Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Talantīgo Vidzemes jauno mūziķu uzstāšanās

27.10.2015. / Mairita Kaņepe
Publicēts laikrakstā "Druvā", Loreta Ločmele, Raivo Groza, Līva Krēgere, Māris Narvilis
Foto: Marija Markule

Talantīgo Vidzemes jauno mūziķu uzstāšanās

   Vasaras izskaņā Cēsīs, kā ierasts, pulcējās bērni un jaunieši, jau tik meistarīgi mūzikas instrumentu spēlē, ka var uz lielās skatuves spēlēt kā solisti kopā ar orķestri. Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā bija sabiedrotais astoņu mūzikas skolu audzēkņu svētdienas koncertam "Vidzemes talanti". Astoņpadsmit skolēnu spēle veidoja augstas kvalitātes koncertu.

   Loreta Ločmele, aktīva meitene Vecpiebalgas vidusskolā, pārejot mācīties uz pamatskolas klasēm, pirms trim gadiem lēma, ka mācīsies arī mūziku. Vecāki atbalstīja, apņemoties divas reizes nedēļā Loretu vadāt uz klavierstundām pilsētā pie skolotājas Līgas Cepītes J. Norviļa Madonas Mūzikas skolā. Loreta pavasarī skolu pārstāvēja un ar orķestri spēlēja Rīgā, tagad Cēsīs ar Vidzemes kamerorķestri.

   Māris Narvilis, A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 5. klasē apgūstot pūšaminstrumentu, atzīstami pārstāvējis skolu konkursos kā Ziemeļvidzemē, tā valsts mērogā. Viņš bija aicināts fagotu spēlēt kā solists kopā ar orķestri. Māris pie pedagoga Tālivalda Narviļa mācās skolā un arī sava brīvajā laikā, kad kļūst par pūtēju orķestrī "Cēsis" dalībnieku. "Vidzemes talantu" koncertam Māris bija izraudzījies L. van Bēthovena skaņdarbu.

   Raivo Groza, A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknis savu ceturto gadu klaviermūzikā aizvadījis īpaši veiksmīgi. Iegūtas godalgotas vietas pianistu konkursos, kā arī iespēju pamācīties starptautiskajā meistarklasē festivālā Jūrmalā. Pedagoģes Ilzes Mazkalnes rosināts, koncertā kopā ar kamerorķestri Raivo spēlēja J. S. Baha mūziku.

   Elza Skutāne, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas absolvente šovasar jauno talantu koncertā atgriezās uz Vidzemes koncertzāles "Cēsis" skatuves un atkal muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri. Elza nolēmusi vēl gadu mācīties, lai pie skolotājas Aijas Silakalnes apgūtu arī pikolo flautas spēli.

   Jauno talantu koncertā ar Vidzemes kamerorķestri spēlēja arī divi dueti. Šiem un arī pārējiem priekšnesumiem aranžējumu bija veidojis komponists, pedagogs Andris Riekstiņš. Līva Krēgere, skolotāja Jāņa Bērtiņa klarnetes klases audzēkne Cēsīs, kopā ar limbažnieku Juri Surnajevu no Viktora Ņikandrova akerdeonu klases atskaņoja M. Ļihačova "Menuetu". Koncerta izskaņā iedvesmojošus akcentus salika Reinis Tomiņš, spēlējot vibrofonu, ko apguvis A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā pie Jāņa Špaca, un vijolniece Līva Tomiņa no Vidzemes kamerorķestra. Solisti kopā ar orķestri atskaņoja G. Pelēča skaņdarbu "Plaukstošais jasmīns".