Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Koncerts, kas paliks atmiņā!

01.12.2014. / Dita Ārgule, Pļaviņu mūzikas skolas direktore

Koncerts, kas paliks atmiņā!

  Ar patiesi romantisku, muzikāli krāsainu un izcilu muzikālu projektu - koncertprogrammu arfai un saksofonam „Rudens deja” 10. oktobrī atklātas nu jau otrās „Kamermūzikas dienas Pļaviņās”. Kultūras centra klausītāju piepildītā zāle un nerimstošie aplausi apliecināja, ka Pļaviņās tiek novērtēta akadēmiskā mūzika un „Kamermūzikas dienas Pļaviņās” ir atradušas savu stabilu vietu Pļaviņu novada kultūras dzīves norisēs.

   Ievas un Ainara Šablovsku muzikālais duets uzrunāja dažādu paaudžu un ineteršu klausītājus. Šķiet, ka koncerta klausītāji zālē ar aizturētu elpu tvēra ikvienu muzikālu frāzi, apbrīnojot Ainara saksofona spēles virtuozitāti, duduka noslēpumainību un Ievas arfas spēles īpašo grāciju.

   Projekts „Kamermūzikas dienas Pļaviņās” turpinājās sestdien, 11. oktobrī Pļaviņu mūzikas skolā, kur mūzikas skolu pedagogiem bija iespēja pilnveidot savu profesionālo meistarību Ainara Šablovska meistarklasē saksofona spēlē. Bet 24. oktobrī Pļaviņu novada kultūras centrā aicinām ikvienu uz Kamermūzikas dienu noslēgumu, kur muzicēs nākamie profesionāļi – reģiona mūzikas skolu kameransambļi no Kokneses, Aizkraukles, Jēkabpils un Pļaviņām. Noslēguma koncertu vadīs un ar mūzikas skolu audzēkņiem sadziedāsies operdziedātājs Nauris Indzeris. Projektu „Kamermūzikas dienas Pļaviņās” izstrādājuši Pļaviņu mūzikas skolas pedagogi, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Pļaviņu novada dome.