Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Kokneses Mūzikas skola

29.12.2014. / Kokneses Mūzikas skolas direktore S. Cīrule

Kokneses Mūzikas skola

   „ Ir 2004. gads. Ražens gads Kokneses Mūzikas skolai – IX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu konkursā Kokneses Mūzikas skolas saksofonistam III vieta, Valsts konkursā saksofonu kvartetam II vieta, tam pašam ansamblim Mārupes konkursā I vieta, Madonas konkursā – GRAND PRIX! Bet ko tad pārējie? Ko - pianisti?

   Pavasarī nolemjam aizpildīt „ brīvo nišu” – rīkot republikas mēroga konkursu, veltītu izcilā krievu komponista P. Čaikovska daiļradei. Pieredzes konkursa rīkošanā nekādas, bet viss dzīvē kādreiz ir pirmoreiz…

   Uz vēja spārniem atskrēja decembris. Visu novembri „ atšaudāmies” no skolām, kuras bija nokavējušas pieteikšanās termiņu, bet par katru cenu grib piedalīties konkursā! Bērnudārza stāvlaukums, kurš pa jokam tika nodēvēts par Čaikovska laukumu- nogreiderēts un pielīdzināts. Skola saposta, varam uzņemt viesus.

   Nopietna žūrija: J. Vītola Konservatorijas profesori N. Fedorovskis, N. Lūse, T. Deksnis.

   No 10-iem rītā līdz pat 21:00, šķiet, skan viss Kokneses centrs! 68 jaunie pianisti no 30 Latvijas skolām sacenšas krievu mūzikas dižgara skaņdarbu atskaņošanas mākslā.

   Laureātus nolēmām parādīt visai Latvijai – laureātu koncerts notika Rīgas Latviešu biedrībā. Krievijas vēstniecības preses sekretāre Marija Vlasova teica uzrunu latviešu valodā, par ko izpelnījās vētrainus aplausus. Viņa Latvijā uzturas tikai 3 mēnešus, bet cik raita valoda!

   Prieks par mūsējiem – R. Kveskam II vieta, K. Bumbišam – III vieta! Kas var būt jaukāks par šo?”

/ Fragments no S. Cīrules rakstītās Kokneses Mūzikas skolas dienasgrāmatas./

   Uz vēja spārniem aizskrējuši 10 gadi. Pārlasot dienasgrāmatā uz konkursu attiecināmo, varu teikt tikai vienu – bezgala interesanti, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilni gadi, kuros P. Čaikovska konkursam ir bijusi nozīmīga vieta skolas dzīvē.

   2006. gadā pirmie ārzemju dalībnieki – Sankt-Pēterburgas Kolpino un Maskavas Mūzikas skolu audzēkņi. Abas skolas lepni nes P. Čaikovska vārdu! Nepārspējamā Jun In ! Maza Korejas meitenīte, kuras mazajā, sīkajā, trauslajā augumiņā tik daudz fiziska sīkstuma, dvēseles un emociju! Izsmalcināts, elegants, muzikāls sniegums!

   Laureātu koncertā Melngalvju namā uzvarētāju vidū arī mūsējie – G. Tarasova un R. Kveska! Greznajā zālē, klausoties jauno talantu sniegumu, gribējās teikt: „Mirkli, apstājies!”

   Raitis un Gita kopā ar skolotāju Oksanu Smelnaku devās uz Sankt- Pēterburgu, lai Kolpino piedalītos P. Čaikovska konkursā „ Sniegpulkstenītis”. Kļinā, P. Čaikovska dzimtajā vietā, bija iespēja paspēlēt uz Meistara klavierēm.

  Pievērsīšos 2014. gadam:
nedaudz bažījāmies par to, vai gada pārtraukums konkursa ritmā ( saistībā ar skolas remontu) nebūs ienesis smagas korekcijas dalībnieku skaita ziņā?! Tomēr nē - pieteicās 63 dalībnieki un, tavu prieku, konkursa „ģeogrāfija” (ja tā var teikt) paplašinājās Minskas, Viļņas, Narvas, Kaļiņingradas virzienā, bet no Sankt- Pēterburgas atbrauca pat 2 skolas. Kā vienmēr kupls bija lietuviešu pulks – Klaipēda, Paņeveža, Utena, Akmene, Viļņa.

  Izrādās, ka mūzikā mēs visi domājam, jūtam un pārdzīvojam vienādi, neatkarīgi no tautības. Jauno pianistu sniegums bija dziļi emocionāls, rūpīgi izstrādāts un pārdomāts. Skatuves tēli spilgti mākslinieciski – no tērpa līdz paklanīšanās mākslai. Prieks acīm un neaprakstāma bauda ausīm un gandarījums dvēselei.

  Vēlā vakara stundā notika laureātu apbalvošana un dalībnieki devās mājup pa apledojošiem Latvijas ceļiem, lai nākamajā dienā atkal tiktos Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē Laureātu koncertā.

  Laureātu koncerts bija lielisks. Greznā zāle piešķīra jauku svētku noskaņojumu un jaunie pianisti muzicēja jo īpaši apgaroti. Šogad piešķirtā Kokneses novada domes balva – 100 euro, tika piešķirta Klaipedas Mūzikas skolas klavieru duetam – Karolinai Jurkutei un Dominikai Domarkaitei. Meiteņu sniegums bija profesionāls, muzikāls, atraktīvs un tika novērtēts ar augstāko punktu skaitu un klausītāju ovācijām.

  Arī šoreiz mums izdevās Koknesi aizvest uz Rīgu – no mazās bērnudārza / skolas zāles uz Rīgas Latviešu biedrības Zelta zāli ar augstajiem griestiem un kristāla lustrām! Kā pasakā par Pelnrušķīti….

  Ar konkursa rezultātiem, punktu un vietu izteiksmē, varat iepazīties Mūzikas skolas Mājas lapā.

  Sirsnīgs paldies visiem, kas palīdzēja tapt šim konkursam!

  Sirsnīgs paldies visiem konkursa dalībniekiem, skolotājiem, kuri ieguldījuši lielu papildus darbu audzēkņu sagatavošanā!

  Paldies vecākiem par aktīvu līdzdalību bērnu, kā personību, veidošanā!

  Paldies Kokneses novada domei par piešķirto naudas balvu! Un kāda sakritība – abām Lietuvas meitenēm 16. un 17. decembrī dzimšanas dienas, bet ar 2015. gada 1. janvāri Lietuvā sākas Euro ēra!