Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Skola skan tālāk - Latvijā, Eiropā, pasaulē

16.01.2016. / Jūlijs Cukurs

Skola skan tālāk - Latvijā, Eiropā, pasaulē

  Piektdien publikas pārpildītā Valmieras kultūras centra koncertzālē izskanēja valstī senākās - Valmieras mūzikas skolas 95 gadu jubilejas Noslēguma koncerts. Pēc tam, kad kopīgi bija nodziedāta Latvijas himna, tika nolasīta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikuma telegramma: «Valmieras mūzikas skola var būt lepna par ilggadējo muzikālo darbību. Muzikālā izglītība attīsta domāšanu un bagātina cilvēka emocionālo pasauli, prasot arī daudz pacietības, gribasspēka un atdeves mācību stundās. Esmu gandarīts sveikt skolu, kuras bagātās tradīcijas un lieliskie skolotāji mūsu zemei ir devuši daudz talantīgu mūziķu un spilgtu personību. Šajā nozīmīgajā jubilejā vēlos pateikties skolas pedagogiem par spēju motivēt, iedvesmot un atvērt audzēkņiem plašo mūzikas pasauli. Vēlam jums arī turpmāk muzicēšanas prieku un daudz sasniegumu. Lai muzikāli krāšņs un skanīgs ir svētku koncerts, lai šis vakars iedvesmo jauniem darbiem un panākumiem!»

   Ierasti lietišķi klātesošos uzrunāja Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: «Valmierai ir ļoti daudz, ar ko lepoties un mūzikas skola ir pats skanīgākais un muzikālākais lepnums, par ko patiesā cieņā var priecāties ne tikai pašvaldība, bet visi valmierieši, baudot to, kas pa gadiem sastrādāts. Gribu pateikt lielu paldies visiem esošajiem un bijušajiem pedagogiem un darbiniekiem, kas iesaistīti šajā ikdienas darbā, kā arī paldies visiem vecākiem, kas šajā grūtajā misijā ir kopā ar pedagogiem, lai varētu izaudzināt tik ļoti daudz labus, čaklus, talantīgus bērnus. Ir tāds teiciens - kam vēl nav simts, tas var, taču es esmu pārliecināts, ka šī skola varēs gan pēc simts, gan vēl pēc daudz ilgākiem gadiem. Svētku reizē esmu bez ziediem, bet ir neliela dāvanu karte, kurā ieskaitīta arī puķu nauda, jaunu instrumentu iegādei.»

   Uz neviltota svētku pacēluma viļņa aizritēja viss Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu, absolventu, pedagogu, kokļu ansambļa, stīgu orķestra, jaunāko klašu kora un vecāko klašu kora SolLaRe koncerts - teju vai neiespējami kādu izcelt, lai pārējie nejustos nepelnīti neminēti.

   Pērn Valmieras MS no trīs atsevišķām ēkām beidzot apvienojās vienā, ko vairums sveicēju atzīmēja kā skaistāko Latvijā un kā savā pateicības runā pašvaldībai, Valmieras 5. vidusskolai un Valmieras kultūras centram apstiprināja direktors Aivars Cepītis, jaunajās telpās skan labāk un labāk un mūzikas skolas popularitāte arvien pieaug - šogad 1. klasē iestājies 91 audzēknis.

   Jubileja nosvinēta, bet Valmieras MS turpinās skanēt tālāk - gan Latvijā, gan Eiropā, gan plašajā pasaulē.

   ATKLĀJOT KONCERTU, Valmieras MS direktors Aivars Cepītis atskaņoja Emiļa Melngaiļa savulaik Gaujas krastos pierakstīto āžraga melodiju, lai tie, kuri vēl kavējas, steidz klausīties valmieriešu priekšnesumus.

   JAUNĀKO KLAŠU KOKLĒTĀJU ANSAMBLIS, ko vada Dace Cerbule, publiku iepriecināja ar Birutas Derumas Zirdziņpolku.

   MAREKS LUDVIGS trompetes spēli apgūst pie Sandra Dubova, kas bija arī svētku programmas pieteicējs. Lai arī Marekam ir tikai 12 gadi, Korelli Sarabandā viņam vienlīdz skanīgi padevās gan vidējā, gan augšēja reģistra notis.