Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - 2013.gada 23. februārī Limbažu kultūras namā plkst. 16:00 notiks 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

Aivars Tomiņš / 15.01.2013.

2013.gada 23. februārī Limbažu kultūras namā plkst. 16:00 notiks 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

2013.gada 23. februārī Limbažu kultūras namā plkst. 16:00 notiks 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls. Šis festivāls ir "ceļojošs" un notiek tajās pilsētās, no kurām ir orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā un Valkā- vairākās pilsētās jau divas reizes. Iepriekšējā festivālā pirmo reizi piedalījās Valkas mūzikas skolas vijolnieku ansamblis.

Festivāls aizsākās 2000.gadā Cēsīs, kur piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Vairāki orķestri ir festivālam pievienojušies vienu vai vairākus gadus, no kādreizējā Rīgas rajona orķestra ir izveidojušies vairāki patstāvīgi orķestri.

13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņos 15 minūšu programmu atsevišķi, bet festivāla galvenais notikums būs apvienotais orķestris koncerta noslēgumā. Programmā skanēs gan klasiķu, gan mūsdienu autoru skaņdarbi.

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls kļuvis par tradicionālu pasākumu un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā, tāpēc visi interesenti tiek laipni aicināti paklausīties grandioza jauniešu simfoniskā orķestra sniegumu.