājas (Rīga, Latvija), koncertējot Vācijā, Turcijā, Igaunijā, Latvijā. Jaunie mūziķi, sabraucot kopā, rada mūzikas svētkus ne vien ap 100 projekta dalībniekiem, bet arī apkaimju iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk >>>

Ventspils Kamermūzikas dienas 2018
Jau trešo gadu Ventspilī norisinājās Kamermūzikas dienas. Tās organizē PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar vijolnieci Magdalēnu Geku. No 22. līdz 27. oktobrim, pateicoties VKKF un Ventspils pilsētas domes atbalstam, Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem bija iespēja spēlēt kameransambļos ar starptautiski pieredzējušiem mūziķiem no Francijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas un Austrijas.
Lasīt tālāk >>>

Mūzika un sarunas par jautrīti putniņu
Skolēnu brīvlaikā Mūzikas skolas Universum Lielajā zālē Valmierā sirsnīgā gaisotnē izskanēja koncerts Mūzika un sarunas par Jautrīti Putniņu un pianistu ciltskoku Valmierā. Klausītājus priecēja pianiste Helēna Kundrāta, vijolniece Biruta Vaivode un saksofonists Vilnis Kundrāts, koncertu vadīja Aivars Cepītis. Ar sirsnīgiem aplausiem klausītāji sagaidīja Helēnu Kundrātu, kura koncertu atklāja ar Johana Sebastiana Baha-Ferručo Buzoni korāļa priekšspēli Celieties, Jūs sauc Tā balss.
Lasīt tālāk >>>

Alojā izdziedāja vienaudžu jaundarbus
2018.gada 13.oktobrī plkst.16.00 Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē notika ikgadējā Alojas novada domes rīkotā jaunrades dziesmu konkursa bērnu koriem “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2.kārta.
Koncertā “Dziedādama vien staigāju” 11 Vidzemes un Rīgas mūzikas skolu kori pirmatskaņoja jauno autoru – Latvijas mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu, tautasdziesmu apdares.
Lasīt tālāk >>>

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola svin atjaunotās skolas atvēršanas svētkus
31. oktobrī Cēsīs, Lielā Kalēju ielā 4 sirsnīgā gaisotnē notika atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēkas atvēršanas svētki. “Skolā mācības un darbs tiek uzsākts jau šodien,” informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.
Lasīt tālāk >>>

Vai labāk vienmēr ir vairāk?
Akreditācija. Reizi pa reizei šo procesu piedzīvo ikkatra skola. Valsts izglītības satura centrs (VISC) to ir reglamentējis: kam jābūt skapjos, kā tam visam jābūt noformētam un daudzas citas detaļas. Kad kāds apjautājas: "Kāds ir sausais atlikums pēc akreditācijas?", tad pirmais, kas nāk prātā, ir sāpoša galva, kas radusies aizpildot bezskaitlīgos papīrus.
Lasīt tālāk >>>

Starptautiska tālākizglītība un darba vērošanas pieredze skolotājiem
Pagājušais mācību gads Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā bijis intensīva darba gads, jo daudz tika strādāts pie ideju īstenošanas par skolas iesasitīšanos starptautiskos projektos. Mūsdienu globālajā sabiedrībā skolai arī jātiek līdzi internacionalizācijas procesiem, lai varētu objektīvi novērtēt arī savu darbu, stimulētu pedagogus, motivētu jauniešus.
Lasīt tālāk >>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2017./2018.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2016./2017.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2015./2016.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2014./2015.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2013./2014.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2012./2013.m.g.>>>

NOTIKUMI SKOLĀS 2011./2012.m.g.>>>