Яндекс.Метрика

NOTIKUMI SKOLĀS - J.Cimzes Valkas Mūzikas skola

14.05.2015. / Līga Veinberga, J.Cimzes Mūzikas skolas direktore

J.Cimzes Valkas Mūzikas skola

   J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā katru gadu pavasara sākumā godina Jāni Cimzi - Vidzemes un Dienvidigaunijas skolotāju skolotāju, ievērojamo kultūras darbinieku un vienu no latviskās esības apziņas rosinātājiem, pirmo latviešu tautas dziesmu apdarinātāju un latviešu koru kultūras pamatlicēju, ar viņa vārdā nosauktu pasākumu - Cimzes dienām.

   Cimzes dienu idejas autors, iniciators un realizētājs ir ilggadējais skolas direktors Guntis Freibergs. Šogad tās norisinājās jau 36. reizi.

   8. aprīlī Instrumentālo kvartetu festivālā muzikāla satikšanās bija 14 dažāda tipa instrumentālajiem kvartetiem no Alūksnes, Limbažu, Valmieras, Jāzepa Mediņa Rīgas 1., Radvilišķu un Šauļu mūzikas skolām. 9. aprīlī notika Madonas un Valkas mūzikas skolu kopīga simfoniskā orķestra koncerts, bet Cimzes dienu noslēgumā 10. aprīlī Romantiskās mūzikas koncertu sniedza pašmāju mūzikas skolas audzēkņi.

   Aizvadītas trīs bagātas, atzīstamā muzikālā kvalitātē un ar muzikāliem iespaidiem piesātinātas dienas. Bērni un jaunieši ļāva klausītāju dvēselēm pacelties uz brīnišķīgajiem mūzikas spārniem un ļauties gara lidojumam. Festivāla un koncertu dalībnieki bija liecinieki tam, cik daudz esam iemācījušies un jau sasnieguši mūzikas laukā.

   36. Cimzes dienas izskanējušas ar skatu nākotnē un jauniem iezīmētiem mērķiem.