Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Jauna pieredze un tikšanās prieks vijoļspēles skolotājiem

15.05.2015. / Laura Staša, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas direktora vietniece izglītības jomā

Jauna pieredze un tikšanās prieks vijoļspēles skolotājiem

   Skolēnu brīvdienu nedēļas noslēgumā – 19. un 20. martā – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notika vijoļspēles skolotājas Elizabetes Goļikovas meistarklases. Divu dienu garumā stīgu instrumentu spēles skolotājiem bija iespēja gan klausīties pieredzējušās kolēģes lekcijas, gan arī vērot praktiskās nodarbības ar meistarklašu dalībnieku audzēkņiem.

   Līdztekus stāstījumam un metodiskiem padomiem skolotāja Goļikova uzreiz demonstrēja praktiskodarbu stundās, akcentējot nepieciešamību maksimāli daudz izdarīt atvēlētajās 40 minūtēs klasē.Meistarklasēs piedalījās vairāki viņas audzēkņi, rādot, kā stundas laikā tiek risinātas dažādas problēmas un kā izpildāmi ieteiktie vingrinājumi. Vērtīgi, ka „paraugdemonstrējumus” rādīja ne tikai TaīseTicianaGeitus-Eitvina,kura jau ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, bet arī pavisam mazs puisītis, kas pie skolotājas līdz šim apmeklējis tikai četras stundas un vēl tikai mācās pareizi turēt vijoli.

   Dalībai meistarklasēs bija pieteikušies teju piecdesmit skolotāji no 28 mūzikas skolām, kas apliecina, ka šādas meistarklases ir patiešām nepieciešamas. Abas dienas tika aizvadītas radošā darba atmosfērā un pozitīvā gaisotnē, par ko vislabāk liecina dalībnieku atsauksmes:

   „Skolotāja Goļikova apbur ar savu šarmu, erudīciju, humoru, praktiskiem demonstrējumiem. Vērtīgākās, izsmeļošākās meistarklases, kurās esmu piedalījusies.”

   „Paldies par brīnišķīgi organizētām meistarklasēm! Ļoti novērtēju skolotājas E.Goļikovas zināšanas un erudīciju, no kā ir iespējams smelties iedvesmu un padomu turpmākam darbam.”

   „Ļoti vērtīgi kursi. Daudz praktiskas darbības, visam metodisks skaidrojums, pamatojums. Pie tam Goļikovas kundze ir ļoti šarmanta personība. Labs temps, valoda. Milzīga erudīcija! Paldies par šo iespēju!”

   „Ļoti patika šīs meistarklases. Elizabete Goļikova ir apbrīnojama lektore un personība, kura mani iedvesmoja turpmākam darbam ar audzēkņiem. Ar šādu zināšanu daudzumu varētu tapt grāmata.”