Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - Akordeonistu festivāls Limbažos - augstā līmenī

15.05.2015. / Ilva BIRZKOPE

Akordeonistu festivāls Limbažos - augstā līmenī

   Pagājušās nedēļas nogalē Limbažus, kā ierasts ik pēc pāris gadiem, atkal piepildīja akordeonmūzikas skaņas. Tas liecināja tikai par vienu - pilsētā notiek Starptautiskais akordeonistu festivāls, nu jau 13. reizi. Uzrunāts dažas dienas pēc tā, šo svētku galvenais rīkotājs, Limbažu mūzikas skolas (MS) direktors Viktors Ņikandrovs atzina, ka viss izdevies kā plānots. - Pēc šīgada pasākuma ir ļoti pozitīvas emocijas ne tikai man un pārējiem organizatoriem, bet tādas guva arī viesi un skatītāji. Saņēmām daudz labu atsauksmju par festivāla augsto līmeni, tai skaitā par mākslinieku uzstāšanos svētdien pārpildītajā koncertzālē «Ave Sol», - gandarīts V. Ņikandrovs. Viņš atgādināja, ka šogad īpašs uzsvars bija likts uz talantīgiem jaunās paaudzes daudzu konkursu laureātiem. - Katram festivālam sākam gatavoties jau laikus, un, lai iecerētais izdotos, liela nozīme ir kolektīvam darbam, tāpēc esmu pateicīgs savai komandai, - sacīja Limbažu MS direktors.

   Festivāla laikā norisinājās arī V Starptautiskais mūzikas skolu audzēkņu akordeonistu ansambļu konkurss. Nākamreiz tas attiecīgi būs solistiem. Dalībnieki bija ieradušies no dažādām Latvijas skolām, tāpat no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un Baltkrievijas. Savu sniegumu rādīja arī Limbažu MS audzēkņi, no kuriem vislabākie panākumi - duetu grupā iegūts Grand Prix - Sanitai Stankevičai un Jurim Surnajevam (pedagogs V. Ņikandrovs). 3. vietu izcīnīja duets Darja Koļesņeva un Aurēlija Auzere (ped. Ludmila Ņikandrova). Savukārt trio grupā arī 3. vieta Montai Legzdiņai, Elīnai Strogonovai un Helēnai Mūsiņai (ped. Indra Rudzīte un Vita Fiļipova). Konkursa laureāti tika pie diplomiem un kausiem, bet žūrijas pārstāvji un festivāla rīkotāji saņēma rotkaļa Oļega Auzera dāvinātās sudraba nošu atslēgas piespraudes.

   Vairākos koncertos tā apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt akordeonspēles virtuozus no Itālijas, Krievijas, Moldovas-Vācijas u.c. valstīm, tai skaitā no Latvijas. Vladimira Ušakova un Svetlanas Stavickas duets no Krievijas Limbažos viesojās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Viņi bija ļoti priecīgi, ka publika joprojām abus atceras un uzņēma ar ovācijām. Mākslinieki arī atzina, ka mūsu pilsēta šajā laikā kļuvusi vēl skaistāka un sakoptāka. Kā šīgada festivāla viens no pārsteigumiem bija jaunizveidotā dueta Roma-Limbaži koncertprogramma, ko sniedza limbažniece Natālija Meļņikoviča un itālis Samuele Telari. - Mums pašiem tuvāka ir akadēmiskā akordeonmūzika, taču festivālā jāpiedāvā tāds repertuārs, piemēram, ar humora pieskaņu, lai arī publikai interesanti, - piebilda N. Meļņikoviča. Uz skatuves varēja redzēt vēl vienu limbažnieci - Samantu Čipinsku. Jauniete šobrīd maģistrantūrā studē akordeonspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet šī instrumenta iepazīšanas ceļš viņai sākās Limbažu mūzikas skolā. - Gribēju mācīties par pianisti, bet tur mani neuzņēma, un pēc Viktora Ņikandrova ieteikuma pievērsos akordeonam. Pamazām radās vēlēšanās un mērķtiecība sasniegt kaut ko vairāk. Dalība šajā festivālā ir būtiska pieredzes, jaunu draugu iegūšanā. Ikdienā uzstājos dažādos koncertos, konkursos arī ārpus Latvijas, - pastāstīja S. Čipinska. Koncertus Limbažos, kā allaž, vadīja limbažnieks Raitis Zapackis.