Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS


Vidzemes mūzikas skolu skolotāju seminārs "Pedagogs – audzēknis, motivācija - komunikācija"

2019.gada 27. martā Valkas Mūzikas skolā Semināra ielā 25
Lektors: Artūrs Cingujevs

Lasīt tālāk >>>

Izcilais vijolnieks Raimonds Ozols uzstāsies koncertā "Savējie skolā - savējie mūzikā" Jūrmalas Mūzikas vidusskolā
Jau trešo gadu Jūrmalas Mūzikas vidusskolā notiks koncerts "Savējie skolā - savējie mūzikā", kurā piedalīsies ģimeņu ansambļi. Šī koncerta īpašais viesis būs mūsu skolas absolvents, izcilais vijolnieks Raimonds Ozols ar savu māsu – mūsu skolas ilggadīgo koncertmeistari Ligitu Ozolu.
Lasīt tālāk >>>

Meistarklases starptautiskā vokālā konkursa "Dzintara balsis 2020" ietvaros

2019.gada 15. un 16. martā
KRIŠJĀNIS NORVELIS /GINTA PĒTERSONE
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā
Ausekļa iela 11/15, Liepāja
Uz tikšanos meistarklasēs Liepājā!

Lasīt tālāk >>>

Radošā mūzikas nometne "Vītolēni"
Radošā mūzikas nometne "Vītolēni" aicina piedalīties bērnus un jauniešus no 10 līdz 18 gadiem ar priekšzināšanām instrumentu spēlē vai dziedāšanā.
Nometnē izveidotais koris un simfoniskais orķestris nedēļas laikā sagatavo programmu Gaujienas Vītolsvētku koncertiem, kā arī interesanti un radoši pavada brīvo laiku.
Nometnes dalības maksa: 150 eiro (Ja vairāki bērni no ģimenes, tad par katru 10 eiro mazāk)
Lasīt tālāk >>>

III Starptautiskais Jauno vokālistu konkurss Bella Voce
2018. gada 30. novembrī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē notika III Starptautiskais Jauno vokālistu konkurss Bella Voce. Konkursā piedalījās vokālisti no vairākām Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas pilsētām. Konkursu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Lasīt tālāk >>>

Svētki Mūzikai
Ar skaistu un daudzpusīgu koncertprogrammu Mūzikas skola Universum svinēja savu pirmo gadskārtu un pelēcīgo 5.decembra pievakari piepildīja ar dzīvespriecīgu un apliecinošu muzicēšanu. Koncerts vienlaikus bija arī kā atskaites punkts, ko gada laikā skolotāji un audzēkņi ir paveikuši. Kā savā uzrunā atzina koncerta vadītājs Aivars Cepītis, gada laikā skolotāji un audzēkņi ir paveikuši daudz - ne tikai čakli mācījušies, bet arī aktīvi koncertējuši.
Lasīt tālāk >>>

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola Draudzīgā Aicinājuma Fonda konkursā “Skolu reitings”
12.decembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pārstāvji ceturto reizi devās uz Cēsu koncertzāli, lai piedalītos Draudzīgā Aicinājuma Fonda konkursa “Skolu reitings” apbalvošanas koncertu. Šajā konkursā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem tiek izvērtētas skolas, kuras realizē vidējo izglītību.
Lasīt tālāk >>>

Kad ciemos komponiste….
Ilzes Arnes autorkoncerti viņas jubilejas gadā notiek visā Latvijā. Septītā decembra vakarā tāds izskanēja arī Augusta Dombrovska mūzikas skolas lielajā zālē. Koncertā īpaši sirsnīgu gaisotni radīja pašas komponistes klātbūtne, kura bija parūpējusies ne tikai par mūziku, bet arī par dāvanām! Katram koncerta dalībniekam komponiste pateicās, dāvinot kādu no saviem mūzikas krājumiem.
Lasīt tālāk >>>

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai gada nogale aizritējusi ļoti aktīvi
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi oktobrī un novembrī aktīvi piedalījās olimpiādēs un konkursos, gūstot augstus rezultātus. Decembrī tika apkopoti visu olimpiāžu rezultāti un tie patīkami pārsteidza. Audzēkņi spēkiem mērojās gan liepājnieku konkurencē, gan starptautiskā mērogā.
Lasīt tālāk >>>

Nīcas Mūzikas skola decembrī
Decembris ir laiks, kad vairāk nekā parasti gribas citiem kaut ko mīļu dāvināt un dāvanas saņemt pašiem, tomēr mūziķiem tas ir arī spraigs darba cēliens.
Visa mēneša garumā notika ieskaites un audzēkņu mācību koncerti, kuros audzēkņi rādīja savas apgūtās prasmes gan solo instrumenta spēlē, gan kolektīvās muzicēšanas ansambļos, gan mūzikas teorijas priekšmetos.
Lasīt tālāk >>>

100 gadu 100 dienās – projekts, kas vēsturi padara dzīvu un klātesošu
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola valsts simtgadi sagaida īpaši – ar iniciatīvu “100 gadu 100 dienās”. Šī iniciatīva paredz 100 reālās dienās izdzīvot 100 Latvijas valsts gadus. Speciāli šim projektam esam izgatavojuši ne vien laika dēli ar 100 gadiem (katru dienu pārvietojam atzīmi par vienu gadu uz priekšu), bet arī īpašu ziņojumu dēli, kas katru dienu informē par aktuālo konkrētajā gadā.
Lasīt tālāk >>>

Satikšanās mūzikā
Sestdien, 8.decembrī Burtnieku pagasta Kultūras centrā notika brīnišķīgs koncerts Satikšanās mūzikā, kurā piedalījās skolotājas Ritmas Pētersones–Cepītes audzēkņi, absolventi un draugi. Satikšanos mūzikā vēl interesantāku un aizraujošāku radīja koncerta vadītājs un dalībnieks atraktīvais Aivars Cepītis.
Koncertā bija iespēja dzirdēt tik mīļās un pazīstamās latviešu tautasdziesmas, jaunie pianisti radīja ieskatu arī rotaļīgās un pasaku tēlu mūzikas skaņās. Bērnības aizrautība, prieks un joki bija saklausāmi skaņdarbā Amerikāņu bērnu dziesma Aivara Cepīša apdarē.
Lasīt tālāk >>>

Jauno izpildītāju konkurss
Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss Hali-Halo notika šī gada 3.-4. novembrim Baltkrievijā Novopolotskā. Konkurss jau otro gadu bija starptautiska mēroga, tur piedalījās dalībnieki no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Moldovas, Gruzijas, Armēnijas un protams arī Baltkrievijas.
Šogad uz 1. konkursa atlases kārtu tika saņemti vairāk nekā 200 pieteikumi, no kuriem uz 2. kārtu tika atlasīti 47 labākie.
Lasīt tālāk >>>

Jubilejas gads
Rit pēdējās decembra dienas, un 2018. gads noslēdzas, kā nozīmīgu jubileju gads. Gadsimta loks apvij Latviju, pusgadsimta ieloks ieskauj Priekules mūzikas un mākslas skolu, bet apaļi 90 gadi Priekules pilsētai. Mūzikas skolas darbības oficiālie aizsākumi meklējami 1968. gada janvārī, kad audzēkņi uzsāka mācības vienā no padomju armijas dzīvojamām mājām.
Lasīt tālāk >>>

"Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta"
10.novembrī Lielvārdes mūzikas un mākslas skolā notika pasākumu cikla Latvijai 100 noslēguma koncerts „Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta”. Koncerta īpašie viesi bija Yla-Savon (Īsalmi, Somija) mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī Scuola Musica Fiesole (Florence, Itālija) mācībspēki. Koncerta apmeklētāji vairāku stundu garumā varēja baudīt apbrīnojamo latviešu mūziku.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts Latvijai dzimšanas dienā
Laikā, kad tiek svinēta Latvijas valsts simtgade un notiek Latvijas dzimšanas dienai veltīti koncerti un pasākumi, arī Alojas Mūzikas un mākslas skolas un Mūzikas skolas Universum skolotāji un audzēkņi piedalījās un kļuva par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju. Mēs bijām sarūpējuši savu dāvanu - Latvijas simtgadei veltītu svētku koncertu, kurā muzicēja Alojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Olgas Ābeles, Anitas Āriņas...
Lasīt tālāk >>>

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mazās 5 gadu jubilejas svētki!
Ar tautas dziesmām un jestru mūzikas pedagogu folkgrupas skanējumu tika ieskandināts Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas svētku pasākums “Es nesu Latviju sevī” pirmajā adventes svētdienā Tīnūžu Tautas namā.
Koncertā skanēja kolektīvās muzicēšanas vienības, atskaņojot sev un publikai patīkamus skaņdarbus duetos, trio, kvartetos, jaukto ansambļu sastāvos, kamersastāvos, un protams, Ikšķiles pūtēju orķestra “Ikšķile” atskaņojumā.
Lasīt tālāk >>>

Bēnes Mūzikas un mākslas skolas novēlējumi 2018.nogalē
Gluži nemanot, aizritējis vēl viens gads, un atkal klāt mīļie Ziemassvētki – gaismas, cerību, labestības, mīlestības un piedošanas svētki. Šis ir laiks, kas ļauj ieraudzīt to, kam ikdienas steigā esam pagājuši garām, saredzot to gaismu, ko izstaro silts smaids, labs vārds un mīļums.
Aizskrējuši šī mācību gada pirmie mēneši, kas ir bijuši gan koncertu, gan pasākumu piepildīti. Notikuši koncerti skolā – Muzikālais starpbrīdis; atzīmēta Lāčplēša diena; 18.novembra pēcpusdiena; Muzikāli radošā Jaunrades diena.
Lasīt tālāk >>>

Pēc akreditācijas
Šajā rudenī mūsu skolai tika veikta kārtējā akreditācija, kā arī vērtēts direktors. Pēc visas norises man radās dažādas pārdomas par visu šo procesu un nolēmu uzzināt, ko domā citu skolu direktori, kuri pēdējo divu gadu laikā ir vērtēti. Atbildēja 14 respodenti, anketa bija anonīma un jāteic, ka atbildēs iekļautas arī manas domas.
Lasīt tālāk >>>

Arvīda Žilinska ekspozīcija un latviešu komponistu klaviermūzika Latvijas simtgades priekšvakarā
Arvīds Žilinskis ir latviešu Pučīnī, tā par komponistu ir sacījis Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns.
Mūsu mīļās Latvijas simtgadi gaidot, skolas pūtēju orķestra brašajām skaņām ducinot un bērnu balsīm skanot, 15.novembra pēcpusdiena piedzīvoja svarīgu notikumu, jo viena no skolas telpām bija atdzimusi citā veidolā, mainot krāsas un mērķi. Te ir tapusi komponista Arvīda Žilinska piemiņas ekspozīcija.
Lasīt tālāk >>>

Do Re Mi un citas skaņas jeb mācību ekskursija uz Klaipēdu
Laiks, kad rudens košās krāsas jau nomazgājis, bet ziema tikai pamazām izklāj savas baltās segas, gribas kādu ideju dzirksti un iedvesmu radošiem darbiem. Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar vecākiem un skolotājiem devās uz viesmīlīgo kaimiņzemi Lietuvu, uz Klaipēdas pilsētu, lai izbaudītu muzicēšanas tradīcijas un redzētu koncertu iespējas, kādas piedāvā viena no Klaipēdas koncertzālēm.
Lasīt tālāk >>>

Aizvadīts starptautisks koncerts “Svinam kopā 4×100!”
3.novembrī Koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē norisinājās koncerts “Svinam kopā 4×100!” Domājot par valsts simtgades svinībām Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā, pedagogiem radās doma paskatīties uz šo ievērojamo notikumu plašāk, iesaistot arī skolas sadarbības partnerus no kaimiņvalstīm – simtgadniecēm.
Lasīt tālāk >>>

Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris satiekas Vācijā
Bolderājas Mūzikas un mākslas skola kopš 2009. gada piedalās Starptautiskā jauniešu orķestra projektā, kurā ik pēc pāris gadiem pulcējas jaunie mūziķi no četru valstu piecām mūzikas skolām: Nommes (Igaunija, Tallina), Mekenboirenas un Rātenavas (Vācija), Bursas (Turcija) un Bolderājas (Rīga, Latvija), koncertējot Vācijā, Turcijā, Igaunijā, Latvijā. Jaunie mūziķi, sabraucot kopā, rada mūzikas svētkus ne vien ap 100 projekta dalībniekiem, bet arī apkaimju iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk >>>

Ventspils Kamermūzikas dienas 2018
Jau trešo gadu Ventspilī norisinājās Kamermūzikas dienas. Tās organizē PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar vijolnieci Magdalēnu Geku. No 22. līdz 27. oktobrim, pateicoties VKKF un Ventspils pilsētas domes atbalstam, Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem bija iespēja spēlēt kameransambļos ar starptautiski pieredzējušiem mūziķiem no Francijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas un Austrijas.
Lasīt tālāk >>>

Mūzika un sarunas par jautrīti putniņu
Skolēnu brīvlaikā Mūzikas skolas Universum Lielajā zālē Valmierā sirsnīgā gaisotnē izskanēja koncerts Mūzika un sarunas par Jautrīti Putniņu un pianistu ciltskoku Valmierā. Klausītājus priecēja pianiste Helēna Kundrāta, vijolniece Biruta Vaivode un saksofonists Vilnis Kundrāts, koncertu vadīja Aivars Cepītis. Ar sirsnīgiem aplausiem klausītāji sagaidīja Helēnu Kundrātu, kura koncertu atklāja ar Johana Sebastiana Baha-Ferručo Buzoni korāļa priekšspēli Celieties, Jūs sauc Tā balss.
Lasīt tālāk >>>

Alojā izdziedāja vienaudžu jaundarbus
2018.gada 13.oktobrī plkst.16.00 Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē notika ikgadējā Alojas novada domes rīkotā jaunrades dziesmu konkursa bērnu koriem “Kas mēs bijām, būsim, esam” 2.kārta.
Koncertā “Dziedādama vien staigāju” 11 Vidzemes un Rīgas mūzikas skolu kori pirmatskaņoja jauno autoru – Latvijas mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu, tautasdziesmu apdares.
Lasīt tālāk >>>

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola svin atjaunotās skolas atvēršanas svētkus
31. oktobrī Cēsīs, Lielā Kalēju ielā 4 sirsnīgā gaisotnē notika atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēkas atvēršanas svētki. “Skolā mācības un darbs tiek uzsākts jau šodien,” informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.
Lasīt tālāk >>>

Vai labāk vienmēr ir vairāk?
Akreditācija. Reizi pa reizei šo procesu piedzīvo ikkatra skola. Valsts izglītības satura centrs (VISC) to ir reglamentējis: kam jābūt skapjos, kā tam visam jābūt noformētam un daudzas citas detaļas. Kad kāds apjautājas: "Kāds ir sausais atlikums pēc akreditācijas?", tad pirmais, kas nāk prātā, ir sāpoša galva, kas radusies aizpildot bezskaitlīgos papīrus.
Lasīt tālāk >>>

Starptautiska tālākizglītība un darba vērošanas pieredze skolotājiem
Pagājušais mācību gads Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā bijis intensīva darba gads, jo daudz tika strādāts pie ideju īstenošanas par skolas iesasitīšanos starptautiskos projektos. Mūsdienu globālajā sabiedrībā skolai arī jātiek līdzi internacionalizācijas procesiem, lai varētu objektīvi novērtēt arī savu darbu, stimulētu pedagogus, motivētu jauniešus.
Lasīt tālāk >>>

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas panākumi Francijas konkursa CONCOUR MUSICAL DE FRANCE finālā
Nupat maijā Parīzē aizritēja konkursa Concour Musical De France fināls, kurā piedalījās mūsu skolas divas audzēknes Anastasija Jevstigņejeva un Jelizaveta Sļesareva. Konkurss tika dibināts 1979.gadā. Tas notiek divās kārtās, kur pirmā kārta ir pusfināls, kurš notiek gan Francijā, gan dažādās valstīs. Savukārt, konkursa fināls notiek Francijā.
Lasīt tālāk >>>

Pianists Endijs Renemanis – strādā Ventspilī, mēģina Parīzē, uzstājas Pēterburgā
31. maijā Pēterburgas Filharmonijas Mihaila Gļinkas zālē notika neparasts koncerts. Pirmo reizi izskanēja visas Antonīna Dvoržāka Slāvu dejas vienā koncertā, un pirmo reizi šajā zālē uzstājās Ventspils Mūzikas vidusskolas klavieru pasniedzējs. Mūsu klavieru nodaļas vadītājs Endijs Renemanis spēlēja ar slaveno krievu izcelsmes Parīzes profesoru Igoru Lazko.
Lasīt tālāk >>>

Ventspils Bigbends iegūst 1. vietu un Ritvars Garoza labākā solista titulu
Naktī uz svētdienu Ventspils Mūzikas vidusskolas Facebook lapā parādījās ieraksts: “Dāmas un kungi! Starptautiskā Bigbendu konkursa International Big Band Competition IBBC - Hoofddorp, the Netherlands uzvarētājs ir mūsu Ventspils Bigbends! No sirds sveicam un lepojamies! Nenovērtējama pateicība par ieguldīto darbu bigbenda vadītājam Renaram Lācim, mūsu audzēkņiem un pedagogiem! Malači! Gaidām mājās!”
Lasīt tālāk >>>

Festivāls “NOTICI SEV!”
2018.gada 2.martā Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā norisinājās Kurzemes reģiona mūzikas skolu vispārējo klavieru un klavieru /vokālā mūzika/ klašu audzēkņu festivāls “NOTICI SEV!”. Šogad festivālam aprit 10 gadi, tāpēc festivāla tēma – “Dzimšanas dienas svinības”.
Lasīt tālāk >>>

Seminārs Vidzemes reģiona mūzikas skolu teorētisko priekšmetu pedagogiem Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā
Februāra sākumā Vidzemes reģiona mūzikas skolu direktoru sanāksmē tika izvirzīta ideja par mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāju tikšanos. Solfedžo un mūzikas literatūras skolotāju ikdiena ir darbs, kas parasti “nekāpj uz skatuves”, un ārēji šķiet nemanāms, tomēr mūzikas teorija ir stūrakmens visā mūzikas mācīšanās sistēmā, un pedagogiem vienmēr nepieciešams būt radošiem un interesantiem, mācot tik sarežģīto mūzikas valodas gramatiku - solfedžo.
Lasīt tālāk >>>

Kad solītais krīt makā
9.janvāra pēcpusdienā Strenču Mūzikas skolā sanēja kā bišu stropā. Audzēkņi nepacietīgi uzmanīja skolas durvis un garām braucošās mašīnas, lai pirmie uzzinātu, kas tad ir tas noslēpumainais viesis no populārā televīzijas raidījuma "X faktors", kurš solījis viesoties mūzikas skolā.
Lasīt tālāk >>>

Tautasdziesma dažādās skaņās
„Tautasdziesma dažādās skaņās „ tāds moto bija koncertam Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā. Koncerts notika 27.februārī, Grobiņas 323.dzimšanas dienā, kurā piedalījās skolas draugi no Aizputes, Vaiņodes, Priekules, Nīcas, Liepājas 2. un Piltenes Mūzikas skolām. Šādu sadraudzības pasākumu ar kopēju koncertu, meistarklasēm un labās prakses sarunām, kas veltīts Grobiņas dzimšanas dienai, organizējam jau piekto gadu.
Lasīt tālāk >>>

GRAND PRIX
Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas bērnu korim “Lielvārde” GRAND PRIX Starptautiskā bērnu un jauniešu koru čempionātā Sanktpēterburgā!
Laikā, kad Latvijas olimpieši cīnījās par medaļām Olimpiskajās spēlēs, Latvijas vārdu starptautiskā arēnā daudzināja Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Lielvārde” ...
Lasīt tālāk >>>

Lai runā mūzika!
17. februārī Smiltenes Mūzikas skola savu 60 gadu jubileju atzīmēja ar audzēkņu, skolotāju un absolventu koncertu.
Ritot laikam – dienām, gadiem, gadu desmitiem, gadu kārtām, gadskārtām, mēs maināmies līdz ar laiku un laikmetu. Nemainīgs ir vien laika plūdums, kas ļauj mums sajust un piedzīvot emocijas...
Lasīt tālāk >>>

Pārdomas par iespējām mūzikas literatūras priekšmeta mācīšanā
Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas sanāksmē, kurā tikāmies ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru Valdi Bernhofu raisījās diskusijas par teorētisko mācību priekšmetu apguves “restartēšanu”, satura “inventarizāciju”, inovāciju ieviešanu profesionālās ievirzes izglītībā.
Lasīt tālāk >>>

Kas notiek pierobežā Igaunijas simtgadē…
Šogad valsts 100 gadu jubileju svin ne tikai Latvija, bet arī mūsu kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva. Tādēļ arī šogad biežāk ciemojamies pie saviem kaimiņiem. Atsaucoties igauņu draugu uzaicinājumam, 24. februārī Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi devās uz blakus novadu Igaunijā – Misso ciematu, lai sniegtu koncertu un vienlaikus pasniegtu to kā dāvanu Igaunijai simtgadē. Tā ir gleznaina vieta pie skaistā Pullijerves ezera Rīgas – Pleskavas šosejas malā.
Lasīt tālāk >>>

"Etīžu pēcpusdiena" Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā
Ir pagājis gads kopš Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas rīkotajā pasākumā "Etīžu pēcpusdiena" trīs skolu - Liepājas PIKC LMMDV, Liepājas 2. mūzikas skolas un Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas mazie vijolnieki atskaņoja dažādu komponistu etīdes.
Šogad pasākuma "Etīžu pēcpusdiena" jau ierasto dalībnieku pulkam pievienojās arī Nīcas Mūzikas skolas vijoles spēles audzēkņi.
Lasīt tālāk >>>

Radīt svētkus ikdienā
Tas izdevās divu mūzikas skolu klavieru nodaļu audzēkņiem un pedagogiem. Iecavas un Bauskas Mūzikas un mākslas skolu topošie pianisti piepildīja 1.februāra pelēcīgo pievakari ar dzīvespriecīgu un apliecinošu muzicēšanu. Jau vairākus gadus tiek rīkoti abu skolu kopīgi koncerti, kuros audzēkņi slīpē meistarību, pierod pie citiem muzicēšanas apstākļiem, mācās izprast katra instrumenta īpatnības. Šogad koncerts notika Iecavas Mūzikas un mākslas skolas Lielajā zālē.
Lasīt tālāk >>>

Izskan Mūzikas un mākslas skolu jauno solo dziedātāju konkurss "Vidzemes cīrulīši"
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrību 26. janvārī organizēja Mūzikas un mākslas skolu jauno solo dziedātāju konkursu “Vidzemes cīrulīši”.
Solo dziedātāju konkursam “Vidzemes cīrulīši” šis bija piektais– jubilejas gads. Plašās intereses dēļ konkurss gadu gaitā ir izaudzis no reģionāla līdz valstiska līmeņa konkursam, pulcējot konkursantus no visas Latvijas.
Lasīt tālāk >>>

Meistarklases LAUDAMUS II – radošas tradīcijas turpinājums
PIKC NMV Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas kustības un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša kopēja, aicina bērnu koru diriģentus un vokālo ansambļu vadītājus kopā ar saviem audzēkņiem pieteikties gadskārtējām Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas(A) LAUDAMUS II - "Mākslinieciskās izteiksmes paplašināšanas iespējas kora priekšnesumā" meistarklasēm, kas notiks 2018.gada 24.-25.maijā Rīgā, RDKS.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts „Ceļš mūzikā”
7.februārī Gulbenes Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi gaidīja viesus un mūzikas draugus no Gaujienas mūzikas un mākslas skolas, lai kopā varētu muzicēt un iepriecināt klausītājus. Koncerta nosaukums "Ceļš mūzikā" ļāva mums izvērtēt, kāds ir mūsu katra individuālais ceļš mūzikā un reizē saskatīt, ka šo ceļu neejam vieni, ka esam līdzīgi savos panākumos un grūtībās, ikdienā un mācību darbā.
Lasīt tālāk >>>

Kādas skaņas raksturo Bausku?
6.februārī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi noklausījās aizraujošu lekciju “Skaņu ainava un skaņu karšu veidošana”. LMA docente, etnomūziķe un skaņu pētniece Ieva Tihovska rosināja atklāt un pamanīt mums katram apkārt esošo skaņu pasauli, sadzirdēt tās nianses. Pasniedzēja skaņu ainavas pati sākusi pētīt, iespaidojoties no ornitologiem, kuri spēj saklausīt ļoti smalkas dabas skaņas.
Lasīt tālāk >>>

Jauno pianistu svētki Pērnavā
Šogad valsts 100 gadu jubileju svin ne tikai Latvija, bet arī mūsu kaimiņvalstis - Lietuva un Igaunija. 3.februārī Pērnavas Koncertzālē izskanēja Starptautiskā klavieru mūzikas diena, kura, kā pasākuma atklāšanā teica Pērnavas Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Marika Kapp, ir dāvana Igaunijas 100-gadei.
Koncertā, atsaucoties igauņu draugu uzaicinājumam, piedalījās arī Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi Emīls Čečiņš un Sanija Linda Cine.
Lasīt tālāk >>>

AKCMV pedagogi apbalvoti ar Draudzīgā Aicinājuma fonda medaļu un Goda diplomu
26. janvārī jau 20. reizi Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā norisinājās Draudzīgā Aicinājuma medaļas un goda diploma pasniegšanas ceremonija piecās nominācijās: Absolvents, Skolotājs/Mācībspēks, Sabiedrisks darbinieks, Mecenāts un Mediji.
Lepojamies, ka šogad apbalvoto vidū ir arī mūsu skolas pedagogi.
Lasīt tālāk >>>

Klavierspēles audzēkņiem veiksmīgs jaunā semestra sākums
27.janvārī svinīgā ceremonijā Rīgā skolas klavierspēles audzēkņi Melissa Takanbekova un Raivo Groza saņēma starptautiska fonda “Vivat future” finansiālu atbalstu: Melissa– dalībai starptautiskos konkursos un Raivo – jaunu klavieru iegādei.
Savukārt no 28.janvāra līdz 4.februārim Narvā, Igaunijā, notika XII Starptautiskais F.Šopēna pianistu konkurss
Lasīt tālāk >>>

Noslēdzies RaPaPro programmas projekts “Skaņas garšas Cēsīm”
Ar gardiem kārumiem un jaukiem skaņdarbiem ir noslēdzies RaPaPro projekts „Skaņas garšas Cēsīm”, kurā kopā darbojās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, Cēsu novada Jauniešu dome un SIA “Vinetas un Allas Kārumlāde.”
14.decembrī Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Kamerzālē projekta dalībnieki, recepšu devēji un cilvēki, kuri palīdzēja tapt un īstenoties projektam, pulcējās uz „Skaņas garšas orķestra performanci”.
Lasīt tālāk >>>

Pretī baltam klusumam
Otrā adventa svētdienā Rīgas Latviešu biedrības Lielo zāli piepildīja ļaudis, kas nākuši klausīties Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzika skolas (JMR1MS) kamerorķestra Armonico ikgadējo koncertu Adventa Gaismā. Jau devīto gadu pēc kārtas diriģents Normunds Dreģis kopā ar kamerorķestri un solistiem sniedza brīnišķīgu koncertu sirsnīgā atmosfērā, lai caur mūziku atvērtu sirdis labestībai, cilvēkmīlestībai, sirsnībai un iejūtībai.
Lasīt tālāk >>>

Ar Ziemassvētku koncertu noslēdzas pasākumu cikls veltīts Ērģeļklases 30. gadskārtai
Ar Ziemassvētku koncertu 10. decembrī noslēdzās pasākumu cikls, kas bija veltīts skolas Ērģeļklases 30. gadskārtai. Koncertā muzicēja ērģeļklases audzēknes Samanta Eihentāle, Simona Bahmane, Elīna Kohņuka (sk. Sandra Tamane), Jana Krastiņa, Elīza Apine, Judīte Žīgure un Sabīne Blūma (sk. Lelde Krastiņa). Programmā spilgti iekļāvās arī Alise Gavare (klarnete), sk. Elita Ezermale (flauta) un vokālistes Vineta Krūmiņa, Adrija Apine un Alise Dzērve.
Lasīt tālāk >>>

„ TĀ MĒS SKANAM”. Tukuma Mūzikas skolai 90!
Šis mācību gads Tukuma Mūzikas skolai paiet 90 gadadienas zīmē – ar septiņiem svētku koncertiem, skolas vēstures izzināšanu, ar skaistiem atmiņu brīžiem, satiekoties bijušajiem skolotājiem, darbiniekiem un absolventiem.
Lasīt tālāk >>>

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā norisinājās Kārļa Auzāna meistarklase
6.decembrī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā notika meistarklases stīgu instrumentu spēles pedagogiem un audzēkņiem „Kā es iemācījos runāt mūzikas valodā. Mūzikas improvizācija.” Tās vadīja Latvijā pazīstams mūziķis, komponists, producents, grupas Melo M vadītājs Kārlis Auzāns.
Meistarklasēs piedalījās Vidzemes reģiona jaunie čellisti....
Lasīt tālāk >>>

Piltenes Mūzikas skolai – 25
Šā gada novembrī Ventspils novada Piltenes Mūzikas skola svinēja savu 25.dzimšanas dienu. Lai ieskandinātu jubileju, skolas kolektīvs 14.novembrī piedalījās unikālā akcijā “Muzikālie autobusi”, savukārt kā svētku kulminācija izskanēja koncerts “Piena Ceļš”, kurā pa zvaigžņotām takām klausītājus veda skolas audzēkņi, pedagogi un absolventi.
Lasīt tālāk >>>

Kuldīdznieki - jaunajās mājās
Jau pusgadu E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas saime darbojas it kā vecajās, bet tomēr jaunajās mājās. Ir veikta skolas pārbūve, kurā tika modernizētas tās inženierkomunikācijas un optimizēts telpu funkcionālais plānojums. Skolai ir jauna piebūve pagalma pusē, kas lieliski iekļaujas ansamblī un papildina veco ēku. Līdz ar to, vairs nebūs jāstrādā divās ēkās, kā bija līdz šim. Piebūves trešajā stāvā ir izbūvētas papildus klašu telpas. Jaunums ir arī īpaši kora nodarbībām izveidotā kora klase ar 66 sēdvietām, kas ir piemērota arī mazāku koncertu rīkošanai.
Lasīt tālāk >>>

Priecājamies par kameransambļa "Trio Metamorfoze" panākumiem
Bauskas Mūzikas skolas pedagoģe, flautiste Zane Jurēvica kameransambļa «Trio Metamorfoze» sastāvā guvusi panākumus starptautiskā konkursā. Par to lasām portālā lsm.lv "Kameransamblis „Trio Metamorfoze”, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguvis 3.vietu prestižajā 17. starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā romantisma laikmeta komponista dzimtajā pilsētā Ulcenā, Vācijā.
Lasīt tālāk >>>

Jaunie talanti
2.novembra pievakarē mājīgajā Īslīces kultūras namā izskanēja cikla "Kilograms mūzikas" koncerts "Jaunie talanti". Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, to organizēja Bauskas Mūzikas skola Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra jaunie mākslinieki izpildīja daudzveidīgu programmu, kurā bija iekļauti G.F.Hendeļa, G.M. Monna, J.K.Baha, V.A.Mocarta, M.Bruha, J.Mediņa un A.Altmaņa skaņdarbi.
Lasīt tālāk >>>

Sadarbība turpinās
Ar V. Mikalauska Panevēžas Mākslu ģimnāziju un Valmieras Mūzikas skolu saista sadarbība un draudzība jau 12 gadu garumā - no 2005.gada, kad X Starptautiskā jauno pianistu konkursa Valmierā žūrijā strādāja skolotāja Asta Kapučinskienė. Mākslu ģimnāzijas audzēkņi bijuši X, XII, XIII, XVI un XXI Valmieras jauno pianistu konkursa dalībnieki...
Lasīt tālāk >>>

Cēsu un Rakveres sadraudzības koncerts
22. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notika Cēsu un Rakveres (Igaunija) sadraudzības koncerts, kurā piedalījās Allfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas senās mūzikas ansamblis un Rakveres Mūzikas un mākslas skolas “Kaur” baleta klases audzēkņi. Cēsnieku programmā bija iekļauta arī deju nodaļas audzēkņu uzstāšanās, savukārt rakverieši bija uzaicinājuši līdzi solistus no Tallinas baleta skolas, kuri priecēja ar augstu profesionālu sniegumu.
Lasīt tālāk >>>

RaPaPro programmas projekts “Skaņas garšas Cēsīm”
Septembra vidū Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaunieši sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Vinetas un Allas Kārumlādi” un Cēsu novada Jauniešu domi sāka īstenot projektu “Skaņas garšas Cēsīm”.
Lasīt tālāk >>>

Jauniešu mūzikas grupu festivāls – konkurss “Boldsound”
Skaistā un saulainā vasaras sākumā, 2017. gada 3. jūnijā Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā notika Dārza svētki, kuru ietvaros norisinājās jauniešu mūzikas grupu festivāls – konkurss „Boldsound”. Lai gan konkurss notiek jau trešo reizi, šoreiz konkurss – festivāls “iznāca” ārpus skolas telpām un izskanēja uz lielās skatuves skolas pagalmā, kur katrs dalībnieks varēja izjust populārās mūzikas skatuves garšu.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts "Meistaram līdzās" Lielajā ģildē
Šā gada 24. oktobra vakarā ar skaļām ovācijām Lielajā ģildē izskanēja koncerts Meistaram līdzās. Koncerts īstenoja brīnišķīgu ideju, kas balstīta uz labi zināmo patiesību, ka visātrākais ceļš uz sasniegumiem ir mācoties no pieredzējušiem un meistarīgiem profesionāļiem. Un tieši ar šādu ieceri un mērķi tapa koncerts Meistaram līdzās, kur kopā muzicēja meistari – mūziķi no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un mācekļi – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1MS) un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas (PJMS) simfoniskie orķestri.
Lasīt tālāk >>>

Dāvana mūzikas skolai
3. novembrī Babītes mūzikas skolā viesojās Stefans Šraibers (Stefan Schreiber) – mūzikas mīļotājs no Lībekas (Vācija), kurš Babītes mūzikas skolai šoruden uzdāvināja astoņus čellus.
Viņa saikne ar Latviju ir sākusies jau 2002. gadā, kad uz vienu gadu Šraiberu ģimenes bērnus auklēt bija devusies Babītes mūzikas skolas skolotājas Anitas Rozes meita Evelīna Roze-Budļevska. Jau tolaik viņš pamanīja Evelīnas lieliskās klavierspēles prasmes.
Lasīt tālāk >>>

LMMDV Melngaiļskolas bigbends ar teicamiem rezultātiem startē starptautiskā konkursā Šveicē un piedalās džeza festivālā Dānijā
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Jānis Ivuškāns laika posmā no 7. līdz 10.jūlijam piedalījās festivālā/konkursā Šveicē “Welt Jugendmusik festival Zurich”. Konkursā bigbends no 100 iespējamiem punktiem izcīnīja 98. Visu dalībnieku starpā liepājnieki izcīnīja visvairāk punktu. Apbalvošanas ceremonijā bigbends tika nodēvēts par "Pasaules čempionu".
Lasīt tālāk >>>

Starptautiski atzītu mūziķu meistarklases Ogres Mūzikas skolā
2017. gada 12. oktobrī IV Starptautiskā Rīgas koka pūšaminstrumentu simpozija ietvaros Ogres Mūzikas skolā ar meistarklasēm un koncertu viesojās starptautiski atzīti mūziķi un pedagogi: Jirgens Francs (Vācija, Hamburgas Mūzikas augstskola) – flauta, Karels Donals (Čehija, Ostravas Mākslu universitāte) – klarnete un Luīze Pelerēna (Šveice, Cīrihes Mākslu universitāte) – oboja.
Lasīt tālāk >>>

Rudens notikumu kaleidoskops Bauskas Mūzikas skolā
8. septembrī Bauskas Mākslas skolā viesojās Čehijas pilsētas Nāhodas bērnu un jauniešu koris "Canto". Kā lasījām Bauskas novada mājas lapā bauska.lv, "Canto" guvis ievērojamus panākumus dažādos konkursos - Starptautiskajā koru konkursā "Festa Musicale Olomouc" iegūts zelta laureāta tituls, bet starptautiskā koru konkursā "Pardubice 2013" - sudraba medaļa.
Lasīt tālāk >>>

Jūrmalas Mūzikas vidusskola projektā "Mūzikas Tilts"
Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansētā iedzīvotāju iniciatīvas sabiedrības integrācijas projekta „Mūzikas Tilts“ ietvaros notikuši vairāki Jūrmalas mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerti.
Šoreiz, radot prieku citiem, gūstam prieku un gandarījumu arī paši – šis projekts savā nosaukumā nes tā pamatideju - caur mūziku radīt tiltu no sirds uz sirdi mūsu apkaimju ļaudīm jo vietas, kurp JMVS audzēkņi devās muzicēt nebija koncertzāles vai kādas citas tradicionālas kultūras pasākumu norises vietas, nedz arī festivāli vai konkursi.
Lasīt tālāk >>>

Ar koncertlekciju “Ērģeļmeža pasaka” aizsākās AKCMV Ērģeļklases 30 gadu jubilejas pasākumu cikls
22.septembrī Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Ērģeļu zālē notika koncertlekcija “Ērģeļmeža pasaka”. Tas bija stāsts par kādu zēnu, kurš, izmantojot internetā iegūtās zināšanas par ērģelēm, sacer “Ērģeļmeža pasaku”. Visu pasakā notiekošo ilustrēja mūzika, skanēja ne tikai ērģeles, bet arī flauta, klarnete, fagots un stīgu kvartets.
Lasīt tālāk >>>

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola
Skolas darbības laikā tā ir ne tikai rūpējusies par pilsētas un novada bērnu un jauniešu muzikālo attīstību un izaugsmi, bet arī veicinājusi daudzu talantīgu izpildītājmākslinieku un pedagogu skološanu. Nemitīgi pilnveidojoties, īstenojot dažādas izglītības programmas, darbojoties Erasmus+ programmās, JIRMV pierāda sevi kā radošu un profesionālu kultūrizglītības iestādi, cerot turpināt muzikālās dzīves daudzveidīgu izpausmi skolā un tās apkārtnē.
Lasīt tālāk >>>

"Tā mēs skanam"
2017.gada 9.decembrī svinēsim Tukuma Mūzikas skolas 90 gadu jubileju!
Par godu šim notikumam Tukuma pilsētas Kultūras namā 2017.gada 9.decembrī plkst.16.00. notiks svētku koncerts „ Tā Mēs Skanam” ar tagadējo audzēkņu un pedagogu piedalīšanos. Koncertā uzstāsies arī skolas absolventi.
Lasīt tālāk >>>

Ar koncertiem un salidojumu atzīmēs Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas 95 gadu jubileju
Atzīmējot bijušās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas 95. gadadienu, novembra mēneša ietvaros notiks vairāki svinīgi koncerti dažādām gaumēm un vidusskolas absolventu salidojums.
Lasīt tālāk >>>

LMMDV Melngaiļskolas bigbends ar teicamiem rezultātiem startē starptautiskā konkursā Šveicē un piedalās džeza festivālā Dānijā
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Jānis Ivuškāns laika posmā no 7. līdz 10.jūlijam piedalījās festivālā/konkursā Šveicē “Welt Jugendmusik festival Zurich”. Konkursā bigbends no 100 iespējamiem punktiem izcīnīja 98. Visu dalībnieku starpā liepājnieki izcīnīja visvairāk punktu. Apbalvošanas ceremonijā bigbends tika nodēvēts par "Pasaules čempionu".
Lasīt tālāk >>>

AKCMV audzēkņi piedalās Eiropas džeza un populārās mūzikas nometnē Austrijā
Laikā no 19. līdz 28. augustam Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu grupa skolotājas Iritas Mergas vadībā piedalījās Eiropas džeza un populārās mūzikas nometnē Andorfas pilsētā Austrijā. Nometnē piedalījās dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Spānijas, Austrijas un citām Eiropas valstīm.
Lasīt tālāk >>>

Koncertceļojums uz Zviedriju
Vaiņodes Mūzikas skolas audzēkņi maijā, pirms paša mācību gada noslēguma, devās kārtējā, jau 3., koncertbraucienā uz Zviedriju.
Klaipēdas ostā mūs gaidīja stalts prāmis. Ērti iekārtojušies sākām baudīt brauciena eksotiku. To arī ātri sagaidījām- iebraucot jūrā, sākām šūpoties. Jūra mierīga, bet mūs šūpo… Rīts atausa saulains un skaists, bet, izkāpjot, krastā vēl ilgi jutāmies kā jūrā…
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis koncerts "Vidzemes talanti"
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu 3.septembrī norisinājās krāšņs un emocijām bagāts koncerts “Vidzemes Talanti 2017”. Šogad uz Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Lielās zāles skatuves uzstājās 24 jaunie talanti no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Madonas, Rūjienas, Salacgrīvas un Valmieras. Tradicionāli Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņi koncertā muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.
Lasīt tālāk >>>

Jūrmalas mūzikas vidusskola kā radošuma un profesionālisma avots
Sveicot Jūrmalas pedagogus un skolēnus jaunajā mācību gadā, kā arī Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vairāk kā 50 pedagogus un 400 audzēkņus, mēs lepojamies ar 100 jaunajiem audzēkņiem, kuri apgūs klavieru, vijoles, čella, ģitāras, kokles, ērģeļu, akordeona, sitaminstrumentu un dažādu pūšaminstrumentu spēli, vokālās prasmes kora nodaļā, mācīsies kora dziedāšanu un muzicēšanu dažādos ansambļos.
Lasīt tālāk >>>

Otrdienā - par mūziku un ne tikai
Ar izjustu latvisku un smeldzīgu flautas skaņdarbu, ko izpildīja Bauskas Mūzikas skolas pedagoģe Zane Jurēvica, Bauskas Rātsnamā sākās ikgadējā "Otrdienas radošā performance". Šis pasākums jau trešo gadu Bauskā pulcē pārstāvjus no daudzām Latvijas mūzikas un mākslas skolām. Arī šoreiz bija ieradušies šo skolu mūzikas pedagogi un vadītāji no Iecavas, Pilsrundāles, Vecumniekiem, Ozolniekiem, Engures, Gulbenes, Salgales un , protams, arī no Bauskas.
Lasīt tālāk >>>

VIII Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) kopš 2009. gada regulāri notiek Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šogad tas norisinājās no 5. līdz 7. aprīlim un tika veltīts izcilā austriešu komponista Franča Šūberta 220. gadu jubilejai.
Lasīt tālāk >>>

VIII Starptautiskais festivāls – konkurss "Bajāna, akordeona un harmoniku dienas Belgorodā"
Četras piesātinātas un iespaidu pilnas dienas no 14. līdz 17. martam Daugavpils akordeonisti pavadīja Krievijā. Daugavpils akordeonistu orķestrim (vadītāja Tatjana Saratova) tika sniegta iespēja piedalīties grandiozā projektā un pārstāvēt Latviju VIII Starptautiskajā festivālā – konkursā Bajāna, akordeona un harmoniku dienas Belgorodā.
Lasīt tālāk >>>

Dzimšanas dienas dāvana – operu ārijas
23. martā, plkst.18.00 Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas zālē tika pasniegta dāvana - koncerts, jo, kā izkoptu tradīciju šajā dienā es, skolotāja Anita Cinkmane, atzīmēju savu pusapaļo dzimšanas dienu ar savu bijušo audzēkņu uzstāšanos. Šoreiz koncertu sniedza Latvijas Mūzikas akadēmijas 3. un 4. kursa studenti, kuri ir arī Nacionālās operas kora mākslinieki– Sabīne Krilova (mecosoprāns), Ansis Bētiņš (tenors), Maksis Krilovs (baritons) un mana bijusī audzēkne Laura Purena (soprāns). Viņu operas klases koncertmeistare Ingūna Puriņa.
Lasīt tālāk >>>

Konkursi un festivāli E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā
Otrais mācību pusgads E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā, kā vienmēr, ir piepildīts ar daudzveidīgām muzikālām aktivitātēm – konkursiem, festivāliem. Un ir prieks par audzēkņu labajiem startiem, iegūto rūdījumu un iedvesmu turpmākajam darbam.
Lasīt tālāk >>>

Īpašs koncerts – īpašam cilvēkam
Lai uz nozīmīgas dzīves jubilejas koncertu sapulcinātu pilnu zāli klausītāju un no viņiem iegūtu neviltotas cieņas un atzinības piepildītu attieksmi, ir jābūt īpašam cilvēkam. Tāds cilvēks ir smiltenietis Pēteris Vilks, kurš nosvinēja savu 60. dzimšanas dienu un februāra sestdienā Smiltenes kultūras centra lielajā, cilvēku pārpildītajā zālē savā jubilejas lielkoncertā saņēma tik daudz publikas mīlestības, ka tās pietiks ilgam laikam.
Lasīt tālāk >>>

Jūrmalas mūzikas vidusskolas audzēkņu panākumi pavasara konkursos
Pavasaris Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņu sasniegumus krāso zeltā un sudrabā – nepilnu divu mēnešu laikā martā un aprīlī iegūtas sešpadsmit (!) godalgotas vietas dažādos konkursos, kas notikuši gan mums tuvajā Rīgā, gan arī tālākās Latvijas pilsētās – Liepājā, Daugavpilī, Limbažos, Talsos, kā arī aiz Latvijas robežām – Sanktpēterburgā un Parīzē.
Lasīt tālāk >>>

Metodiskā diena
11.aprīlī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā norisinājās Vidzemes reģiona Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu pedagogu metodiskā diena. Skolā viesojās audzēkņi, kuri mācās Mūzikas skolas vecākajās klasēs un vienlaicīgi šogad beigs vispārizglītojošās skolās 9.klasi, kā arī pedagogi no Alūksnes, Jaunpiebalgas, Limbažu, Madonas, Mazsalacas, Ogres, Rūjienas, Salacgrīvas, Smiltenes, Strenču un Sējas mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>

Bauskas mūzikas skolas aktualitātes
Lai pilnveidotu savas uzstāšanās prasmes un bagātinātu uzstāšanās pieredzi Bauskas Mūzikas skolas audzēkņi aktīvi piedalās dažādos konkursos un pasākumos. Mūsu skolas vijolnieki piedalījās Latvijas mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļas audzēkņu ansambļu konkursā “RĪGAS STĪGAS 2017”, kuru organizē Pāvula Jurjāna mūzikas skola ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu un Latvijas Simfoniskās mūzikas biedrības atbalstu.
Lasīt tālāk >>>

Piepildījumu rod ģitāras spēlē
Kirils Svidčenko ir sirsnīgs zēns no Karostas. Viņam padodas veidot māla figūriņas un, kā daudziem bērniem, garšo pica. Bet visvairāk zēnam patīk spēlēt ģitāru. Kirils to labprāt un ar aizrautību dara, neskatoties uz to, ka ir vājredzīgs un ka pasauli saklausīt viņam palīdz dzirdes aparāti. "Viņš ir brīnumiņš", par savu audzēkni saka ģitāras spēles skolotāja Dace Milzere.
Lasīt tālāk >>>

Jubilāri – brāļi Pēteris un Jānis Maļecki
Aprīļa mēneša jubilāri - dvīņubrāļi Pēteris un Jānis Maļecki ir dzimuši Jūrmalā 1957. gada 15. aprīlī. Viņu dzīves un radošās darbības gaitas kopš bērnības cieši saistītas ar Jūrmalas mūzikas vidusskolu, kurā abi savulaik mācījušies un nu jau 40 gadus ir šīs skolas pedagogi. Kā bijušie šīs skolas audzēkņi viņi ir apliecinājuši šeit gūtās prasmes konkursos un koncertos, kā arī ar savu pedagoģisko darbību sekmējuši skolas klavieru nodaļas izglītības augstos standartus.
Lasīt tālāk >>>

Muzicējam ar prieku Daugavpilī
Šī gada 19.aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika Atvērto durvju diena, kurā izvēlēties mūziķa karjeru un iepazīt tuvāk skolu bija aicināti Daugavpils reģiona mūzikas skolu izlaiduma klašu audzēkņi. Atvērto durvju dienas ietvaros notika dažādi pasākumi, kuros topošie audzēkņi varēja iepazīt skolas ikdienu – atklātās stundas, ārpusstundu darba prezentācija, iepazīšanās ar vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem, kā arī konsultācijas izvēlētajās specialitātēs.
Lasīt tālāk >>>

Pianista Andreja Osokina meistarklase
Pianists Andrejs Osokins profesionālo izglītību ieguvis Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, sava tēva, izcilā pianista Sergeja Osokina klavieru klasē. Pēc tam – studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Londonas Trinity Mūzikas koledžā (Trinity College London). 2011. gadā A.Osokins absolvēja Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas (Royal Academy of Music in London) maģistrantūru profesora Hemiša Milna (Hamish Milne) klasē, iegūstot prestižo DipRAM apbalvojumu.
Lasīt tālāk >>>

Vijoļspēles etīžu pēcpusdiena Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā
Otro gadu Grobiņas Mūzikas skola piedāvā apgūt Vijoles spēles programmu. Šobrīd vijoles spēli apgūst 3 audzēknes . Lai uzstātos koncertos un piedalītos konkursos vēl gana daudz jāmācās, bet muzicēt skolā un apgūt skatuves kultūru varam jau šobrīd. Vijoles spēles programmas vadītāja sk. Iveta Dejus 16. februāra pēcpusdienā Mūzikas skolā ciemos ielūdza Em.Melgaiļa mūzikas skolas un Liepājas 2. mūzikas skolas Vijoles spēles programmas 10 audzēkņus un skolotājas Daigu Locenieci un Maiju Apenīti.
Lasīt tālāk >>>

Rojas ritmi 2017
4.martā Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi pulcināja kopā dažnedažādu sastāvu mūzikas ansambļus no tuvāku un tālāku novadu Latvijas mūzikas skolām uz konkursu Rojas ritmi 2017, kurš norisinājās jau trešo reizi.
Arī Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas ģitāristu trio, kurā muzicē Klāvs Bethers, Dāvis Laursons un Toms Reņģe, piedalījās šajos Mūzikas svētkos. Braucām sevi parādīt, gūt pieredzi un mācīties no citiem, kā brīvi un ar prieku muzicēt.
Lasīt tālāk >>>

Mūzika ir dāsna!
Februāra untumainā daba ar sniega vāliem, atkušņu radītām peļķēm, puteņu vērpetēm un ledaino vēju atgādina par ziemas klātesamību. Taču saules staru radītais spožums vieš cerības par pavasara drīzu atnākšanu dārzos, ceļmalās, pļavās un cilvēkos. Katra diena ir mazliet citāda, un mums katram ir trīs sabiedrotie: iedvesma, iztēle un emocijas. Iztēle iedvesmo, iedvesma mudina un emocijas atklāj. Katra diena mums atgādina, ka mūzika un mūzikā ir liels spēks!
Lasīt tālāk >>>

Jaunie komponisti Liepājas apkārtnes mūzikas skolās
Grobiņas Mūzikas un mākslas skolā nu jau ceturto gadu februāris un marts ir notikumiem bagāti mēneši. Skola jau gadskārtēji ciemos aicina apkārtējas mūzikas skolas uz sadraudzības pēcpusdienu, kur katru gadu notiek audzēkņu koncerts, radošās darbnīcas, meistarklases un pedagogu nesteidzīgas labās prakses sarunas. Katru gadu koncertam ir nosacījumi, šogad koncertā bija jāizpilda pašsacerētas kompozīcijas, kuras izpilda 4-6 dalībnieki no katras skolas, kuri veido dažādus instrumentu ansambli(us) vai solo.
Lasīt tālāk >>>

Satikšanās mūzikā
Svētdien, 5.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11.stāvā) notika kamermūzikas koncerts Satikšanās mūzikā. Koncertā, kuru organizēja LNB, piedalījās Valmieras Mūzikas skolas klavierspēles skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes, Tallinas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotājas Jekaterinas Rostovtsevas un ...
Lasīt tālāk >>>

Uz Nordplus projekta satikšanos Rīgā ejot
2016. gada aprīļa sākumā Pāvula Jurjāna mūzikas skolas pedagogiem Andrim Jansonam un Aleksandram Jalaņeckim bija unikāla iespēja pabūt Stokholmā un iepazīties ar dažādām iestādēm, kurās darbojas apmācību programma cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, līdzīgi kā tas ir P.Jurjāna skolā.
Lasīt tālāk >>>

Ģitāristu meistarklases Jūrmalā
4. februārī Jūrmalas Mūzikas vidusskola pulcēja ģitāras spēles pedagogus uz atklātajām meistarklasēm. Šo pasākumu vadīja divi ģitāristi – Vladimirs Kirasirovs (Sanktpēterburga) un Vladimirs Kudrins - Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ģitārspēles skolotājs, kurš arī bija šo meistarklašu ierosinātājs un īstenotājs.
Lasīt tālāk >>>

Jēkabpils pilsēta un kaimiņu novadi var lepoties ar darbīgiem, mērķtiecīgiem, talantīgiem bērniem un jauniešiem!
25.janvārī St.Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītības programmas Vokālā mūzika – Kora klase audzēkņu valsts konkursa 2.kārta. Tajā piedalījās bērni un jaunieši dažādās vecuma grupās. Mūzikas skolas audzēkņiem spoži panākumi!
Lasīt tālāk >>>

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu pieredze Nīderlandē un Dānijā
Janvāris Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā pagāja starptautiskā zīmē. Gada sākumā, 7.janvārī, septiņi Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi skolotāju Ināras Rubīnas un Toma Mikāla vadībā skolas īstenotā Erasmus+ projekta “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām” ietvaros devās 2 nedēļu praksē uz Groningenas pilsētu Nīderlandē.
Lasīt tālāk >>>

"Esmu spiesta aizrādīt uz kļūdām"
Sandras Dzelzkalējas kolēģi un audzēkņi Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā "Druvas" lasītājiem izteiktā aicinājuma iespaidā šogad lūkojās pēc profesionāli izcilākā un reizē harmoniskākā kolēģa un pedagoga. Vidusskolā veiktajā aptaujā lielāko ievērību starp pieaugušajiem un jauniešiem guva teorētisko priekšmetu pasniedzēja.
Lasīt tālāk >>>

Quo vadis, mūzikas izglītība Latvijā?
Jauno gadu es sāku ar jaunu apņemšanos - nestāvēt malā un runāt par lietām, kas mani satrauc kā cilvēku, kurš 35 gadus strādā mūzikas izglītībā. Vispār jau ir daudz nopietnākas lietas sniegotam 5.janvāra rītam (piemēram sniega notīrīšana vai jaunās tarifikācijas veidošana). Un tomēr es izvēlos uzsākt diskusiju par mūzikas izglītību Latvijā.
Lasīt tālāk >>>

Sākam Jauno 2017. gadu Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā - ar ironijas devu
Kā jau katru gadu, pavisam nemanot, pavadījām pirmo mācību gada semestri un arī 2016. gadu. Mākslas nodaļas audzēkņi kopā ar skolotājiem sagatavoja plašu darbu skati visos mācību priekšmetos-zīmēšanā, gleznošanā, darbā materiālā, kompozīcijā, mākslas valodas pamatos, veidošanā. Skati apskatīja un novērtēja arī vecāki. Tika atklāta mākslas nodaļas 15 gadu jubilejas izstāde Kraukļu bibliotēkā. Mūzikas nodaļā audzēkņi kopā ar skolotājiem sagatavoja ikgadējo atklāto mācību koncertu vecākiem.
Lasīt tālāk >>>

Jaunpiebalgas Mūzikas un Māksas skolai nu jau 30 gadu!
Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skola darbu sāk 1986. gadā kā mūzikas skola, kad 1986. gada 6. septembrī svinīgā pasākumā, piedaloties maestro Imantam Kokaram tika pārgriezta lenta. Zīmīgi, ka pēc 30 gadu pastāvēšanas un darbošanās atkal tiek griezta lenta – šoreiz, lai svinīgi atklātu jauno skolas ēku, kur kopā darbojas jaunie, topošie mūziķi, mākslinieki un mākslu mīļotāji.
Lasīt tālāk >>>

Mūzikas mācība Somijā
Turpinājums oktobra rakstam par mūzikas priekšmetu apguvi Somijas mūzikas skolās Pēc “Partitas” redaktores lūguma aicināju uz sarunu sava dēla klavieru skolotāju Paulīnu Kelloniemi (Pauliina Kelloniemi). Šīs sarunas laikā arī es uzzināju ļoti daudz jauna. Tajā vēlos dalīties ar jums, “Partitas” lasītāji!
Lasīt tālāk >>>

Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi saņem apbalvojumus
Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogs Baiba Beraģe skolā strādā kopš 2008.gada, bet pazīstam viņu jau no mazotnes, jo Baiba ir mūsu skolas absolvente. Cilvēks, kas ļoti mīl savu instrumentu, kā mēs sakām – viņa jau piedzimusi ar akordeonu rokās. Šo mīlestību Baiba cenšas nodot saviem mazajiem audzēkņiem – jaunajiem akordeonistiem.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts “Vidzemnieki vidzemniekiem”
11. decembrī Rūjienas kultūras namā notika Rūjienas Mūzikas skolas audzēkņu, pedagogu un īpaši gaidītā Vidzemes kamerorķestra koncerts.
Programmu atklāja dažādu sastāvu instrumentālie ansambļi, atskaņojot Ziemassvētku gaidīšanas laika melodijas, savukārt Vidzemes kamerorķestris savu programmu iesāka ar vienu no latviešu mūzikas pērlēm - E. Dārziņa “Melanholisko valsi”.
Lasīt tālāk >>>

Mūzika cauri gadsimtiem
Svētdien, 11.decembrī plkst.14.00 Cēsu Izstāžu namā notika klaviermūzikas koncerts Mūzika cauri gadsimtiem. Koncertā piedalījās Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Roberts Ķibermanis. Jaunie mūziķi klausītājus iepriecināja ar daudzveidīgu skaņdarbu klāstu, koncerta programmā ietverta baroka, klasicisma, romantisma laikmeta, kā arī 20. un 21. gadsimta kompozīcijas.
Lasīt tālāk >>>

Priekules Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Prāgā
Skolas koris un zvanu ansamblis novembra beigās devās uz Adventa koru festivālu Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Vai tu zini, kas ir Ziemassvētku prieks un brīnums?Tieši šādas sajūtas mēs piedzīvojām visa ceļojuma laikā un atvedām tās arī uz Latviju un Priekuli. Ļoti daudzpusīgs ceļojums,kurā mēs katrs piedzīvojām dažādas sajūtas - gan prieku, gan pārsteigumu, gan skumjas un ilgas pēc mājām,gan jaunatklājuma sajūtas, gan piedzīvojuma garšu.
Lasīt tālāk >>>

IV Jauno pianistu konkurss „Mūsdienu klasika” un Irinas Lobikovas meistarklases
2016. gada 9.-10. decembrī Rīgā Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā notika jauno pianistu konkurss „Mūsdienu klasika”.
Konkursā trīs vecuma kategorijās piedalījās 36 jaunie pianisti no Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un dažādām Latvijas mūzikas skolām – Ventspils Mūzikas vidusskolas, Talsu Mūzikas skolas, P.Jurjāna Mūzikas skolas, Em.Dārziņa Mūzikas vidusskolas, Ludzas Mūzikas pamatskolas, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas, Maltas Mūzikas skolas un citām skolām.
Lasīt tālāk >>>

Ziemassvētku gaidīšanas laiks
Strenču Mūzikas skolā Ziemassvētku gaidīšanas laiks atnāca ar brīnumjaukiem, patīkamiem pārsteigumiem. Pirmajā Adventā, kad Strenču Kultūras centrā notika labdarības koncerts "Iemāci baltajam dvēselē ienākt" ar sabiedrībā pazīstamu mākslinieku - Gintas un Kristapa Krievkalnu, Kristapa Rasima, Andra Sējāna, bigbenda "Valmieras puikas", vietējo pašdarbnieku un, protams, arī Strenču Mūzikas skolas audzēkņu un skolotāju līdzalību, tika saziedoti līdzekļi, lai Mūzikas skolas audzēkne tiktu pie savas Vijolītes.
Lasīt tālāk >>>

Melnbalto taustiņu valdzinājums
A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skola ir daudzu pilsētas un apkārtējo novadu bērnu un jauniešu iecienīta kultūrizglītības iestāde, kurā silti radošā gaisotnē izvēlēto mūzikas instrumentu mācās spēlēt 315 audzēkņi. Starp tiem ir divas košas, talantīgas meitenes ar ievērojamu Starptautisko, Valsts un reģionālo konkursu pieredzi. Ievērības cienīgs ir fakts, ka pianistes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece konkursos piedalās ne tikai kā solistes, bet vairākus gadus ar izciliem panākumiem klavieres spēlē arī četrrocīgi.
Lasīt tālāk >>>

Imanta Kalniņa koncerts
15. novembra pirmssvētku ziemīgā vakarā klausītāju pilnā Babītes Kultūrizglītības centra Lielajā zālē notika koncerts, kas bija veltīts ievērojamā latviešu komponista Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejai. Mūzikas priekšnesumus gatavojuši Babītes mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kuri, iedvesmojoties no šī gada pavasarī notikušā koncerta ar paša Raimonda Paula klātbūtni, nolēmuši turpināt aizraujošu koncertu virkni, kuros dāsni tiek izzināta atsevišķa komponista daiļrade un atskaņoti viņa spilgtākie muzikālie opusi.
Lasīt tālāk >>>

Jauni draugi, jaunas iespējas!
Olaines Mūzikas un mākslas skolu no Nīcas Mūzikas skolas šķir 250 km, bet tas nebija šķērslis, lai tumšākajā rudens laikā dibinātu draudzīgas saites starp skolām. 23. novembrī Nīcas Mūzikas skolā ciemojās divi Olaines MMS orķestri – stīgu kamerorķestra un pūtēju orķestra dalībnieki ar saviem pedagogiem.
Lasīt tālāk >>>

Mūzikas maratons
Rudens-ziemas sezona Bauskas Mūzikas skolā iekrāsojās daudzveidīgi ar skanīgiem, radošiem, metodiskiem un muzikāliem pasākumiem.
Lai rosinātu interesi par mūzikasd skolotāja profesiju, teorētisko mūzikas priekšmetu skolotāja Jolanta Veršinska oktobra sākumā organizēja karjeras izglītības pasākumu “Vai viegli būt skolotājam?”.
Lasīt tālāk >>>

I Baltijas valstu Jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivāls NUOVA SINFONIA BALTICA 2016 Daugavpilī
4. un 5. novembrī Vienības nama koncertzālē Daugavpilī pirmo reizi norisinājās jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivāls NUOVA SINFONIA BALTICA 2016, kurā kopā uzstājās 12 jauniešu un amatieru simfoniskie orķestri no Latvijas (Juglas Mūzikas skolas simfoniskais orķestris, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas simfoniskais orķestris, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas simfoniskais orķestris, kā arī ...
Lasīt tālāk >>>

Pāvilostas Mūzikas skolai 25
Pāvilostas Mūzikas skola jau nodzīvoja ceturksni no gadu simta. Lai arī skola juridiski dibināta 1991. gada 1. janvārī un iegūst nosaukumu Pāvilostas Mūzikas skola, tās vēsture sniedzas 20. gadsimta sešdesmito gadu beigās, kad kultūras namā tiek noorganizēta bērnu muzikālā apmācība. Tajā darbojas klavieru un akordeonistu pulciņš ar 25 dalībniekiem A. Sālava vadībā. Vēlākos gados strādā skolotāji Ingrīda Valaine, Zeltīte Leite, Rita Putniņa.Iet gadi, bet mūzikas vērtība sirdīs paliek un iedzimst paaudzēs.
Lasīt tālāk >>>

Artas Arnicānes uzburtā ūdens valstība
Rudens brīvdienās Piltenes mūzikas skolas audzēkņi, vecāki, pedagogi, apvienojoties ar Ventspils mūzikas skolu, izbaudīja neparastu braucienu uz Rīgu – apbrīnojamās pianistes Artas Arnicānes solokoncertu.
Lasīt tālāk >>>

„TĀPAT KĀ SAULE NEVAR NESILDĪT...”
Šajā rudenī atzīmējām 160 gadskārtu vienam no latviešu klasiskās mūzikas pamatlicējiem – komponistam, tautas mūzikas pētniekam, diriģentam, mežradzniekam un mūzikas pedagogam Andrejam Jurjānam (1856 – 1922). Komponista nozīmi latviešu mūzikā labi raksturojis viņa laikabiedrs Jāzeps Vītols: „Jurjānu Andrejs nepazina mūsu dienu „dots pret dotu”, nepazina jautājumu „kas man par to būs?”. Ko viņš darīja, to viņš nevarēja nedarīt - tāpat kā saule nevar nesildīt, rasa nevar nemirdzēt saules dzīvinošos staros”.
Lasīt tālāk >>>

Īsiņas
11.12.2016. / Aiga Tiltiņa, direktore
  Trešdien, 2. novembrī Liepājā Karostas mūzikas skolā norisinājās lektorijs" Maz zināmie un nezināmie Liepājas komponisti". Muzikologa Ērika Eglīša stāstījumu par sešiem skaņražiem, kuru dzīve un darbs sakņots Liepājā, lieliski papildināja pašu autoru klātbūtne un muzikālais sniegums. Skolā viesojās aranžētājs, pedagogs un diriģents Vilnis Kronbergs, mūziķi Pēteris Ķikuts, Mirdza Grauduže. Saistošajā stāstījumā ieskanējās arī pa skaudrai notij, atceroties mūžībā aizgājušos domubiedrus un komponistus Ēriku Ķiģeli, Intu Birzkopu, Anatoliju Iļjinu. Cikla nākamā lekcija aicinās interesentus uz nākamā Liepājas komponistu zvaigznāja daiļrades iemirdzēšanos Karostā. Vēl tik daudz radošu personību, ar kurām iepazīstināt audzēkņus un vecākus!

Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2016
Pļaviņu Mūzikas skola jau kopš 2013. gada organizē rudens Kamermūzikas dienas. Šī gada Kamermūzikas dienas iesākās 26. oktobrī Pļaviņu Mūzikas skolā ar izcilās pianistes Agneses Egliņas kamermūzikas ansambļu meistarklasi reģiona mūzikas skolu pedagogiem.
Lasīt tālāk >>>

Koncertbrauciens uz Tallinu
Šī mācību gada sākumā mana klavierskolotāja Ritma Pētersone-Cepīte saņēma Tallinas Mūzikas vidusskolas direktora Timo Steinera un Tallinas Mūzikas un Teātra akadēmijas un Tallinas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotājas Jekaterinas Rostovtsevas uzaicinājumu man un Sanijai Lindai Cinei muzicēt koncertā Tallinas Mūzikas un Teātra akadēmijas Ērģeļu zālē.
Lasīt tālāk >>>

Bēnes Mūzikas un mākslas skolas 25 gadu dzimšanas diena
Tā ir vērtība, ar kuru varam lepoties, tas irviens no mūsu novada veiksmes stāstiem. Tādi vārdi skolas jubilejā skanēja ne reizi vien. Ikviens, kurš oktobra pēcpusdienā ieradās sveikt Bēnes Mūzikas un mākslas skolu, sajuta to īpašo radošo noskaņu, kura mazajā skola valda jau 25 gadus.
Lasīt tālāk >>>

Pedagogam Gunāram Freidenfeldam piešķirts “Goda novadnieka” tutils
Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs sveic savu kolēģi Gunāru Freidenfeldu ar nominācijas un goda nozīmes Goda novadnieks saņemšanu.
Gunārs Freidenfelda dzīves līdzgaitnieks ir pūtēju orķestris. Gunārs savu mīlestību uz pūtēju orķestri ir apliecinājis ar darbu daudzu garu gadu garumā Lielvārdē, Ciemupē, kolhoza laikos darbojoties kolhoza “ Juglas zieds” pūtēju orķestrī. Trešās Latvijas atmodas laikā Gunārs ilgi lolojis sapni par pūtēju orķestra tradīciju atjaunošanu Ikšķilē.
Lasīt tālāk >>>

Septembris jubilejas noskaņā
Jau divpadsmit gadus Ugāles Mūzikas un mākslas skolas vārds saistās ar direktori Rasmu Petmani. Ne pārāk liels, nedz arī mazs ir šis laiks, tomēr tajā ir noticis daudz nozīmīgu pārmaiņu. Būtisks ir Rasmas Petmanes ieguldījums skolas tēla pilnveidošanā un attīstībā. Šogad 11. septembrī Rasma svinēja apaļu 50 gadu jubileju un tādēļ gribas pāršķirt tās lappusītes, kas saistītas ar direktora darba mūžu un pakavēties atmiņās.
Lasīt tālāk >>>

„Esmu jaunais skolotājs” Talsu Mūzikas skolā!
Pasākums „Esmu jaunais skolotājs” mūsu skolā norisinās jau piekto gadu. Šogad to esam iekļāvuši novada un valsts karjeras nedēļas laikā no 10. līdz 14. oktobrim. Visas nedēļas garumā skolas pēdējo klašu audzēkņi tiek aicināti vadīt stundas jaunāko klašu audzēkņiem. Viņiem ir iespēja novadīt individuālo stundu savā specialitātē, ansambļa vai mūzikas teorijas stundu pedagoga (dažkārt pat divu) klātbūtnē. Ir audzēkņi, kuri nav gatavi jaunā pedagoga situācijai, bet ir tādi, kuri labprāt uzņemas pedagoga lomu.
Lasīt tālāk >>>

Jūrmalas Mūzikas vidusskola- reģiona skolu metodiskais centrs
Jūrmalas Mūzikas vidusskola (JMV) ir reģiona mūzikas skolu metodiskais centrs. Šajā reģionā ietilpst desmit Latvijas mūzikas skolas - Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skola, Pāvula Jurjāna mūzikas skola, Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skola (LPMMS), Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, Babītes Mūzikas skola, Baldones Mūzikas skola ...
Lasīt tālāk >>>

J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas 70. jubilejas svinības
Jau aprīlī Valkā Cimzes mūzikas dienās svētki tika ievadīti ar jubilejas Ieskaņu koncertu, sekoja skolas audzēkņu sniegtais Svētku koncerts 6. oktobrī Mūzikas skolā, bet 8. oktobrī notika kulminācija -J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas 70 gadu jubilejas svinības/salidojums.
Lasīt tālāk >>>

Saruna pēc Cesvaines mūzikas un mākslas skolas 25 gadu jubilejas ar direktori Intu Stieni
Kā šo 25 gadu laikā ir mainījusies mūzikas skolas loma?
Visa dzīve ir mainījusies līdz nepazīšanai. Kopumā mūsu valsts cilvēku dzīve nelīdzinās tai, no kuras nācām uz neatkarības atgūšanu. Ir jāatzīst, ka vairākums cilvēku nemaz neapzinājās, kurp dodamies. Bija skaidrs, ka uz labklājību, taču – par kādu cenu un kādiem līdzekļiem – to saprata tikai retais. Bija jāmaina visa līdzšinējā paradigma, pieņēmumi, attieksme, tradīcijas.
Lasīt tālāk >>>

Vidzemes Talanti 2016
Ar krāšņu un emocijām bagātu koncertu izskanējis projekts “Vidzemes Talanti 2016”. Koncerts šogad notika jau piekto gadu. Jau piekto gadu neaizstājams projekta dalībnieks ir Vidzemes Kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Zīmīgi, ka arī orķestrim šī ir bijusi jubilejas sezona – kopā spēlēts jau 35 gadus.
Lasīt tālāk >>>

Otrdienas radošā performance Bauskā
Kad rudens ir iepinies matos ar linu pogaļām, ar briestošu ābolu smaržu, ar pērkona runām, lietus lāšu krellēm, ar putnu dziesmām, augstu debesīs, rudzu vārpās un prieka dziesmās neparastās, tas mums sūta saules starus un siltus, klusus novakarus. Laikā, kad gads tiek sadalīts uz pusēm un tas skatās augusta kalendārā, kurš neizbēgami steidzas pretī septembrim, Bauskas Mūzikas skolas kolektīvs aicināja pie sevis draugus- mūzikas skolas kolektīvus paciemoties pie mums Bauskā.
Lasīt tālāk >>>

Atskats uz aizgājušo mācību gadu Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā
Gaidīts un satraukuma pilns notikums jau pašā mācību gada sākumā skolas dzīvē bija skolas rekonstrukcijas aizsākums un ar to saistītā pārcelšanās uz pagaidu telpām bijušajā viesnīcā Kolonna Pilsētas laukumā. Priecē fakts, ka 13. jūlijā vērienīgi tika nosvinēti spāru svētki un visu mūsu sapnis par skaistu, modernu skolas ēku vēršas īstenībā. Atjaunotajā skolā atgriezīsimies jau šajā mācību gadā.
Lasīt tālāk >>>

Izveidota Liepājas Mūzikas, Mākslas un Dizaina vidusskola
Sākot ar šī gada 1. septembri darbu uzsākusi jauna mācību iestāde – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola. Tā radīta, apvienojot divas Liepājas profesionālās izglītības iestādes: Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu. Skolu reorganizācijas procesa izsākās jau 2016. gada pavasarī un ir paredzēts, ka līdz 2016. gada decembrim jaunveidotā skola iegūs arī PIKC (profesionālās izglītības kompetences centra) statusu.
Lasīt tālāk >>>

Skanīgie 1. septembra svētki Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
Svētku noskaņa Zinību dienā valda ikkatrā pilsētā un ciemā, kur ir skola, bet jo īpaši tur, kur bērni nodarbojas ar mūziku un mākslām. Siguldas Mākslu skolā vienmēr tiek domāts par aizvien plašākas sabiedrības izglītošanu, sadarbojoties visu skolā apgūstamo mākslu pārstāvjiem.
Lasīt tālāk >>>

Sveika, Hijumā! Esam gatavi muzicēt, gleznot un kalt!
2016.gada 3. jūlijā, lietainā rītā, 18 Garkalnes MVV skolēni devās pretī nezināmajam - vasaras praksei mūzikā un mākslā kopā ar Kjardlas ģimnāzijas jaunajiem māksliniekiem un mūziķiem - vai labi pazīstamajam – ikgadējai Starptautiskajai kalēju skolai, kuru rīko Igaunijas kalēju- amatnieku biedrība.
Lasīt tālāk >>>

Muzikālā vasara
  Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (JMV) audzēkņu un pedagogu vasara ir pagājusi, intensīvi muzicējot un pilnveidojot savas zināšanas. Audzēkņi ir piedalījušies vairākās muzikālās nometnēs – meistarklasēs, muzicēja dažādos koncertos, bet savukārt pedagogi apmeklēja pedagogu profesionālās pilnveides kursus.
Lasīt tālāk >>>

Mūsu veiksmes stāsts Itālijā
Pagājušā gada nogalē Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģes Guntas Božas klavieru klasē radās doma braukt uz konkursu Itālijā "Giovani musicisti - città da Treviso". Tas norisinājās no 1. līdz 10. aprīlim skaistajā Ziemeļitālijas pilsētā, gardā deserta tiramisu dzimtenē, Trevizo, kam blakus atrodas teiksmainā Venēcija. Starp braukt gribētājiem bija 2. kursa audzēkne Sofija Zaiceva, kas piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos, 4. kursa audzēkne Lelde Rasnace, kas jau pērn bijusi laureāte Itālijā, un es – 3. kursa audzēknis Zigurds Teikmanis, kuru iedvesmoja nesen iegūtā 1. vieta T. Reitera konkursā šeit pat, Latvijā.
Lasīt tālāk >>>


Kora “Dziediņš” piedzīvojumi mūzikas festivālā Bidgoščā
  Lai piedalītos festivālā, bija jāiesūta uzstāšanās programma DVD formātā un festivāla māklinieciskā padome veica pretndentu atlasi. Saņemot apstiprinājumu dalībai bija jāatrod arī brauciena finansējums. Uzrunājām gan audzēkņu vecākus, gan iesniedzām projektu Auces novada pašavaldības kultūras un sporta projektu konkursā .
Lasīt tālāk >>>

Jāzeps Vītols/Gaujiena/Mūzika
Katru vasaru Gaujienu pieskandina mūzikas skaņas, kas ikvienam ļauj izjust to īpašo gaisotni, ko Jāzepa Vītols sauca par savu paradīzi.
140 dalībnieki no visām Latvijas malām, 15 pedagogi un 19 brīvprātīgie darbinieki Gaujienā draudzīgi un zaļi dzīvoja veselas 9 dienas. Nometne ir kļuvusi starptautiska, jo tajā piedalījās dalībnieki ne tikai no Somijas, bet arī no Francijas un Krievijas, savukārt viens no pedagogiem atbrauca no Šveices.
Lasīt tālāk >>>


GADA BALVAS Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas skolā
  Ilgi gaidītais pēdējais mēnesis mūzikas skolām un pirms pēdējais mūzikas vidusskolām ir pienācis. Arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas skola aktīvi rosās, lai godam noslēgtu šo mācību gadu. Lai arī ārā mūs jau lutina 30 grādus siltie saules stariņi un visa daba sauc iet pastaigās, mūsu audzēkņi cītīgi mācās skaņdarbus eksāmeniem un pedagogi pamazām sirmojot, cenšas darīt visu, lai eksāmena laikā viss būtu gludi.
Lasīt tālāk >>>


Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā darbi nerimst arī vasarā
  Lai arī atvaļinājumu laiks tuvojas noslēgumam un jaunais mācību gads nāk ar jauniem izaicinājumiem, koncertiem, mākslas projektiem, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā darbi nav rimuši visu vasaru.
Jūnijs Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā bija prieka, gandarījuma un mazliet arī šķiršanās skumju pilns, jo aizvadīti izlaidumi.
Lasīt tālāk >>>


Septiņi pavasara brīnumi
  Pavasaris ir ļoti aktīvs radošu pasākumu laiks Bauskas Mūzikas skolas audzēkņiem.
Aprīlī uzņēmām Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri, kura sastāvā spēlē mūsu bijusī audzēkne Katrīna Siliņa. Koncerts bija kā lieliska dāvana mūsu audzēkņiem viņu vecākiem, pedagogiem un Bauskas puses mūzikas draugiem. Jaunie mūziķu sniegums diriģenta A.Vecumnieka vadībā bija profesionāls un mākslinieciski augstvērtīgs.
Lasīt tālāk >>>IELŪDZAM J.CIMZES VALKAS MŪZIKAS SKOLAS

70 GADU JUBILEJAS SVINĪBĀS/SALIDOJUMĀ

2016.gada 8. oktobrī

Lasīt tālāk >>>


AKCMV projektu vasara
  Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vasara pagājusi ļoti darbīgi un krāsaini. Vasaras sākumā Cēsīs viesojās somu jauniešu un pedagogu grupa no Kuopio Konservatorijas Somijā. Nedēļas garumā somu un latviešu jaunieši kopīgi gatavoja koncertu, kas maija nogalē izskanēja daudzveidīgi un krāšņi, papildinot skolas nošu bibliotēku ar jauniem skaņdarbiem.
Lasīt tālāk >>>


Lielvārdes Mūzikas skolai - 25
  Lielvārdes Mūzikas skola dibināta 1990. gadā - tās vēsture sākās kādreizējās aptiekas teplās. Mazās un caurstaigājamās klasēs vienlaicīgi tika spēlētas klavieres un kokles, flautas un trompetes. Mazajā kamerzālē dziedāja koris, bet blakus telpās notika solfedžo stundas.Pēc trīs gadiem skolas kolektīvs pārcēlās uz plašākām un mācību darbam piemērotākām telpām Dravnieku ielā 8, kur tā atrodas joprojām.
Lasīt tālāk >>>


Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolai 30
  Pateicoties Jaunpiebalgas novada domes atbalstam Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola savā 30. darbības gadā ir tikusi pie jaunas, skaistas skolas ēkas, kuras svinīgā atklāšna notiks 2016. gada 6. septembrī plkst. 16.00, Br. Kaudzīšu ielā 10, Jaunpiebalgā.
Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola darbu sāka 1986. gada 6. septembrī, kā mūzikas skola. Visus šos gadus skola ir palīdzējusi un palīdz veidot Piebalgas kultūras vidi.
Lasīt tālāk >>>

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu sasniegumi Valsts un Starptautiskajos konkursos
  Atklājot izstādi domes ēkā un koncertējot pilī, 31. maijā jubileju svinēja Cesvaines Mūzikas un mākslas skola, kuru visu pastāvēšanas laiku vada direktore Inta Stiene. Skolotāja mūziku Cesvainē māca jau 43 gadus, patstāvīga mūzikas skola te tika izveidota pirms 25 gadiem, bet mākslas nodaļa tajā atvērta pirms 16 gadiem.
Lasīt tālāk >>>

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolai – 25
  Atklājot izstādi domes ēkā un koncertējot pilī, 31. maijā jubileju svinēja Cesvaines Mūzikas un mākslas skola, kuru visu pastāvēšanas laiku vada direktore Inta Stiene. Skolotāja mūziku Cesvainē māca jau 43 gadus, patstāvīga mūzikas skola te tika izveidota pirms 25 gadiem, bet mākslas nodaļa tajā atvērta pirms 16 gadiem.
Lasīt tālāk >>>

Mūzikā ir spēks!
  Mūzikas spēks, patiess prieks par skaisti padarītu darbu, pozitīvisms, enerģija, dzirkstošas acis, veiksme iekļaujas skolas ikdienā un nemanāmi parauj līdzi kādu, kurš uz mirkli zaudējis ticību savam iekšējam spēkam, arī to, kurš līdz šim negribīgi vēris skolas durvis, šaubījies vai kā citādi juties.
  Mūzikas instruments ir tevi apbūris... skaņa, vibrācija, tembrs ir pārņēmis visu tavu būtību! Daudzās skanīgās balsis, kas savērpušās košā skaņu kamolā, sajūta, ka tu piederi kaut kam ļoti netveramam, taču saklausāmam, redzamam un blakus jūtamam...
Lasīt tālāk >>>


Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu panākumi martā
Viens no nozīmīgākajiem skolas darba kvalitātes rādītājiem ir audzēkņu dalība un panākumi festivālos, valsts un reģionālajos konkursos, kā arī starptautiskajos konkursos. Valmieras Mūzikas skola pamatoti var lepoties ar saviem sasniegumiem.
10. martā Juglas Mūzikas skolā norisinājās II jauno pianistu festivāls “Debija 2016”, kurā Jaunie pianisti atskaņoja Leopolda Mocarta, Volfganga Amadeja Mocarta un citu komponistu klavierminiatūras.
Lasīt tālāk >>>

37. Cimzes mūzikas dienas
  Katru gadu pavasarī, kad dienas kļuvušas garākas, saulainākas, un dzirdamas pirmo strazdu svilpes, Valkā tiek godināts izcilais novadnieks Jānis Cimze. Arvien tiek meklētas jaunas pieejas muzikālajiem risinājumiem, pasākumus padarot interesantākus un mākslinieciski augstvērtīgākus. Ar daudzveidīgu programmu četru dienu garumā norisinājās 37. Cimzes mūzikas dienas. Tās iesākās 6. aprīlī ar “Vidzemes mūzikas skolu skolotāju semināru”, kurā pulcējās pašmāju interesenti un 89 skolotāji no 15 Vidzemes mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>

Multfilmu mūzikas virpulis
  24. februārī Liepājā, Koncertzāles Lielais dzintars lielajā zālē izskanēja koncerts Multfilmu mūzikas virpulī. Izpārdotu zāli (1000 klausītāju vietas!) nodrošināja Melngaiļskolas bigbends (vadītājs Jānis Ivuškāns), kombo (skolotājs Normunds Kalniņš) un solisti: Ralfs Eilands, Katrīna Kabiņecka, Raimonda Vaičiūte un jaunie vokālisti Raivo Jonass un Timotejs Rozentāls. Skanējumu krāšņāku veidoja back vocal meiteņu grupa (vokālais pedagogs Andris Kontauts, horeogrāfija – Kristīne Kārkliņa).
Lasīt tālāk >>>

Aktualitātes Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā
  Savu piecu gadu jubileju ar skaistu, skanīgu koncertu 30. martā Mākslas namā atzīmēja mūsu skolas kamerorķestris ( diriģente Velta Jūrmale, koncertmeistare Līga Saulgrieze ).
Koncerts bija veidots divās daļās. Pirmajā uzstājās individuālie izpildītāji – stīgu instrumentu nodaļas vecāko klašu audzēkņi...
Lasīt tālāk >>>


Naujenenes Mūzikas un mākslas skola
  Naujenes Mūzikas un mākslas skolai marts ir jubilejas mēnesis, un, svētku koncertā, kas notika pārpildītā Daugavpils novada kultūras centra zālē, skolas direktors Spodris Kačāns stāstīja, kā ar uzvarām republikāniskos un ārzemju konkursos skola popularizē ne tikai Daugavpils novadu, bet arī Latviju. „Skolēnu un pedagogu panākumi ir arī darba kvalitātes rādītājs.
Lasīt tālāk >>>


Pavasara prelūdijas
  8. marta vakars Bauskas Mūzikas skolā bija smaidu, sirsnīgu emociju un pārsteigumu pilns- notika zēnu koncerts "No visas sirds".
Zēni bija sagatavojuši daudzveidīgu, radošu un muzikāli spilgtu repertuāru, kas tiešām tika izpildīts no visas sirds.
Lasīt tālāk >>>

Radošās partnerības projekts un koncertcikls pirmsskolas izglītības iestādēm
  No 2015. gada septembra līdz decembrim Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas skolotāju un audzēkņu radošajai komandai veidojās laba sadarbība ar pirmsskolas izglītības iestādi Liepiņa. Mūzikas vidusskola jau otro gadu piedalījās Radošās partnerības projektā (RaPaPro). Tēma – Liepājai raksturīgās skaņas un pilsētas skanošo vērtību attēlojums kartiņās un virtuālajā vidē.
Lasīt tālāk >>>


Kalētu Mūzikas un mākslas skolai 20!
  Pavasaris mūs sveic siltiem saules stariem, arī mācību gada noslēgums vairs nav aiz kalniem! – īstākais laiks svētku svinēšanai! 30. aprīlī Kalētu Mūzikas un mākslas skola pulcēs visus absolventus, esošos un bijušos pedagogus, audzēkņus, vecākus un vienkārši mūzikas mīļotājus, lai atzīmētu programmas “Mūzika” 20 gadu un programmas “Māksla” 10 gadu jubileju.
Lasīt tālāk >>>


16. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls izskan Alūksnē
  5. martā Alūksnes Kultūras centrā izskanēja 16. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls. Šis festivāls ir ceļojošs un norit tajās pilsētās, no kurām nāk dalībnieki. Vairākās pilsētās šis festivāls ir viesojies jau 2 vai 3 reizes, bet Alūksnē tas notika pirmo reiz. Te liela nozīme bija tam, ka Alūksnē nu ir pilnvērtīga koncertzāle ar plašu skatuvi, lai varētu uzņemt šāda mēroga pasākumu.
Lasīt tālāk >>>

Ceļojums laikā un telpā. Mūzikas enģelim V.A. Mocartam – 260
  Mocarts ir komponists, kura mūzika pasaulē tiek atskaņota visvairāk, kura mūzikā ir vislielākā emocionālā amplitūda, kāda vispār mūzikā iespējama. Tā ir vienkārša un pieejama katram un vienlaikus profesionālim tur vienmēr ir iespēja atrast ko jaunu.
Lasīt tālāk >>>


Soļi smiltīs
  ... ir kā viens mirklis līdz Lielajam Vējam, kad debesis ar zemi sagriežas smilšu virpulī, savā ceļā izlīdzinot visu. Liekas- nav vairs nekā. Tik pēkšņi, tik negaidīti... Tik pēkšņi aizgāja Austra Veikšāne, ilggadējā Gulbenes Mūzikas skolas direktore.
Lasīt tālāk >>>

Muzikālā pasaka un jaunie talanti
  26. februārī Piltenes mūzikas skolas audzēkņi apmeklēja koncertu teātra namā Jūras vārti, kurā Ventspils kamerorķestris diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aigara Meri vadībā piedāvāja skolēniem izglītojošu, atraktīvu koncertprogrammu „Pēterītis un vilks”.
Lasīt tālāk >>>

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā tikšanās, kas paceļ pāri ikdienišķajam
  Tieši par šādu gaišu notikumu izvērsās Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā 27. janvārī notikušie kursi mūzikas skolu klavierspēles pedagogiem. Pagājušajā mācību gadā IMMS pirmo reizi aicināja uz kursiem vijoļspēles pedagogus, šogad veidojām kursus – meistarklasi pianistiem. Atsaucība bija liela – kursiem pieteicās Salaspils, Baldones, Lielvārdes, Babītes, Madlienas, Ikšķiles mūzikas skolu klavierspēles pedagogi, un arī citu instrumenta spēles pedagogi.
Lasīt tālāk >>>


Skanošā darba rezultāti ???????????
  2016. gada 8. februārī ar profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle- akordeona spēle valsts konkursa finālu sākās Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu labāko audzēkņu izvērtēšana. Esam gandarīti un lepni par mūsu skolas audzēkņu panākumiem.
Lasīt tālāk >>>

Absolventu koncerts
  Sirsnīgi un krāšņi 6. februārī Kuldīgā, Mākslas namā muzicēja Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas absolventi. Tas bija šogad jau otrais koncerts trdicionālo Vīgneru dienu ietvaros. Koncerts priecēja ar priekšnesumu kvalitāti un daudzveidību.
Muzicēja skolotājas Martas Ozoliņas klavieru klases absolventes Elīna Embrekte un Evija Auziņa (Tarasova), skolotājas Ingunas Svaras vijoles klases absolvente Iveta Rožkalne (Tarasova), skolotājas Mārītes Cinovskas vijoles klases absolventes Sanija Gulbe, Baiba Bergmane ...
Lasīt tālāk >>>


Jauneklīgā Alūksnes Mūzikas skola svin 70. jubileju
  Sējas Mūzikas un mākslas skolā šis mācību pusgads aizvadīts skolas jubilejas zīmē. Līdzās sen dibinātājām, ievērojamām kultūrizglītības iestādēm – Valmieras Mūzikas skolai, kura šogad atzīmēja 95.dzimšanas dienu, Limbažu Mūzikas skolai, kura nule kā svinēja 75 gadu jubileju vai Ogres Mūzikas skolai, kurai šogad apritējuši 55 gadi, 90-tajos gados tapa daudzas jaunas mūzikas un mākslas skolas. Arī mēs tai skaitā! Un 4.decembrī atzīmējām savu 20 gadu jubileju.
Lasīt tālāk >>>


Radošā mūzikas nometne VĪTOLĒNI 2016
Radošā mūzikas nometne Gaujienā no 15. līdz 23 jūlijam. Aicinām piedalīties nometnē bērnus un jauniešus no 10 līdz 20 gadiem ar priekszināšanām instrumentu spēlē vai dziedāšanā. Nometnē izveidotais koris un simfoniskais orķestris nedēļas laikā sagatavo programmu J.Vītola Mūzikas dienu koncertiem, kā arī saturīgi un radoši pavada brīvo laiku. Nometnes dalības maksa 140 Euro. (Ja vairāki bērni no ģimenes, tad par katru bērnu 10,- mazāk)
Sīkāka informācija un pieteikšanās mājas lapā www.vitoleni.lv aizpildot anketu līdz l6. junijam.
Informācija: Ilze Dāve 26492989


Olaines Mūzikas un mākslas skolai – 20!
Apritējuši divdesmit gadi, kopš Olaines pilsētas dome dibināja Olaines Mūzikas skolu kā profesionālas ievirzes pamatizglītības mācību iestādi. Mūzikas skolas dibināšanas iniciatori bija divi jauni, aizrautīgi skolotāji – Didzis Grīnbergs un Ailita Vidauska.
Lasīt tālāk >>>


Jaunais mācību gads jaunās telpās
2015./2016.m.g. Grobiņas Mūzikas un mākslas skolai (GMMS), Skolēnu interešu centram (SIC) un Pieaugušo izglītības centram (PIC) sākās ļoti īpaši. Visas trīs izglītības iestādes ir tikušas pie kopīgām jaunām mājām M.Namiķu ielā 19, kur vēl pagājušā gadā atradās Grobiņas sākumskola.
Lasīt tālāk >>>


N.Latiševa meistarklase Babītē
Šī raksta priekšvēsture sākās 6 gadus atpakaļ, kad, braucot vilcienā uz mājām, iepazinos ar kādu mūziķu pāri no Maskavas. Izrādījās, ka viņš ir muzikologs, bet viņa līdzbraucēja – topošā komponiste. Kopējais ceļš bija īss, tādēļ apmainījāmies kontaktiem un turpmākajos gados regulāri tikāmies.
Lasīt tālāk >>>

Sējas Mūzikas un mākslas skolā
  Sējas Mūzikas un mākslas skolā šis mācību pusgads aizvadīts skolas jubilejas zīmē. Līdzās sen dibinātājām, ievērojamām kultūrizglītības iestādēm – Valmieras Mūzikas skolai, kura šogad atzīmēja 95.dzimšanas dienu, Limbažu Mūzikas skolai, kura nule kā svinēja 75 gadu jubileju vai Ogres Mūzikas skolai, kurai šogad apritējuši 55 gadi, 90-tajos gados tapa daudzas jaunas mūzikas un mākslas skolas. Arī mēs tai skaitā! Un 4.decembrī atzīmējām savu 20 gadu jubileju.
Lasīt tālāk >>>


Skola skan tālāk - Latvijā, Eiropā, pasaulē
Piektdien publikas pārpildītā Valmieras kultūras centra koncertzālē izskanēja valstī senākās - Valmieras mūzikas skolas 95 gadu jubilejas Noslēguma koncerts. Pēc tam, kad kopīgi bija nodziedāta Latvijas himna, tika nolasīta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikuma telegramma: «Valmieras mūzikas skola var būt lepna par ilggadējo muzikālo darbību.
Lasīt tālāk >>>

Šogad Valmieras Mūzikas skola (VMS) svin 95. gadadienu
  Latvijā vecākā mūzikas skola ar šo godu ļoti lepojas. VMS ir tikai vienu gadu jaunāka par Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju. J.Vītols, atbraucis no Pēterburgas, 1919.gadā Rīgā nodibināja konservatoriju, savukārt pēc gada tika dibināta VMS. Valmierā dzimušais komponists un profesors J. Vītols pats personīgi ieradās uz mūzikas skolas atklāšanas svinībām, teica runu un nospēlēja pirmo valsi, pēc kura sākās balle. J. Vītols tika ievēlēts par skolas Goda prezidentu.
Lasīt tālāk >>>


Skanēt līdzi zvaigznēm???? Mazu brīdi pirms???? Nošu raksta raksti????
Bauskas Mūzikas skolas kolektīvs aktīvi strādā ne tikai, lai nodrošinātu daudzveidīgo mūzikas programmu apguvi atbilstoši prasībām, bet arī lai sagatavotu un iesaistītu audzēkņus aktīvā koncertdarbībā. Lielākais mūsu darba novērtējums ir klausītāju aplausi un uzslavas un pateicības vārdi par mūsu sniegumu.
Lasīt tālāk >>>


Jaunpiebalgā ar Emīla Dārziņa garu...
Mūzikas skolas audzēkņi šajā rudenī vairākkārt tikās ar komponista un novadnieka Emīla Dārziņa mūziku - tādējādi atzīmējot un atceroties dižo piebaldzēnu viņa 140 jubilejā. Pirmā tikšanās bija 3. oktobrī Rudens koncertā Jaunpiebalgas baznīcā. „Rudens koncerts”, kas arī vēsturiski ik gadu ir veltījums dižā piebaldzēna piemiņai nu jau ir kļuvis par tradīciju un notika 16. reizi.
Lasīt tālāk >>>


Gaismu sauca – gaisma ausa Alojā
Ar brīnišķīgu koncertu Alojas evaņģēliski luteriskajā baznīcā sestdien sākās alojiešu izcilākā novadnieka, dzejnieka Ausekļa 165.dzimšanas dienas svinības “Gaismu sauca”. Atklājot svētkus, sanākušos uzrunāja Alojas kultūras nama direktore Ineta Laizāne, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Inga Mauriņa – Kaļva un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.
Lasīt tālāk >>>


II kamermūzikas festivāls „Rudens krāsas mūzikā” Tukumā
Krāšņo lapu laiks ir īst ais brīdis, kad aicināt ciemos draugus un kolēģus, lai priecātos par Tukuma skaisto dabu, gleznainajiem skatiem un muzicētu Durbes pilī. Festivāla „Rudens krāsas mūzikā” mērķis - atbalstīt un attīstīt kamermuzicēšanas tradīcijas, pilnveidot audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmi un pieredzi. Festivāls notiek mācību gada sākumā, iespējams, ka pietrūcis laiks jauna repertuāra rūpīgai noslīpēšanai un izstrādei.
Lasīt tālāk >>>


Talantīgo Vidzemes jauno mūziķu uzstāšanās
Vasaras izskaņā Cēsīs, kā ierasts, pulcējās bērni un jaunieši, jau tik meistarīgi mūzikas instrumentu spēlē, ka var uz lielās skatuves spēlēt kā solisti kopā ar orķestri. Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā bija sabiedrotais astoņu mūzikas skolu audzēkņu svētdienas koncertam "Vidzemes talanti". Astoņpadsmit skolēnu spēle veidoja augstas kvalitātes koncertu.
Lasīt tālāk >>>

Talantīgo Vidzemes jauno mūziķu uzstāšanās
  Vasaras izskaņā Cēsīs, kā ierasts, pulcējās bērni un jaunieši, jau tik meistarīgi mūzikas instrumentu spēlē, ka var uz lielās skatuves spēlēt kā solisti kopā ar orķestri. Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā bija sabiedrotais astoņu mūzikas skolu audzēkņu svētdienas koncertam "Vidzemes talanti". Astoņpadsmit skolēnu spēle veidoja augstas kvalitātes koncertu.
Lasīt tālāk >>>


IV Starptautiskie Jauno pianistu meistarkursi Daugavpils Piano 2015
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Francijas asociāciju Concerto Grosso, Daugavpils Latviešu Kultūras centru un Daugavpils Marka Rotko Mākslas centru šā gada 19. – 24.qugustā rīkoja starptautiskos meistarkursus jauniem pianistiem, kā arī klavierspēles pedagogiem.
Lasīt tālāk >>>

Noslēdzies metodiskais pasākums "Pirmdienas radošā performance"
  Laikā, kad augusta kalendārs neizbēgami steidzās pretī pirmajai skolas dienai, Bet tik ļoti gribējās vēl kādu vasaras krāsaino sajūtu mirkli paturēt plaukstās, Bauskas Mūzikas skola organizēja pasākumu, kurā ciemos tika aicināti citu mūzikas skolu kolektīvi. Darba kārtībā bija sarunas, domu un smaidu apmaiņa, “garšīgs” bija katras skolas metodiskais ciemakukulis visdažādākajās formās- prezentācijas, pārdomas, idejas pasākumiem, dziesmas, skaņdarbi, diskusijas, emocijas, pieredzes stāsti. Un tas viss pirms kārtējā skanošā darba cēliena.
Lasīt tālāk >>>


No vasaras atvadoties
Pēdējā augusta ceturtdienā Valmieras mūzikas skolas pagalmā izskanēja otrais un pēdējais Vasaras koncerts, jo pēc nedēļas jau klāt 1. septembris ar jauno mācību gadu komplektā. Koncertā uzstājās Airas Rulles klavieru klases audzēkņi Elīna Johansone, Terēza Elizabete Mača un Ruslans Andrejevs, Ritmas Pētersones klavieru klases audzēknes Sabnija Linda Cine un Annija Tauriņa ...
Lasīt tālāk >>>


Mārupes mūzikas un mākslas skolai - 15
2014./2015.mācību gads tuvojas noslēgumam, Mārupes Mūzikas un mākslas skolā tas rit jubilejas gaisotnē. Savas skolas dzimšanas dienu atzīmējām ar plašiem koncertiem visās nodaļās, var teikt, ka jau kopš marta mēneša svinam savus darba svētkus brīnišķās skaņās un krāsās.
Lasīt tālāk >>>


Jauna pieredze un tikšanās prieks vijoļspēles skolotājiem
Skolēnu brīvdienu nedēļas noslēgumā – 19. un 20. martā – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notika vijoļspēles skolotājas Elizabetes Goļikovas meistarklases. Divu dienu garumā stīgu instrumentu spēles skolotājiem bija iespēja gan klausīties pieredzējušās kolēģes lekcijas, gan arī vērot praktiskās nodarbības ar meistarklašu dalībnieku audzēkņiem.
Lasīt tālāk >>>


Akordeonistu festivāls Limbažos - augstā līmenī
Pagājušās nedēļas nogalē Limbažus, kā ierasts ik pēc pāris gadiem, atkal piepildīja akordeonmūzikas skaņas. Tas liecināja tikai par vienu - pilsētā notiek Starptautiskais akordeonistu festivāls, nu jau 13. reizi. Uzrunāts dažas dienas pēc tā, šo svētku galvenais rīkotājs, Limbažu mūzikas skolas (MS) direktors Viktors Ņikandrovs atzina, ka viss izdevies kā plānots.
Lasīt tālāk >>>


J.Cimzes Valkas Mūzikas skola
J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā katru gadu pavasara sākumā godina Jāni Cimzi - Vidzemes un Dienvidigaunijas skolotāju skolotāju, ievērojamo kultūras darbinieku un vienu no latviskās esības apziņas rosinātājiem, pirmo latviešu tautas dziesmu apdarinātāju un latviešu koru kultūras pamatlicēju, ar viņa vārdā nosauktu pasākumu - Cimzes dienām.
Lasīt tālāk >>>

Komponista Arvīda Žilinska 110 gadu jubilejai veltīta muzikāla pēcpusdiena 2015. gada 31. martā
  31. martā Iecavniekiem bija iespēja pabūt jaukā pasākumā Iecavas kultūras namā, kurā tika pieminēts visiem labi zināmais latviešu komponists Arvīds Žilinskis. Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi sagatavoja sirsnīgu koncertprogrammu tikai ar Arvīda Žilinska kompozīcijām - solo dziesmas, dziesmiņas ansamblim, klavieru skaņdarbi, operetes "Zilo ezeru zemē" fragmenta pārlikums klavieru ansamblim.
Lasīt tālāk >>>

Pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā
  Nesen klausītāji Gulbenes kultūras centrā 1. martā un Jūrmalā, Majoru vidusskolā 28. februārī varēja noklausīties koncertu „Pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā”, kurā varēja dzirdēt Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestri (GKCPO), kā arī bērnu ansambļus „Pipari” un „Ledenes” un Jūrmalas mūzikas vidusskolas sagatavošanas – 2. klašu vokālo ansambli (pēdējais kolektīvs uzstājās tikai Jūrmalā).
Lasīt tālāk >>>

Ropažu Mūzikas un mākslas skola "Rodenpois"
  Šogad pavasaris mūs nelutina ar siltu un saulainu laiku, tomēr Ropažu Mūzikas un mākslas skolas "Rodenpois" audzēkņiem šis ir karstais koncertu un konkursu laiks. Februārī, sitaminstrumentu klases audzēknis Mārtiņš Zuters ieguva 3. vietu Valsts konkursā un iespēju piedalīties konkursa finālā jaunajā Cēsu koncertzālē.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts dziesmu svētku ieskaņai
  Aktīvos darba ritmos Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestrim aizrit ziemas un pavasara mēneši. Šogad vasarā – XI skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Strādājot mēģinājumos un muzicējot, orķestris gatavojas uz svētkiem. Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris skatē startēs kopā ar Mārupes Mūzikas un mākslas skolas orķestri - kā viens kolektīvs, diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.
Lasīt tālāk >>>

Deju mozaīka 2015
  Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolā 13. martā norisinājās ceturtais Kurzemes mūzikas skolu klavierspēles programmas audzēkņu festivāls DEJU MOZAĪKA. Jaunas krāsas ienesa trīs interesantu cilvēku klātbūtne šai notikumā. Pedagogiem par pieredzi darbā, izmantojot kompozīcijas elementus klavieru stundās, stāstīja komponiste Ilze Arne.
Lasīt tālāk >>>

I jauno pianistu festivāls “DEBIJA 2015” Juglas Mūzikas skolā
  Šī gada 27. martā Rīgā, Juglas Mūzikas skolā, norisinājās I jauno pianistu festivāls "Debija 2015". To organizēja Juglas Mūzikas skola sadarbībā ar Juglas Mūzikas skolas atbalsta fondu. Festivālā piedalījās mūzikas skolu sagatavošanas, pirmo un otro klašu klavierspēles audzēkņi. Festivāla ideja – dot jaunajam mūziķim pozitīvu pieredzi muzicēšanā, uzstājoties lielā, skaistā koncertzālē.
Lasīt tālāk >>>


Deju mozaīka 2015
Ceturto gadu pēc kārtas martā noritēs Kurzemes reģiona mūzikas skolu klavierspēles festivāls „Deju mozaīka”. Svarīgi ir satikties un muzicēt radoša satraukuma gaisotnē. Audzēkņi izpildīs 2 dažāda rakstura un dažādu laikmetu komponistu rakstītas dejas klavierēm. Atsaucība no mūzikas skolām līdz šim ļoti liela. Pērn festivālā uzstājās26 jaunie mūziķi. Katrs dalībnieks guva atzinību kādā nominācijā. Gaiši un gandarīti mājup devās pedagogi.
Lasīt tālāk >>>


Mūzika ziemas nebaidās
Ar atklāšanas koncertu, kurā piedalījās Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, absolventi un pedagogi, Valmieras 5. vidusskolas zālē 8. janvārī savu divdesmit ceturto skanējumu uzsāka gadskārtējais Ziemas (sākotnēji Senās) mūzikas festivāls, kura ietvaros nedēļas nogalē paredzēti pavisam septiņi koncerti dažādām muzikālajām gaumēm.
Lasīt tālāk >>>


IV akordeona mūzikas svētki Madlienā
6. decembra rīts bija atnesis sniedziņu un diezgan pamatīgu apledojumu uz ceļiem. To nu gan todien nevajadzēja. Sākām raizēties, kā uz Madlienu nokļūs konkursa dalībnieki, kas pieteikušies no visas Latvijas - Ventspils, Valdemārpils, Talsiem, Liepājas, Daugavpils, Špoģiem, Krāslavas, Valkas, Limbažiem. Viesus gaidījām arī no tuvākām mūzikas skolām- Lielvārdes, Ogres, Līvāniem, Rīgas, Ulbrokas, Siguldas, Jelgavas un Babītes.
Lasīt tālāk >>>


Neparastais koncerts…
Ziemassvētku gaidās, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas un reģiona mūzikas un mākslas skolu (Krāslavas, Dagdas, J. Graubiņa Līvānu, Preiļu, Špoģu, Ilūkstes) jaunie pianisti uzdāvināja klausītājiem neparastu koncertu-festivālu ar nosaukumu Mūzika ar otu.
Lasīt tālāk >>>


Kokneses Mūzikas skola
„ Ir 2004. gads. Ražens gads Kokneses Mūzikas skolai – IX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu konkursā Kokneses Mūzikas skolas saksofonistam III vieta, Valsts konkursā saksofonu kvartetam II vieta, tam pašam ansamblim Mārupes konkursā I vieta, Madonas konkursā – GRAND PRIX! Bet ko tad pārējie? Ko - pianisti?
Lasīt tālāk >>>


Rudens krāsas Tukuma Mūzikas skolā
Piektdien, 2014.gada 24.oktobrī Tukuma Mūzikas skolā bija īsta svētku diena pirms audzēkņu rudens brīvdienām! Jau no 10.00 rītā skolas telpās ieradās tuvāki un tālāki muzicējoši draugi...
Kāpēc un kas tie bija?
Lasīt tālāk >>>


Iespaidi no Serbijas
Dažādu valstu bērni, dažādu valodu sasaukšanās, dažādu kultūru iepazīšana, prieks, jaunas pazīšanās, iespēja prezentēt savu valsti un redzēt citu valstu priekšnesumus – tā ir tikai neliela daļa no gūtajiem iespaidiem Serbijas galvaspilsētā Belgradā, ko oktobra sākumā guva bērni no Babītes un ...
Lasīt tālāk >>>


Latvijas Mūzikas skolu delegācija Polijā
Jau par tradīciju ir kļuvuši Latvijas Mūzikas skolu direktoru un pedagogu pieredzes apmaiņas braucieni uz citām valstīm, lai tuvplānā uzzinātu par citu valstu pieredzi muzikālajā izglītībā. Arī iepriekšējos gados Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija ir organizējusi vairākus šāda veida braucienus uz Igauniju, Lietuvu, Sanktpēterburgu, Somiju, Minsku.
Lasīt tālāk >>>


Koncerts, kas paliks atmiņā!
Ar patiesi romantisku, muzikāli krāsainu un izcilu muzikālu projektu - koncertprogrammu arfai un saksofonam „Rudens deja” 10. oktobrī atklātas nu jau otrās „Kamermūzikas dienas Pļaviņās”.
Lasīt tālāk >>>

Ziemas meistarklases – 2015 bērnu un jauniešu kameransambļu skolotājiem
  Atbalsta fonds „Muzicējam kopā ar draugiem” sadarbībā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu rīko Ziemas meistarklases – 2015 bērnu un jauniešu kameransambļu skolotājiem. Norises laiks un vieta: 2015. gada 4.-6. janvāris, Rīgā, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā Kronvalda bulvārī 8.
Lasīt tālāk >>>

Gulbenes diptihs
  Līdzīgi muzikāli aizraujošam diptiham novembrī realizējās jau kādu laiku lolotā sadarbība starp Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un Gulbenes Mūzikas skolu.
Ceturtajā novembrī Gulbenes Mūzikas skolas un Kultūras centra ēkas pieskandināja pūšaminstrumentu skaņas: rīta pusē meistarklases Gulbenes un Balvu Mūzikas skolu audzēkņiem vadīja JMRMV pedagogi Edgars Bārzdiņš, Mārtiņš Kalniņš, Jānis Retenais un Artis Sīmanis, savukārt vakarpusē visu gulbeniešu un pilsētas viesu ausis priecēja JMRMV pūtēju orķestra(diriģents J. Retenais)...
Lasīt tālāk >>>


17. Latviešu Mūzikas Svētki Madonā
Tradicionāli, nu jau 17 gadus, jūlija beigas un augusta pats sākums ieskandina Vidzemes augstienes skaisto pilsētu Madonu ar skaņām, kas, godbijīgi un cieņā pret Latvijas mūzikas kultūras mantojumu, pulcē ar degsmīgu entuziasma un jaunrades garu iedvesmotus Latvijas mūziķus, lai iepriecinātu gan sevi, gan citus ar burvīgo skaņu pasauli, kādu to radījuši mūsu zemes skaņraži.
Afiša >>>
Lasīt tālāk >>>


Daugavpils mūzikas vidusskola
ielūdz visus interesantus uz
III Starptautisko Jauno pianistu meistarkursu
Daugavpils Piano 2014
dalībnieku koncertiem

Afiša >>>

Sveiciens no Madonas!
Vēlamies atgādināt, ka noslēgumam tuvojas pieteikšanās termiņš (15.05.) uz 17. Latviešu mūzikas svētku meistardarbnīcām Madonā.
Uz tikšanos Madonā,
LMS organizatori


Radošā vasaras nometne Gaujienā VĪTOLĒNI 2014. gada 18.-26. jūlijā
Aicinām piedalīties nometnē bērnus un jauniešus no 10 līdz 18 gadiem AR PRIEKŠZINĀŠANĀM INSTRUMENTU SPĒLĒ VAI DZIEDĀŠANĀ. Nometnē izveidotais koris un simfoniskais orķestris nedēļas laikā sagatavo programmu J.Vītola Mūzikas dienu koncertiem, kā arī saturīgi un radoši pavada brīvo laiku. Nometnes dalības maksa 140 Euro. (Ja vairāki bērni no ģimenes, tad par 10,- mazāk)
Pieteikšanās mājaslapā www.vitoleni.wordpress.com aizpildot anketu no 1. maija līdz 27. jūnijam.
Informācija: Ilze Dāve 26492989
Afiša >>>


Bērnu un jauniešu nometne "DABA PILNA MŪZIKAS" 2014. gada 28.07.-02.08
Bērnu un jauniešu nometne "DABA PILNA MŪZIKAS" tiek rīkota Latviešu mūzikas svētku ietvaros.
Ppieteikumi un informācija - www.madmuzskola.lv
Afiša >>>

No bērnu simfonijām līdz Stravinskim
«Jau ar pirmajām Ačikopa taktīm bija skaidrs, ka aizies, ka viss notiksies un būs labi. Tas ir skaisti, ka bērni tik lielā skaitā tā var nospēlēt gana sarežģītu repertuāru, ka no pirmajos festivālos atskaņotajām bērnu simfonijām esam izauguši tiktāl, ka Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestra programmā jau iekļauti Stravinska skaņdarbi, kuri allaž bijuši pamatīgs izaicinājums profesionālajiem simfoniskajiem orķestriem.
Lasīt tālāk >>>


Kamerorķestru festivālā – rekordliels dalībnieku skaits
Brīnišķīgi, aizraujoši un saviļņojoši 6. martā Kuldīgas Kultūras centrā izskanēja 4. Kurzemes kamerorķestru festivāls. Muzicēšanas prieks un aizrautība orķestrantu acīs un neatslābstoša uzmanība klausītāju rindās! Tie bija īsti mūzikas svētki, kuros piedalījās kamerorķestri no ...
Lasīt tālāk >>>


Saulainām rokām atnāca burvis, atslēdza smiedamies debesu durvis... /Vilis Plūdons/
Ar saulainiem smaidiem arī Bauskas Mūzikas skolas kolektīvs atvēra savas skolas durvis un aicināja ciemiņus uz muzikālo pasākumu- festivālu. Mūsu skolas audzēkņi un pedagogi arī šajā sezonā turpina aktīvi koncertēt, piedalīties konkursos un festivālos un arī paši uzņem ciemiņus.
Lasīt tālāk >>>


X Akordeonistu festivāls Labam garastāvoklim
Izskanēja desmitais, jubilejas akordeonistu festivāls Labam garastāvoklim. 2014. gada 15. martā Ogrē bija īstie svētki. Tik lielu dalībnieku skaitu Ogres Mūzikas skola līdz šim vēl nebija pulcējusi – 80 jaunie mūziķi no 25 mūzikas skolām. Bērni spēlēja gan solo, gan dažādu sastāvu ansambļos.
Lasīt tālāk >>>


Meiteņu koris „Vivace” iegūst 1.vietu koru festivālā Sanktpēterburgā
XVII internacionālajā bērnu un jauniešu koru festivālā „Varavīksne”, kas norisinājās Sanktpēterburgā no 28. līdz 30. martam, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris savā vecuma kategorijā (līdz 16 gadu vecumam) ieguva augstāko novērtējumu – 1. vietu jeb zelta diplomu.
Lasīt tālāk >>>

Dziesma ir laba ceļamaize
Šie Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas direktores Marutas Rozītes vārdi ir kā īsti patiess, trāpīgs moto viņas 50 radošā darba gadu jubilejas ieskaņas koncertam. Sirsnīgā, mūzikas piesātinātā gaisotnē, klausītāju piepildītā zālē tas izskanēja š. g. 12. aprīlī. Otrs koncerts būs 31. maijā. Tajā piedalīsies M. Rozītes izlolotie kolektīvi - jauktais koris „Ventava” un mūzikas skolas meiteņu koris „Cantus”, kas šogad startēs arī 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā.
Lasīt tālāk >>>


Aizvadīti desmitie Kārļa Ferdinanda Amendas Mūzikas svētki
Par neatņemamu kultūras dzīves sastāvdaļu Talsos kļuvuši Kārļa Ferdinanda Amendas Mūzikas svētki. Desmit gadu garumā tie ir pulcējuši klausītājus un dalībniekus no Talsu novada un citām Latvijas pilsētām, uzņēmuši ārzemju viesus, līdztekus mūzikai nesot vēsti arī par Talsu mācītāja draudzību ar ievērojamo vācu komponistu Ludvigu van Bēthovenu.
Lasīt tālāk >>>


Grobiņas Mūzikas un mākslas skola
Š.g. 5.februāris Grobiņas Mūzikas un mākslas skolai būs vēsturiska diena. Šajā dienā tika prezentēts jaunais skolas logo. Lai kopīgiem spēkiem tiktu pie skolas logo, šī mācību gada rudenī tika izsludināts logo konkurss. No iesniegtajiem darbiņiem tālāk darbam tika atlasīti 4 audzēkņu darbi. Paldies ideju autoriem Luīzei Burņevskai, Rēzijai Vārnai, Danielam Brugevicam un Kristīnei Aplokai.
Lasīt tālāk >>>

Muzicēšanas prieks
30. janvārī Daugavpils Mūzikas vidusskolā (turpmāk – DMV) notika pirmais Latvijas mūzikas skolu skolotāju festivāla koncerts, kurā piedalījās DMV un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas skolotāji. Koncerts kļuva par spilgtu notikumu pilsētas dzīvē. Interesanta un neordināra koncerta programma iekļāva sevī ne tikai akadēmiskos klasiskos skaņdarbus (A.Korelli, F.Šūberta, J.Vītola, Jāz.Mediņa), bet arī populāro mūziku (F.Latenas, E.Skota).
Lasīt tālāk >>>


Muzikāla pēcpusdiena „Veltījums Šopēnam”
Laiks ir neapturams, un arī Birzgales Mūzikas skola jau var atskatīties uz 20 darbības gadiem. Grūti rakstīt par savu skolu, kura ar milzīgām cerībām ir dibināta Atmodas pirmajos gados, laikā, kad Birzgale bija ļaužu pilna, vietējā pamatskolā mācījās 220 bērnu, piedzīvot pakāpenisku, bet noteiktu ģimeņu pārcelšanos uz saimnieciski aktīvākām dzīvesvietām vai pat ārzemēm ...
Lasīt tālāk >>>


Birzgales Mūzikas skolai 20 gadi
Laiks ir neapturams, un arī Birzgales Mūzikas skola jau var atskatīties uz 20 darbības gadiem. Grūti rakstīt par savu skolu, kura ar milzīgām cerībām ir dibināta Atmodas pirmajos gados, laikā, kad Birzgale bija ļaužu pilna, vietējā pamatskolā mācījās 220 bērnu, piedzīvot pakāpenisku, bet noteiktu ģimeņu pārcelšanos uz saimnieciski aktīvākām dzīvesvietām vai pat ārzemēm ...
Lasīt tālāk >>>

Melngailim 140
Šogad izcilais latviešu komponists, folklorists un diriģents atzīmētu savu 140. dzimšanas dienu. Tas ir pietiekošs iemesls, lai viņa vārdā nosauktā Liepājas mūzikas vidusskola organizētu virkni pasākumu, kas veltīti tās patronam. Laika posmā no 19.februāra līdz 11.martam sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru un Liepājas Bērnu un jaunatnes centru Liepājā dažādās vietās izskanēs trīs koncerti un tiks īstenots konkurss. Tie aptvers visus mūzikas žanrus, kuros savulaik darbojies izcilais komponists.
Lasīt tālāk >>>


Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā atklās izstādi "4 foto stāsti"
14. janvārī plkst. 16.00 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā ( Rīgā, Prūšu ielā 13) atklās fotoizstādi „4 foto stāsti”. Izstāde tapusi jauniešu iniciatīvas projekta foto stāsti „Mēs Mūsu Laikā” ietvaros, un tajā varēs aplūkot iesācēju fotogrāfu - Staņislava Jaškula, Alises Lavrenčukas, Sanitas Sprūžas un Unas Ilarionovas foto stāstus.
Lasīt tālāk >>>
Afiša >>>

Starptautisks seminārs Inovācijas taustiņinstrumentu spēles apguvē
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas organizētais pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides A programmas 2 dienu starptautisks seminārs Inovācijas taustiņinstrumentu spēles apguvē (12 stundas), saskaņots ar Madonas novada pašvaldību Nr. 102, notiks 18. – 19. janvārī, 2014. gadā Madonas kultūras namā, Raiņa 12 un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā, Blaumaņa 16. Dalībnieku pieteikšanās līdz 15.01.2014.
Lasīt tālāk >>>


Aicinām uz koncertu "JĀNIS IVANOVS - PERSONĪBA. LAIKMETS."
Jāņa Ivanova klaviermūzika un 4. simfonija "Atlantīda" izskanēs trīs koncertos Latvijā:
28. novembrī Jēkabpilī;
29. novembrī Madonā;
30. novembrī Rēzeknē
Koncertuzvedums ir divās daļās - I daļā J. Ivanova klaviermūzika Riharda Plešanova izpildījumā un II daļā - koncertuzvedums "Atlantīda".
Visi laipni aicināti!
Afiša >>>


Mana pieredze, organizējot mūzikas jaunrades pēcpusdienu Bēnes Mūzikas un mākslas skolā
Strādājot ilgus gadus vispārizglītojošā skolā un gatavojot skolēnus mūzikas olimpiādei, saskāros ar to, ka skolēnam ir jākomponē sava mūzika. Tieši tad sapratu, ka tas ir ļoti grūti un tomēr interesanti.
Bēnes mūzikas un mākslas skolas direktore aicināja katru pedagogu organizēt vienu pasākumu. Tā man radās doma organizēt jaunrades pēcpusdienu mūzikas skolā.
Lasīt tālāk >>>


Rudeni ieskandinot
Bauskas Mūzikas skolas kolektīvs savu jauno rudens koncertsezonu ir uzsācis ar radoši krāsainām idejām un skanīga repertuāra iestudēšanu. Izglītības iestādes akordeonisti ir uzsākuši jauno darba cēlienu ļoti aktīvi-solists Vadims Cvetkovs, duets Rinalds Laicāns un Rainers Jegorovs ir priecējuši klausītājus piedaloties mākslas izstādes atklāšanā, svinīgā pasākumā skolotājiem senioriem, kopīgi ar saksofonistiem ir muzicējuši Dzejas dienu pasākumā.
Lasīt tālāk >>>


Aizputes mūzikas skolā muzicē ar prieku
18. oktobrī Aizputes Mūzikas skolas koncertzālē izskanēja kompaktdiska "Prieks muzicēt" prezentācija. Tas mūsu skolā bija pirmreizējs notikums un paldies jāsaka Aizputes Mūzikas skolas akordeona spēles pedagoģei Kristīnei Bražei, kurai radās šī ideja par kādu paliekošu vērtību. Priecājamies, ka CD mums būs kā labs mācību un prezentāciju materiāls.
Lasīt tālāk >>>

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas kolektīvs pieredzi un iespaidus gūst Latgalē
30.oktobrī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas kolektīvs devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Krāslavu, kur apmeklēja Krāslavas mūzikas un Krāslavas mākslas skolas, lai iepazītos gan ar šo skolu darba pieredzi, gan apstākļiem kādos šīs skolas strādā.
Lasīt tālāk >>>


No Latvijas pūšaminstrumentu spēles skolas pūra
2013. gada 29. novembrī, Dobelē, Dobeles mūzikas skolā notiks III Jūlija Grūtupa klarnetes spēles jauno izpildītāju konkurss. Konkursā dalību ņems Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu jaunie, topošie klarnetisti. Kaut arī šis būs jau trešais J.Grūtupa vārdā nosauktais klarnetistu konkurss, domāju, ka ne visi, it īpaši jaunākās paaudzes mūziķi ir zinoši par šī izcilā klarnetes un citu pūšamo instrumentu spēles pedagoga dzīves gājumu un atstāto mantojumu Latvijas pūšaminstrumentu spēles pūram.
Lasīt tālāk >>>

Vecumnieku mūzikas un mākslas skola
Esam mūzikas un mākslas skolas, kuras realizē vienādas profesionālās ievirzes izglītības programmas visā Latvijā, tomēr katrai skolai ir savs redzējums, savi uzdevumi, mērķi un vīzija kultūrizglītības veidošanā tieši savā novadā, savā Latvijas pusē.
Lasīt tālāk >>>

Kokneses mūzikas skolā
Kāda vidusskolas skolotāja reiz teica: „ Cik dīvaini! Jo aktīvāka klases audzinātāja, jo pasīvāki audzēkņi!” To dzirdot pasmaidīju, jo viņa izteica manas domas, kuras man radās 20 gadus strādājot direktores amatā. Vienīgi klases audzinātājas vietā domāju sevi, bet audzēkņu – kolēģus. Jo aktīvāka ar idejām, ierosinājumiem biju es, jo atturīgāki kļuva skolotāji.
Lasīt tālāk >>>

Gulbenes Mūzikas skola
Gulbenes Mūzikas skola savus audzēkņus, vecākus, novada iedzīvotājus, viesus allaž priecē ar daudziem un dažādiem pasākumiem.
Starptautisko konkursu laureāts Latvijā, Beļģijā, Krievijā, Lietuvā, pūtēju orķestris (diriģents Donāts Veikšāns, koncertmeistars Jānis Dimants) ir ierakstījis 2 mūzikas albūmus: „Gulbenē skan” un „Valdzinošu impresiju noskaņā”. Piedzīvoti grandiozi šo albūmu koncertatskaņojumi.
Lasīt tālāk >>>


Aizgāja no dzīves Artis Kumsārs
Valsts svētku nedēļā līdz ar svecīšu liesmiņām 72. dzīves gadā pa Mūžības laipu aizgājis viens no mūsu puses un Latvijas lielākajiem, rosīgākajiem kultūras darbiniekiem – Artis Kumsārs, cilvēks, kurš vienmēr visu ir centies darīt ar latvisku taisnības izjūtu un drosmi.
Lasīt tālāk >>>


Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas 45 darbības gadu Jubilejas koncerts
23. novembrī plkst. 17:00 kultūras namā "Zvejniekciems" notiks Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas 45 darbības gadu Jubilejas koncerts, darbu izstāde un sarīkojums. Aicināti visi interesenti, absolventi, bijušie audzēkņi, skolotāji ...
Ieeja ar groziņiem.
Afiša >>>

Skrundas Mūzikas skolas 40 gadu jubilejas svinības
Skrundas Mūzikas skolas 40 gadu jubilejas svinības 14.decembrī plkst.16.00. Aicināti absolventi un bijušie darbinieki:
plkst.14.00-skolas apskate,
plkst.15.00-viesu reģistrācija Skrundas kultūras namā,
plkst.16.00-koncerts un saviesīgā daļa Skrundas kultūras namā. Spēlē ansamblis „ LLL ” .

Dalības maksa Ls 5.
Pieteikties pa tālr. 63331354 vai e-pastā skrundasms@inbox.lv līdz 1. decembrim.

Kā mēs braucām Ziemeļmeitu lūkoties
4. oktobra agrā rīta stundā Kokneses Mūzikas skolas skolotāji devās pretī zelta rudenim. Tā ir iesakņojusies tradīcija – oktobra sākumā atvēlēt vienu dienu kopīgam braucienam ciemos pie „ amata brāļiem un māsām”. Šoreiz mūsu mērķis - Kuldīgas un Saldus Mūzikas skolas. Tukumā iegriezāmies Sinevillā. Redzētais atstāja skumju iespaidu – nekoptā, kā Dieva aizmirstā teritorija, pa kuru klīdām gidu vai kādu pavadošo personu tā arī nesagaidījuši. Bet kādreiz ir bijis skaisti…
Lasīt tālāk >>>

Sabiles Mūzikas skolas ceļojums Holandē
Pirmdienas pēcpusdienā, skanot pedagogu kvarteta izpildītajai Mocarta Mazajai nakts-mūzikai, vecāku un vecvecāku, brāļu un māsu pārpildītajā kultūras centra zālē Valmieras mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis svinīgi ieveda 51 pirmklasnieku, kas šajā mācību gadā sāks skoloties klavieru, akordeona, kordziedāšanas, vijoles, čella, kokles, ģitāras, pūšamo un sitamo instrumentu specialitātēs pie jau pieredzes bagātiem un pa-visam jauniem pedagogiem.
Lasīt tālāk >>>

Pļaujas svētki, lai atcerētos!
Darba dienas... Tās bieži vien ir tik līdzīgas viena otrai! Tik līdzīgas, ka mēs tās pat nevaram atšķirt. Tieši šajās dienās mēs daudz ko aizmirstam. Arī Mozus mums atgādina: “Sargies, ka tu neaizmirsti to Kungu, savu Dievu, bet turi Viņa baušļus, Viņa tiesas un Viņa nolikumus, ko es tev šodien pavēlu“ (5. Moz. 8:11).
Lasīt tālāk >>>


Dzejas dienu „Iesākums” izskanēja ar aicinājumu turpināt un dzejot pašiem
„Dzeja ir saule, kas visu dzīvu dara…,” ar šī Raiņa aforismu svētību 16.septembrī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā noritēja Dzejas dienu pasākums „Iesākums”. Un tiešām, zvaniņu skaņu izdzirdis, pasākuma iesākumā atkāpās lietus un ļāva Dzejas dienai notikt - kā iecerēts – pie rudens greznotās skolas ieejas un uz balkona.
Lasīt tālāk >>>

Septembra pirmajā mūzikas stundā
Pirmdienas pēcpusdienā, skanot pedagogu kvarteta izpildītajai Mocarta Mazajai nakts-mūzikai, vecāku un vecvecāku, brāļu un māsu pārpildītajā kultūras centra zālē Valmieras mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis svinīgi ieveda 51 pirmklasnieku, kas šajā mācību gadā sāks skoloties klavieru, akordeona, kordziedāšanas, vijoles, čella, kokles, ģitāras, pūšamo un sitamo instrumentu specialitātēs pie jau pieredzes bagātiem un pa-visam jauniem pedagogiem.
Lasīt tālāk >>>

Vidzemes talanti Cēsīs
Šīs vasaras beigās, 24.augustā, Cēsu mūzikas vidusskolas reģiona centrā A.Kalniņa mūzikas vidusskolā bija rosīga diena. Rīta pusē A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas zālē kopā pulcējās reģiona mūzikas skolu direktori, lai vienotos par nākamā gada darbiem, lai atkalredzētos, lai sajustu, ka visus joprojām kopā tur rūpe par jaunās paaudzes muzikālo izglītību.
Lasīt tālāk >>>


Ceļojumu gadi kopā ar Antru un Normundu Vīksnēm
Šajā gadā esam aizsākuši jaunu tradīciju - pasākumu cilu „Kamermūzikas dienas Pļaviņās”. Kamermūzikas dienu ietvaros 5. oktobrī plkst. 17.00 Pļaviņu novada Kultūras centrā visi aicināti uz pianistu Antras Vīksnes un Normunda Vīksnes klavieru dueta koncertprogrammu „Ceļojumu gadi”.
Lasīt tālāk >>>

Mūsdienu ritma mūzikas festivāls “Ventspils Groove 2013”
Jau astoto gadu pēc kārtas no 12. augusta līdz 17. augustam Ventspilī notika Mūsdienu ritma mūzikas festivāls - meistarklases „Ventspils Groove 2013”, ko ar Ventspils pilsētas domes un VKKF Kurzemes kultūras programmas finansiālo atbalstu organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Ventspils Kultūras centru.
Lasīt tālāk >>>

Kokneses Mūzikas skolā
Ik rudeni, kad lapas krīt,
Sāk bērni skolas taku mīt…
  Šīs ir rindas no Kokneses Mūzikas skolas himnas. Svētdien, 1. septembrī, 84 mūsu skolas skolēni mina neierastu skolas taku, jo ierasto šķērsoja celtnieku sastatnes – notiek skolas ēkas remonts, apkures un apgaismes sistēmu maiņa un siltināšana.
Lasīt tālāk >>>

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola – jauna lappuse vēsturē
Ikšķile, senākā vēstures avotos minētā Latvijas apdzīvotā vieta, atrodas Daugavas labajā krastā aptuveni 30 kilometrus no Rīgas. 1181. gadā te uzbūvēja pirmās mūra celtnes Baltijā, un sākās kristietības ieviešana mūsu zemē. Turpmākajos gadsimtos Ikšķile piedzīvoja gan postošus karus, gan uzplaukuma laikus. Jauna lappuse tās vēsturē tika atšķirta 2013. gada 1. septembrī, kad tika atvērta Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola.
Lasīt tālāk >>>

Daugavpils Piano 2013
No 20. - 27.augustam Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika starptautiskās meistarklases klavierspēlē Daugavpils Piano 2013, kurās kā aktīvie dalībnieki piedalījās latviešu pianista Teofīla Biķa vārdā nosauktās mūzikas skolas Ķīnā audzēkne, Parīzes (Francija) konservatorijas students, Rīgas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas un Daugavpils Mūzikas vidusskolas un skolas audzēkņi.
Lasīt tālāk >>>

30 darba gadu jubileju atzīmēja Talsu Mūzikas skolas skolotāja Ilze Vaice
Aizvadītās vasaras nogalē savu 50. dzīves un 30 darba gadu jubileju atzīmēja Talsu Mūzikas skolas skolotāja Ilze Vaice.
Ilze ir Talsu Mūzikas skolas absolvente, beigusi Maijas Lagzdiņas klavieru klasi. Klavierskolotājas rosināta, viņa mācības turpināja Ventspils mūzikas vidusskolā pie Dzintras Šmidebergas, vēlāk arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, diriģēšanu mācījās pie Ilzes Valces.
Lasīt tālāk >>>

Desmitais Latvijas un Igaunijas Nacionālo operu mākslinieku koncerts
  Svētdien, 13. oktobrī plkst. 16.00 Valkas pilsētas kultūras namā Desmitais Latvijas un Igaunijas Nacionālo operu mākslinieku koncerts.
Koncertā piedalās:

Programmā Dž. Verdi opermūzika Fragmenti no V.A. Mocarta operas "Dons Žuans"
Biļetes Ls. 5 - 10 Ls.
tel. 64723705; 20235967.

Daugavpils Mūzikas vidusskolai – 90!!!
Ir 17.septembris. Daugavpils Mūzikas vidusskolas lielā zāle ir pilna ar klausītājiem. Gaisā virmo bērnu balsu un mūzikas instrumentu skaņas. Divos lielos ekrānos skatuves malās kaleidoskopiski mijas vēsturiskas un mūsdienu fotogrāfijas. Ir radīta īsta dzimšanas dienas atmosfēra, kad senas atmiņas ir sajaukušās ar jauniem iespaidiem, kad dvēseles stāvoklis mainās no skumjām līdz gaišam svētku noskaņojumam. Gribas būt vienlaicīgi bērnišķīgi bezrūpīgam, gan pieaugušam, nopietnam un pieredzējušam. Bet laiks rit…!
Lasīt tālāk >>>

VĪTOLĒNI Rudens koncerts
13. oktobrī plkst.16:00 Rīgā kultūras centrā Ziemeļblāzma radošās vasaras nometnes Vītolēni kora un simfoniskā orķestra Rudens koncerts!
Afiša >>>

Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā notiks Dzejas dienu pasākums „Iesākums”
  16.septembrī plkst.16.00 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā ( Rīgā, Prūšu ielā 13b) notiks Dzejas dienu pasākums „ Iesākums”.
  Tajā piedalīsies Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas flautas klases audzēkņi, (pedagoģe Dace Bičkovska), kā arī viesi no Raiņa bērnības mājas Berķenelē, Daugavpils novada teātra studija „Berķeneles kamolītis” (vad. Ivars Brakovskis), kas parādīs nelielu improvizāciju par Imanta Ziedoņa „Pasaku par Pogu”.
Lasīt tālāk >>>

Koncerts Valmieras Mūzikas skolas ābeļdārzā
  Valmieras Mūzikas skola ilglaicīgi realizē daudzas lieliskas iestrādes, skolas ikdiena savijas ar mākslinieciski spilgtām radošām aktivitātēm – 2013. gada janvārī izskanēja XXII Starptautiskais Ziemas (agrāk Senās) mūzikas festivāls (šis festivāls ir viens no Latvijas pašiem ilglaicīgākajiem akadēmiskās mūzikas festivāliem) un XVIII Starptautiskais jauno pianistu konkurss. Pavasarī klausījāmies Latviešu mūzikas dienu koncertus, kuri bija veltīti Jāzepa Vītola 150 gadu atcerei, šovasar izskanēja 21.
Lasīt tālāk >>>

Lielvārdes mūzikas skolā ...
  Lielvārdes mūzikas skolā no šī gada jūnija skolai ir cits direktors - Mārīte Puriņa (mob.tālr. 26519988, e-pasts: marite.purina@inbox.lv).
  2013./14. mācību gadā esam atvēruši Mazo mūzikas skoliņu pirmskolas vecuma bērniem, kā arī atjaunojuši metāla pūšaminstrumentu nodaļu un plānojam uzsākt daudzveidīgu interešu izglītības programmu īstenošanu.
  Par savām iecerēm informēsim nākamreiz, kad tās jau būs ieguvušas konkrētas aprises. Lielvārdes mūzikas skolai ir jauna e-pasta adrese: muzikasskola@lielvarde.lv.

Nometne Vītolēni un Jāzepa Vītola 150.dzimšanas diena Gaujienā
  Gaujiena – Jāzepa Vītola paradīze. Vieta, kur šķiet, ka gaiss ir pilns ar pagātni un noslēpumiem. Te vasarās ir atpūties pats maestro, latviešu tautas dižgars Jāzeps Vītols. Te viņam par godu jau 11 gadus notiek radošā nometne Vītolēni Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem. 9 dienas pavadīt brīnumskaistā vietā muzicējot un atpūšoties, laivojot, dodoties ekskursijās uz muzeju, uzzinot vairāk par Jāzepu Vītolu, tiekoties ar princesēm, vardēm un lāčiem, pavadot laiku piepildīti, interesanti un aizraujoši – tā notiek nometnē Vītolēni.
Lasīt tālāk >>>

Latviešu mūzikas svētki Madonā
  Šogad, laika posmā no 2013. gada 25. jūlija – līdz 3. augustam, jau sešpadsmito reizi Madonā svinēja Latviešu mūzikas svētkus, tādējādi kļūstot par Latviešu mūzikas kultūras epicentru. Savukārt pagājušajā gadā uzsāktais darbs pie dažādu meistardarbnīcu veidošanas šo svētku ietvaros nes augļus un sāk veidoties par nopietnu tradīciju, kas jau otro gadu pēc kārtas pulcē krietni pāri par simts dalībniekiem.
Lasīt tālāk >>>

Ķekavas novada Jauniešu simfoniskajam orķestrim – notikumiem bagāta vasara!
  Jūlijā no 33. Starptautiskā Mainas – Špesartas reģiona Jauniešu mūzikas festivāla ar izciliem panākumiem atgriezies Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris, atvedot augstākā līmeņa jeb excellent sertifikātu!
  Mainas – Špesartas reģionā orķestrim bija pavisam sešas uzstāšanās, no kuram vienu vērtēja festivāla organizatoru komisija.
Lasīt tālāk >>>

Limbažu mūzikas pedagoģei panākumi konkursā Baltkrievijā
  Limbažu mūzikas skolas (MS) kokles skolotāja Latvīte Cirse jūnija sākumā veiksmīgi piedalījās XVI Starptautiskajā tradicionālo mūzikas instrumentu izpildītāju festivālā-konkursā Звiняць цымбалы i гармонiк (Skan cimbalas un bajāni), kas norisinājās Postavos Baltkrievijā. Uz turieni viņa kā vienīgā soliste no Latvijas devās kopā ar Viļānu kultūras nama jauniešu deju kolektīvu Austra un lauku kapelu Bumburņeicys.
Lasīt tālāk >>>

Klarnešu kvartets „Vāverēni” kaimiņzemē
  Aizvadīta dziesmotā vasara, tuvojas jaunais mācību gads, kurš E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā solās būt aizraujošs, darbīgs un mūzikas pilns.
23. augustā ar plašu koncertu un konferenci Kuldīgā noslēgsies mūsu skolas un Hivinkā mūzikas institūta Somijā kopīgais projekts „ Mūzikas tilts- Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbība”.
Lasīt tālāk >>>

Jaunā mācību gada aktualitātes E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā
  Aizvadīta dziesmotā vasara, tuvojas jaunais mācību gads, kurš E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā solās būt aizraujošs, darbīgs un mūzikas pilns.
23. augustā ar plašu koncertu un konferenci Kuldīgā noslēgsies mūsu skolas un Hivinkā mūzikas institūta Somijā kopīgais projekts „ Mūzikas tilts- Kuldīgas un Hivinkā mūzikas skolu sadarbība”.
Lasīt tālāk >>>

Tukuma Mūzikas skola Tidaholmā
  Tukuma sadraudzība ar Zviedrijas pilsētu Tidaholmu sniedzas jau otrajā gadu desmitā, un viens no sadarbības mērķiem ir veidot kultūras apmaiņu. Tidaholmas kultūras skolas pārstāvji Tukumā ir viesojušies vairākkārtīgi, tādēļ Tukuma Mūzikas skolai sūtītais ielūgums, apmeklēt Tidaholmu, bija ļoti gaidīts.
Lasīt tālāk >>>

Vasaras meistarklase jaunajiem kamermūziķiem
No 19.08.līdz 25.08. Dobeles novada viesu namā "Ausatās"notiks "Vasaras meistarklase jaunajiem kamermūziķiem". Pasākumu organizē Jāzepa Mediņa 1. Rīgas mūzikas skola sadarbībā ar Atbalsta fondu "Muzicējam kopā ar draugiem". 23.08. Dobeles mūzikas skolas zālē notiks meistarklase skolotājiem un jauno mūziķu koncerts. Meistarklasi vadīs Klaviespēles skolotāja Gunta Melbārde un vijolnieks Aleksandrs Kuļikovs no Somijas. 24.08. Dobeles ev.lut.baznīcā skanēs kamerorķestra "ARMONICO" koncerts diriģenta Normunda Dreģa vadībā.
Īsa vēsture.
Pirmais festivāls "Muzicējam kopā ar draugiem" notika Jumpravā, tad Mārupē, Kuldīgā. No 2007. līdz 2009. gadam jaunie mūziķi no Lietuvas, Igaunijas, Rīgas un bērni no Republikas mūzikas skolām pulcējās Dobelē. No 2010. gada festivāla organizētājiem mājvieta ir Jāzepa Mediņa 1. Rīgas mūzikas skolas jaunās telpas.

II Starptautiskie Jauno pianistu meistarkursi Daugavpils Piano 2013 Latvija
Kursi notiks 2013. gada no 20.-27. augustā Daugavpils Mūzikas vidusskolā.
Afiša >>>

Radošās brīvības vēsma...
  No 6. līdz 8. jūnijam Visaginas pilsētā Lietuvā Starptautiskā projekta „Baltijas valstu laikmetīgā māksla” ietvaros notika Vasaras Radošā nometne „Radošās brīvības vēsma”. Tajā Daugavpils Mūzikas skolas audzēkņus un pedagogus sagaidīja interesantas tikšanās un jauni iespaidi. Daugavpils Mūzikas vidusskola tika uzaicināta piedalīties šajā projektā kā partneris.
Lasīt tālāk >>>

Jāzepam Vītolam 150
Mūzikas deinas Gaujienā. KORIEM piedalīšanās svētkos – bez dalības maksas!
Afiša >>>

Klarnešu kvartets "Vāverēni" kaimiņzemē
Sestdien, 1.jūnijā, Šauļos norisinājās VIII Starptautiskais pūšaminstrumentu ansambļu festivāls, tajā piedalījās arī Tukuma Mūzikas skolas klarnešu kvartets, kuru vada skolotājs Normunds Krūmiņš. Kvartetā spēlē Marks Tavkins (4.kl.), Katrīna Stikute (2.kl.), Māra Rozenberga (4.kl.) un Elīna Grinaško (4.kl.).Mācīt ansambļus nav nemaz tik vienkārši, jo katru gadu mainās to sastāvs.
Lasīt tālāk >>>

Tukuma Mūzikas skola Tidaholmā
Tukuma sadraudzība ar Zviedrijas pilsētu Tidaholmu sniedzas jau otrajā gadu desmitā, un viens no sadarbības mērķiem ir veidot kultūras apmaiņu. Tidaholmas kultūras skolas pārstāvji Tukumā ir viesojušies vairākkārtīgi, tādēļ Tukuma Mūzikas skolai sūtītais ielūgums, apmeklēt Tidaholmu, bija ļoti gaidīts.
Lasīt tālāk >>>

Mūsdienu ritma mūzikas festivāls – meistarklases VENTSPILS GROOVE 2013
No 2013. gada 12. līdz 17. augustam Ventspilī norisināsies VIII mūsdienu ritma mūzikas festivāls – meistarklases „Ventspils groove 2013”, kurā piedalīties aicināti dažādu paaudžu un iepriekšējas sagatavotības dalībnieki.
Lasīt tālāk >>>

IV Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls
Salacgrīvas novada dome 2013. gada jūlijā un augustā Salacgrīvā organizēs ceturto Starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivālu, kurā piedalīsies izcili mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas un Latvijas.
Festivāla laikā no 26. jūlija. līdz 4. augustam labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem būs iespēja apgūt mūzikas meistarības noslēpumus meistarklasēs pie izciliem instrumentālistiem ...
Lasīt tālāk >>>

Mūzikas un mākslas satikšanās valsts konkursā mākslā
27. aprīlī noslēdzās Latvijas profesionālās ievirzes izglītības mākslas programmas audzēkņu valsts konkurss, kurā piedalījās 290 audzēkņi no 93 mūzikas un mākslas skolām Latvijā. Valsts konkursa reģionālā kārta notika martā astoņās vietās Latvijā – Rīgā, Liepājā, Kandavā, Valmierā, Jēkabpilī, Balvos, Rēzeknē, Daugavpilī, konkursa aktīvā organizēšanā iesaistoties 16 mākslas un mūzikas skolām. 26.-27. aprīlī Gaujienā visas mākslas skolas tikās konkursa laureātu apbalvošanas pasākumā.
Lasīt tālāk >>>

Labdarības koncerts "Aizver acis un klausies"
Sestdiena, 20. aprīlis, Līvānu J.Graubiņa Mūzikas un mākslas skolai bija dubulti svētki: notika VII Jēkaba Graubiņa Jauno pianistu konkurss un pirmais mūzikas skolas koncerts Līvānu katoļu baznīcā.
Svētā Ercenģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā notika Jēkaba Graubiņa Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un skolotāju labdarības koncerts "Aizver acis un klausies".
Lasīt tālāk >>>

Dzintara nots iegūta
Lietuvā starptautiskā jauno pianistu konkursā "Dzintara nots" Paņevežā pulcējās Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas mūzikas skolu audzēkņi. No Cēsu mūzikas skolas Latviju pārstāvēt devās 1. klases audzēknis Ralfs Priede un viņa skolotāja Benita Zvīgule, no 4. klases Alise Gārša ar skolotāju Aiju Bārdiņu, no 2. klases Raivo Groza, no 8. klases Anete Suharževska ar skolotāju Ilze Mazkalne.
Lasīt tālāk >>>

Komponiste Ilze Arne Pļaviņās
Katru pavasari maijā Pļaviņu mūzikas skolas kolektīvs atskatās uz mācību gadā paveikto, sniedzot koncertu Pļaviņu Kultūras centrā. Arī šogad tāds notika, tikai šoreiz ar nedaudz savādāku ieceri, proti, koncerts bija veltīts vienas komponistes daiļradei. Un tā 3. maijā izskanēja komponistes Ilzes Arnes skaņdarbu vakars, kuru sagatavoja Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi. Koncerta pirmajā daļā muzicēja skolas audzēkņi un pedagogi.
Lasīt tālāk >>>

Komponistes Ilzes Arnes mūzikas vakars
Šī gada 8.aprīlī Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika komponistes un pedagoģes Ilzes Arnes autorkoncerts, kurā piedalījās vairāki viņas kolēģi mūziķi, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas kolektīvi.
Komponistes daiļrade ir ļoti plaša un daudzveidīga. Tajā liela loma ir tieši kora mūzikai un vokāli simfoniskajiem darbiem, taču šajā koncertā lielāka uzmanība tika pievērsta Ilzes Arnes instrumentālajai mūzikai un kamermūzikai.
Lasīt tālāk >>>

Džezs Daugavpilī
Līdz ar dabas atmodu ir iestājies aktīvs pavasaris arī Daugavpils kultūras dzīvē. Notiek visdažādākie pasākumi - koncerti, festivāli, skates. Gandrīz visās pilsētas koncertzālēs un laukumos jūtama liela rosība -uzstājas pašdarbības un profesionālie kolektīvi, kā arī dažādi solisti.
Lasīt tālāk >>>

Daugavpils reģiona mūzikas skolu XII Koru festivāls – koncerts
Sestdien, 27. aprīlī, Daugavpils Mūzikas vidusskolas Lielo zāli ar mūzikas skaņām piepildīja jauno dziedātāju balsis. Notika nu jau XII Daugavpils reģiona mūzikas skolu Koru festivāls – konkurss. Kupls bija festivāla dalībnieku skaits – šogad tajā piedalījās deviņi koru kolektīvi...
Lasīt tālāk >>>

Akordeonu dienas Rīgā 2013’
Daugavpils mūzikas skolas ansamblis "Lāsītes", ko vada E. Rucina, darbojas otro gadu un jau priecē pedagogus, vecākus un skolu ar saviem panākumiem. Ansamblis jau piedalījies dažādos konkursos akadēmiskās dziedāšanas žanrā. Šoreiz ansamblim "Lāsītes" bija izdevība piedalīties otrajā Baltijas bērnu un jauniešu daiļrades konkursā "Talants bez robežām" estrādes dziedāšanas žanrā. Meitenes mūs arī šoreiz iepriecināja – saņēma II pakāpes diplomu.
Lasīt tālāk >>>

Talants bez robežām Daugavpilī
Daugavpils mūzikas skolas ansamblis "Lāsītes", ko vada E. Rucina, darbojas otro gadu un jau priecē pedagogus, vecākus un skolu ar saviem panākumiem. Ansamblis jau piedalījies dažādos konkursos akadēmiskās dziedāšanas žanrā. Šoreiz ansamblim "Lāsītes" bija izdevība piedalīties otrajā Baltijas bērnu un jauniešu daiļrades konkursā "Talants bez robežām" estrādes dziedāšanas žanrā. Meitenes mūs arī šoreiz iepriecināja – saņēma II pakāpes diplomu.
Lasīt tālāk >>>

Bauskas mūzikas skolai 55
2012./2013.mācību gads Bauskas Mūzikas skolas vēstures grāmatā izskan 55 gadskārtas svētku zīmē. Visu mācību gada garumā Bauskas Mūzikas skolas kolektīvs ieskandina gaidāmos svētkus. Šķiet, ka ar šo jubilejas gadu skola ne tikai novērtē līdzšinējās tradīcijas, bet arī ir gatava mainīties un radīt jaunas vērtības, lai attīstītos. Februārī tika uzsākta jauna tradīcija- koncertu cikls vispārizglītojošajās skolās, kurās izglītojas Bauskas Mūzikas skolas audzēkņi.
Lasīt tālāk >>>

X akordeonistu festivāls Labam garastāvoklim
Festivālu rīko Ogres mūzikas skola sadarbībā ar Ogres novada domi. Festivāls notiks Ogres mūzikas skolā 2014. gada 15. martā. Festivālā piedalās Latvijas mūzikas skolu akordeona specialitātes audzēkņi un festivāla viesi. Festivāls notiek koncerta veidā. Visi dalībnieki atskaņo brīvi izvēlētu programmu ar kopējo hronometrāžu: mūzikas skolas audzēkņi – līdz 5 minūtēm, festivāla viesi – līdz 10 minūtēm. Uzstāšanās programmai jāatbilst šādiem mūzikas žanra virzieniem: estrādes un džeza mūzika.
Nolikums >>>

VĪTOLĒNI 2013. 19.- 27. jūlijs
Gaujienas Jāzepa Vītola fonds aicina uz radošo vasaras nometni Gaujienā muzicējošus un dziedošus jauniešus vecumā no 10 līdz 18 gadiem no visas Latvijas!
Lasīt tālāk >>>

Latviešu mūzikas dienas Valmierā
Valmierā notiks latviešu mūzikas koncerti, kas veltīti valmierieša Jāzepa Vītola 150 gadu atcerei.
Lasīt tālāk >>>

Ventspils mūzikas vidusskolai 80 + 5
Ventspils Mūzikas vidusskolas jubilejas pirmais vēstnesis bija Groningenas mūzikas augstskolā studējošo jauno mūziķu Evijas Vēberes un Toma Mikāla koncerts Pārventas bibliotēkā ziemas sesijas pēdējā dienā. Koncertu cikls turpināsies līdz augustam, bet 20.aprīlī teātra namā Jūras vārti notiks lielais jubilejas koncerts un absolventu salidojums. Par to, kas mainījies Ventspilī pēdējos piecos gados lūdzu pastāstīt trijotnei, kuru rokās VMV "vadības groži".
Lasīt tālāk >>>

16. Latviešu mūzikas svētki "Radošā komponistu, orķestru, kameransambļu, solistu un jauno izpildītāju meistardarbnīca Madonā"
Latviešu mūzikas svētki notiks 2013. gada no 25. jūlija līdz 4. augustam.
Nolikums >>>

Skolu īsziņas
Latgales priekšpilsētas mūzikas skola, Rūjienas mūzikas skola, Tukuma mūzikas skola, Dobeles mūzikas skola, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola ...
Lasīt tālāk >>>

XXII starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls
No ceturtdienas vakara līdz svētdienas pēcpusdienai Valmierā skanēja XXII starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, kas tradicionāli sākās ar pianistes Jautrītes Putniņas klavieru solo — šajā reizē ar Igora Jakušenko skaņdarbu Kad Bahs smaida. No pārējiem dalībniekiem vētrainākos aplausus izpelnījās pianistu Elīnas Berklāvas un Klāva Ābola, Daces Cerbules vadītā koklētāju ansambļa Accorda, vijolnieces Martas Elizabetes Smilgas, flautistes Elīnas Bresles, akordeonistes Natālijas Meļņikovičas un mazo dziedātāju Amandas Farnastes un Kriša Krūmiņa sniegums.
Lasīt tālāk >>>

No mācekļa līdz Meistaram. Tukuma Mūzikas skolai 85 gadi!
Pirms 85 gadiem 1927.gada rudenī pilsētas 1.pamatskolā sāk darboties pirmā profesionālā mūzikas iestāde Tukumā – Tautas konservatorija, kura tā paša gada 8.decembrī iereģistrēta „Latvju mūzikas veicināšanas biedrībā”. Skolas vadību uzņemas Jānis Frišenbrūders- Līcītis, administrators – Rūdolfs Kilēvics. Par pedagogiem strādā Latvijā pazīstami mākslinieki – vokāliste Meta Laube, vijolnieki Arturs Madrēvičs un Jūlijs Sproģis, skatuves mākslas pedagogs Ernests Kārkliņš (Zeltmatis).
Lasīt tālāk >>>

2013.gada 23. februārī Limbažu kultūras namā plkst. 16:00 notiks 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls
Festivāls ir "ceļojošs" un notiek tajās pilsētās, no kurām ir orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā un Valkā- vairākās pilsētās jau divas reizes. Iepriekšējā festivālā pirmo reizi piedalījās Valkas mūzikas skolas vijolnieku ansamblis.
Lasīt tālāk >>>

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas flautistēm augsti panākumi starptautiskā konkursā Sanktpēterburgā
Mārupes Mūzikas un mākslas skolas flautas spēles audzēknes guvušas ievērojamus panākumus starptautiskajā bērnu un jaunatnes pūšaminstrumentu festivālā „Christmas Wind” 2012, kas decembra beigās norisinājās Sanktpēterburgā. Demija Nata Ozoliņa (4. klase) ieguvusi 1 pakāpes laureāta diplomu, savukārt Darja Baranova (5. klase) ir konkursa diplomande.
Lasīt tālāk >>>

Kurzemes reģiona mūzikas skolu vispārējo klavieru un klavieru /vokālā mūzika/ klašu audzēkņiem festivāls "NOTICI SEV!"
  Festivālu organizē Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas pilsētas Domi. Festivāls notiks 2013. gada 22. martā plkst. 14:00 Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā.
Festivāla nolikums >>>

Starptautiskais Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas atklātais instrumentālo ansambļu spēles festivāls
  Festivālu rīko: J. Cimzes Valkas Mūzikas skola. Festivāls notiek Cimzes dienu ietvaros (nākamajā nedēļā pēc Lieldienām ). Šī cikla festivāli paredzēti:
2013. gada 2. aprīlī - muzicē dueti;
2014. gada 22. aprīlī - trio;
2015. gada 7. aprīlī - kvarteti, kvinteti;
Festivāla nolikums >>>

Adventes vakars ar Pēteru Plakidi
Sakarā ar Pētera Plakida 65 – gadu jubileju Daugavpils Mūzikas vidusskolā 6.decembrī notika Pētera Plakida autorkoncerts, kur varēja dzirdēt viņa skaņdarbus. Jau pašā Pētera Plakida radošā ceļa sākumā viņa mūzika uzrunājusi klausītājus ar savu laikmetīgumu un savdabību. Komponista skaņumākslā apvienojas klasicistiska līdzsvarotība un romantizēta pasaules uztvere, racionālisms un jauneklīga degsme, traģiska trauksmainība un veselīga humora dzirkstis.
Lasīt tālāk >>>

22. Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls Valmierā
Aicinām visus mūziķus, mūzikas mīļotājus bez vecuma ierobežojuma izmantot iespēju satikties un muzicēt! Gaidīsim Jūs Valmierā 2013. gada 10., 11., 12., 13. janvārī.
Lasīt tālāk >>>

Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skola
Vasara bija ļoti darbīga un skanīga. Skolas ēkai tika nomainīts vecais (90 gadi) dakstiņu jumts un tagad skolu grezno jauns, sārts dakstiņu jumts.
Eiropas savienības projekta „Mūzikas tilts – Kuldīgas un Hivinkā (Somija) mūzikas skolu” sadarbības ietvaros jūnijā tika iekārtota datoru klase, kurā notiek solfedžo un mūzikas literatūras stundas.
Lasīt tālāk >>>

Kokneses Mūzikas skolas notikumi
Iemesls brīvlaika nedēļai būt „nosacītai” - 16. novembrī skolā uzvedīsim A. Sakses „Ziedu pasakas”. Jādala lomas, jāslīpē skaņdarbi, jādomā par dekorācijām un visu pārējo. Iecere ir sekojoša : teksts tiek lasīts ( runāts lomās), bet mūzikas fragmenti paspilgtina vai ilustrē teikto. Šoreiz aktieri – skolotāji, bet mūzika pilnībā audzēkņu ziņā.
Lasīt tālāk >>>

Sitaminstrumentu klases atklāšana Babītes mūzikas skolā
6. novembrī Babītes mūzikas skolā ir svētki – ar muzikāliem priekšnesumiem, pateicības vārdiem un labiem vēlējumiem tika atklāta sitaminstrumentu klase. Tikai nedēļu pirms atklāšanas ir saņemti pēdējie instrumenti un audzēkņi vēl brīvlaika nedēļā paspējuši uz tiem iestudēt savus skaņdarbu. Ar saviem priekšnesumiem mūs priecēja Dāvis, Edvards un Pēteris, viņiem palīdzēja klavieru duets Jēkabs un Jūlija (ped. Ilze Poķe), kā arī mazais vokālais ansamblis (ped. Inita Pūķe).
Lasīt tālāk >>>

Pļaviņu Mūzikas skolai 55
27. oktobrī, Pļaviņu Kultūras centrā mūzikas skola svinēja jubileju – pastāvēšanas 55 gadus. Pasākums bija kupli apmeklēts. Tuvāki un tālāki ciemiņi, absolventi, bijušie audzēkņi, viņu vecāki, tagadējie pedagogi, bijušie pedagogi – visi satikās sirsnīgā muzikālā pēcpusdienā, lai pabūtu kopā atmiņās, mūzikā, nākotnes iecerēs.
Lasīt tālāk >>>

JIRMV-80
Šis rudens Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai paiet 80gadu jubilejas zīmē. Mācību iestādē tika organizēta vesela virkne pasākumu, kas saistīti ar šo svarīgo notikumu.
10.oktobrī uz pasākumu „Iededz sveci” pulcējās gan mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi, gan arī skolotāji pensionāri, lai atcerētos mūžībā aizgājušos kolēģus un audzēkņus.
Lasīt tālāk >>>

Tukuma Mūzikas skolai 85. Skolas jubilejai veltītie koncerti
Aicinām 2012. gada 8. decembrī plkst.16:00 uz Tukuma Mūzikas skolas 85 gadu jubilejas koncertu "No mācekļa līdz meistaram"
Lasīt tālāk >>>
Afiša >>>

Daugavpils kamerorķestra 5 gadu jubilejas koncerts KINO
2012. gada 28.septembrī Daugavpils Vienības nama koncertzālē notika Daugavpils Kamerorķestra jubilejas koncerts. Kādu orķestri klausītāji ieraudzīja? Novērojama pārliecinoša izaugsme. Pēdējo piecu gadu laikā būtiski augusi atskaņotājmākslinieku tehniskā un mākslinieciskā meistarība. Jāatzīmē, ka katru gadu orķestra sastāvu papildina jauni mūziķi, mūsu mūzikas vidusskolas absolventi. Šodien tas ir profesionāls kolektīvs, kas ieņem savu vietu mūsu republikas ievērojamu orķestru vidū.
Lasīt tālāk >>>

Gaidot Jāzepa Vītola 150 gadu jubileju
Gaujiena ir tāda īpaša vieta, kura piesaista ar savu dabas burvību un īpašo noskaņu. Un, ja vēl to pieskandina mūzika, tad jāpiekrīt Jāzepam Vītolam – Gaujiena ir mana paradīze. Arī uz Vītolēnu nometni bērni, darbinieki un pedagogi brauc kā uz sajūtu un noskaņu vietu. Laikam jau tieši tas ir iemesls, kas katru gadu liek atgriezties. Tā ir kā ņirboši krāsaina pasaule, gandrīz kā cita planēta, uz kuras notiek brīnumi un karnevāls katru dienu. Pasaule, kurā sapņi kļūst par īstenību, jokus stāsta nopietni, blēņas ir atļautas un var tikai brīnīties, no kurienes tas viss rodas! Vesels maiss smieklu un tie birst kā no pārpilnības raga. Rodas liels prieks un tas caurstrāvo mūziku.
Lasīt tālāk >>>

Skanīgā nedēļa Kolkā
No 16.-22. jūlijam pabijām radošajā nometnē Kolkā. Nedēļa vairāk saules, jūras un mūzikas burvības. Nedēļa pilna ar smiekliem, jokiem un fantastiskām emocijām. Kolka ir cilvēka radošā telpa, un to mēs paši sev kārtējo reizi pierādījām. Pēdējā dienā notika koncerts vecākiem. Izskanēja ne tikai latviešu mūzika, bet arī dziesmas no A.Bočelli un ”ABBA” repertuāra. Visu nedēļu rūpīgi mācījāmies un tas atmaksājās. Koncerts izskanēja lieliski – patika gan mums, gan vecākiem.
Lasīt tālāk >>>

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas mācību gads ir sācies ar patīkamiem panākumiem un radošu, muzikāliem pasākumiem pavadītu vasaru. No 9.-11.jūlijam klavieru nodaļas pedagoga Guntas Božas audzēkne Laura Tamane piedalījās starptautiskajā pianistu konkursā Torre di Ratti (Itālija), kur ieguva 1.vietu, turklāt pedagoga Guntas Božas audzēknis Dainis Tenis šajā konkursā tika uzaicināts vērtēt jaunos pianistus. 5.augustā Madonā norisinājās Latviešu mūzikas festivāls, kur piedalījās pedagoga Guntas Božas audzēknes-Vineta Gajevska, Kristīne Pričina, Laura Tamane un Lāsma Neulāne.
Lasīt tālāk >>>

Daugavpils reģiona mūzikas skolu XII Koru festivāls – koncerts
XII Koru festivāls - koncerts tiek organizēts, lai turpinātu attīstīt kora dziedāšanu Daugavpils reģiona mūzikas skolās un veicinātu sadarbību starp koriem un koru pedagogiem.
XII Koru festivāls – koncerts notiks 2013.gada 27.aprīlī Daugavpils Mūzikas vidusskolas koncertzālē. Festivālā – koncertā aicināti piedalīties jebkura sastāva mūzikas skolu kori ar brīvi izvēlētu programmu un iestudētām kopkora dziesmām. Kopkoru dziesmās mazākiem koriem var būt atvieglotas redakcijas. Brīvi izvēlētā programmā, uzstāšanās ilgums līdz 15 minūtēm, vēlama arī dziesma a cappella.
Festivāla - koncerta nolikums >>>
Iedomājies! >>>
Sol Fa Calypso >>>

Kopā muzicēšana Zviedrijā
Šī gada 16. - 21.augustā Zviedrijas mazā pilsētiņā Stēgeborgā notika ikgadējā Kamermūzikas nometne. Nometnē bija iespēja piedalīties Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas flautu ansamblim kopā ar Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautas spēles audzēkni Elzu Heinsbergu. Zviedru jaunie mūziķi bija flautisti, vijolnieki, čellisti un kontrabasisti. Dalība šajā nometnē Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas audzēkņiem jau ir tradicionāla, jo mūzikas skolai ir ilggadēja sadarbība ar Norčēpingas Kultūras skolu.
Lasīt tālāk >>>

29.septembrī rudens koncerts Vītolēni!
29.septembrī tiekamies RUDENS KONCERTĀ Jūrmalā, Majoru vidusskolā, Rīgas ielā 3 tikpat zaļi, jautri un mūziku mīloši!
Ieeja par ziedojumiem.
Koncerta afiša >>>

Gaidot Jāzepa Vītola 150 gadu jubileju
Gaujiena ir tāda īpaša vieta, kura piesaista ar savu dabas burvību un īpašo noskaņu. Un, ja vēl to pieskandina mūzika, tad jāpiekrīt Jāzepam Vītolam – Gaujiena ir mana paradīze. Arī uz Vītolēnu nometni bērni, darbinieki un pedagogi brauc kā uz sajūtu un noskaņu vietu. Laikam jau tieši tas ir iemesls, kas katru gadu liek atgriezties. Tā ir kā ņirboši krāsaina pasaule, gandrīz kā cita planēta, uz kuras notiek brīnumi un karnevāls katru dienu. Pasaule, kurā sapņi kļūst par īstenību, jokus stāsta nopietni, blēņas ir atļautas un var tikai brīnīties, no kurienes tas viss rodas! Vesels maiss smieklu un tie birst kā no pārpilnības raga.
Lasīt tālāk >>>

Svētki muzikoloģes skatījumā
Kad Radio Klasika programmā noklausījos Mārtiņa Berga ziņojumu par Latviešu mūzikas svētkiem Madonā, radās neatvairāma vēlēšanās tos apmeklēt. Pārvarēju visus šķēršļus un, - devos uz Madonu. Kārdināja programmā izvēlētie komponisti un draugi izpildītāji, kā arī līdz šim neiepazītie mākslinieki, jo zināju, ka Mārtiņa Berga izvēle ir nekļūdīga un būs iespēja klausīties izcilus mūziķus. Tā arī notika. Runājot par 15. Madonas mūzikas svētkiem, gūti vispozitīvākie iespaidi.
Lasīt tālāk >>>

Par plenēru Ugālē
No 9.-15. jūlijam Ugālē noritēja Ugāles Mūzikas un Mākslas skolas un Rīgas Skolēnu pils akordeonistu ansambļa „Opuss” kopīgs plenērs. Plenēra mērķis bija, strādājot ar apvienoto akordeonistu/pūtēju orķestri, sagatavot koncertprogrammu. Sava darba rezultātu rādījām 14.07. pagasta svētkos Valdemārpilī, kā arī Usmas veco ļaužu pansionātā. Ugālē uzstājāmies pat divreiz- 15.07. Ugāles baznīcā un 21.07. Ugāles pagasta svētkos. Visos pasākumos publika bija aizkustināta un pateicīga; orķestra dalībnieki – atsaucīgi un atbildīgi, kas priecē un mudina tālāk turpināt attīstīt mūsu sadarbību. Mani, personīgi, kā vadītāju, ļoti iepriecināja plenērā dalībnieku disciplīna gan mēģinājumos, gan koncertos.
Lasīt tālāk >>>

Kokneses mūzikas skolas vasara
26. jūnijā Kokneses novada delegācija devās ceļā uz partnerpilsētu Vitingenu Vācijā. Delegācijas sastāvā Kokneses novada pedagogi, novada domes pārstāvji un viesuzņēmēji. Viskuplāk pārstāvēta Kokneses mūzikas skola, jo pedagogu kapella devās pārstāvēt Koknesi arī Starptautiskajās Jauno laiku Hanzas dienās, kuras šogad norisinājās Vācijas pilsētā Lineburgā, un ar koncertu iepriecināt Vitingenas iedzīvotājus.
Lasīt tālāk >>>

XII Starptautiskāis akordeonistu festivāls
Lai veicinātu mūzikas izglītības iestāžu akordeona specialitātes audzēkņu profesionālo izaugsmi un spilgtāko solistu, ansambļu un orķestru koncertdarbību, Limbažu novada pašvaldība un Limbažu mūzikas skola organizē XII Starptautisko akordeonistu festivālu. Festivāls veltīts Limbažu pilsētas 790 gadu jubilejai. Festivāla ietvaros notiek Latvijas mūzikas skolu audzēkņu akordeonistu solistu konkurss. Festivāla rīcības komiteju apstiprina Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs. Festivāls notiek no 2013. gada 21. līdz 24. martam Limbažos.
Festivāla nolikums >>>

I Starptautiskais Mūzikas un Mākslu festivāls Daugavpils ReStArt 2012
Daugavpils kultūras atbalsta biedrība sadarbībā ar Daugavpils Mūzikas vidusskolu, Daugavpils Universitāti, Daugavpils Latviešu kultūras centru, Daugavpils Teātri, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Daugavpils Mākslas vidusskolu Saules skola, Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociāciju, Valsts Kultūrkapitāla fondu, VSIA Latvijas Koncerti rīko I Starptautisko Mūzikas un Mākslu festivālu Daugavpils ReStArt 2012.
Festivāla nolikums(LV) >>>
Festivāla nolikums(RU) >>>

Aizputes Mūzikas skolai 65
Aizputes Mūzikas skolas sirds sākusi pukstēt 1946.gada rudenī, kad tikko bija pieklusušas kara zalves. Dziedāšanas skolotājs, vijolnieks Krišs Jankovskis partijas komitejā bija saņēmis uzdevumu noformēt kadrus mūzikas skolai, lai ar 1.septembri tā varētu sākt darboties Kuldīgas ielā 24. Tas bija liels notikums aizputnieku dzīvē, j o tādai mazai pilsētiņai būs sava mūzikas skola! Tika sagādāti nepieciešamie mūzikas instrumenti, un mācības uzsāka ap 70 audzēkņu. Kopš tā laika, protams, daudz kas mainījies.
Lasīt tālāk >>>

Vasaras nometne Vītolēni – jau 10. reizi!
Gaujienā, 2012. gada 20.-28. jūlijam aicinām uz vasaras nometni mūzikas skolu audzēkņiem. Nometnē piedalīsies apmēram 140 audzēkņi no visas Latvijas vecumā no 10 – 18 gadiem, kopā izveidojot apvienoto bērnu simfonisko orķestri un kori.
Aicinājums 2012. gada nometnei >>>

Mūsdienu ritma mūzikas festivāls – meistarklases VENTSPILS GROOVE 2012
No 2012. gada 13. līdz 19. augustam Ventspilī norisināsies VII mūsdienu ritma mūzikas festivāls – meistarklases „Ventspils groove 2012”, kurā piedalīties aicināti dažādu paaudžu un iepriekšējas sagatavotības dalībnieki.
“Ventspils groove2012” ietvaros interesentiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt pazīstamu Latvijas un ārzemju pedagogu meistarklases dažādās specialitātēs, gan arī baudīt starptautiski atzītu džeza un citu žanru mūziķu koncertus, un džeza improvizāciju priekšnesumus.
Meistarklašu dienaskārtība plānota sekojoši: priekšpusdienā – praktiskas nodarbības pie dažādu specialitāšu pasniedzējiem, pēcpusdienā – audzēkņu muzicēšana ansambļu sastāvos.
Festivālu jau septīto gadu organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Kultūras centru.
Plašāka informācija atrodama Ventspils Mūzikas vidusskolas mājas lapā:
http://www.vmv.ventspils.lv/?c=10017

15. LATVIEŠU MŪZIKAS SVĒTKI "Radošā komponistu, orķestru, kameransambļu, solistu un jauno izpildītāju meistardarbnīca Madonā". 2012.gada 31. jūlijs – 5. augusts
Katru vasaru augusta sākumā Madona kļūst par Latviešu skaņražu radītās mūzikas galvaspilsētu, jo šeit gandrīz nedēļas garumā tiek svinēti LATVIEŠU MŪZIKAS SVĒTKI. Tā ir Arta Kumsāra iedibināta tradīcija, kas šogad svinēs savu piecpadsmito pastāvēšanas gadskārtu. Radošais gars, kas šajās dienās sevi apliecina caur dažādu komponistu un izpildītāju aktivitātēm, Latvijas kultūras kontekstā iezīmē spēcīgu virzienu tautas garīgā mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. Saglabājot tās unikālās vērtības, kas pierādījušas savu dzīvotspēju, bet arī ienesot dažus jaunus vaibstus svētku norises gaitā, svētku organizatorisko pusi šai gadā uzņemas diriģents un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas jaunais direktors Mārtiņš Bergs.
Nolikums >>>

Pianistu parāde Meža skolas zālē
Kamēr saulainajā 19.maija vakarpusē Cēsu ielās pamazām sapulcējās cilvēki, lai gatavotos ‘’Muzeju naktij’’, Meža skolas zālē tika piedāvāts deserts klaviermūzikas gardēžiem-reti vienā koncertā ir iespēja dzirdēt pianistisko pieredžu gradācijas, sākot no aizkustinošajiem pirmajiem soļiem pie melnbaltajiem taustiņiem mūzikas skolas 1.klases skolnieka Raivo Grozas izpildījumā, līdz pieredzējuša mākslinieka piesitienam pedagoģes Ilzes Mazkalnes un viņas bijušo un esošo audzēkņu sniegumā.
Lasīt tālāk >>>

Aktualitātes Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā
Drīz izskanēs šis mācību gads. Klāt saspringtais, trauksmainais eksāmenu laiks. Tāpēc piedāvāju nelielu ieskatu Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas aktivitātēs šajā mācību gadā.
Jaunus iespaidus un pieredzi skolas pedagogi un audzēkņi ieguva oktobra beigās viesojoties sadraudzības pilsētā Odensē /Dānijā/.Skolu pārstāvēja kora „Cantus” mazais sastāvs, saksofonistu, flautistu un vijolnieku ansambļi, individuālie izpildītāji.
Lasīt tālāk >>>