Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti

XIV Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss
Ik gadu Saldū pavasari ieskandina pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursa audzēkņi. Arī šogad Saldus Mūzikas skolā jau 14. reizi pulcējās audzēkņi un skolotāji no 22 Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolām, lai klasikas, džeza, tautasdziesmu un moderno melodiju izpildījumā izvērtētu un izkoptu savu meistarību un bagātinātu savu skatuvisko un muzikālo pieredzi.
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkurss “Dziesmu putenis”
22.februārī Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē norisinājās Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkurss “Dziesmu putenis”.
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola konkursu organizē jau sesto gadu, un tas ikgadēji pulcē jaunos izpildītājus no dažādām Latvijas profesionālās ievirzes un vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestādēm.
Lasīt tālāk >>>

Norisinājās Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkurss
1. martā Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē norisinājās Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkurss veltīts komponista 140 gadu jubilejai.
Konkursā piedalījās Latvijas labākie dziedātāji mūzikas izglītības iestādēm, godinot ievērojamā cēsnieka – komponista Alfrēda Kalniņa – piemiņu un daiļradi.
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis solo dziedāšanas konkurss “Vidzemes cīrulīši”
5. februārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā ieradās vokālisti no dažādām Latvijas pilsētām, lai piedalītos solo dziedāšanas konkursā “Vidzemes cīrulīši”. Konkursā piedalījās dalībnieki no Aizkraukles, Amatas, Ādažiem, Cēsīm, Dobeles, Bauskas, Jūrmalas, Ogres, Rīgas, Sējas, Siguldas, Smiltenes, Staiceles, Strenčiem un Valkas.
Lasīt tālāk >>>

V Starptautiskais jauno pianistu konkurss „Mūsdienu klasika”
7. decembrī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā notika V Starptautiskais jauno pianistu konkurss „Mūsdienu klasika”, pulcējot dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Krievijas.
Lasīt tālāk >>>

V Starptautiskais jauno pianistu konkurss “Mūsdienu klasika” un Irinas Lobikovas meistarklases
2018. gada 7.-8. decembri Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā notika V Starptautiskais jauno pianistu konkurss “Mūsdienu klasika”. Konkursā trīs vecuma kategorijās piedalījās 32 jaunie pianisti no Lietuvas, Krievijas un dažādām Latvijas mūzikas skolām – Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas ....
Lasīt tālāk >>>

17. Jauno pianistu etīžu konkurss!
21. novembrī, Saldus mūzikas skolā notika Latvijas Mūzikas skolu pianistu Etīžu konkurss. Tika pārstāvētas 20 mūzikas skolas no visas Latvijas. Dalībnieki bija mērojuši ceļu pat no tik tālām vietām kā Rūjienas, Valmieras, Valkas, Liepājas, Ventspils u.c. Latvijas pilsētām. Konkursa dalībnieki izpildīja obligāto etīdi, izvēles etīdi un lirisku skaņdarbu.
Lasīt tālāk >>>

Madlienu jau sesto reizi pieskandina akordeona skaņas
Kad Madlienā parādās pirmās baltās ziemas vēsmas, norisinās jau par tradīciju kļuvušais Profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle mūzikas skolu audzēkņu ansambļu un kameransambļu konkurss. Madlienas Mūzikas un mākslas skola to rīko reizi divos gados, un šogad, 24.novembrī tas norisinājās sesto reizi, pulcējot 21 kolektīvu- 52 dalībniekus un 27 pedagogus no 16 Latvijas mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis IX Starptautiskais Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkurss
23.novembrī Koncertzāles“Cēsis” Lielajā zālē izskanējaIX Starptautiskais Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkurss, kas pulcēja 28 jaunos pianistus no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām. Katra jaunā mākslinieka uzdevumā ietilpa J.S.Baha invencijas, kāda no Vīnes klasiķu sonatīnēm vai sonātēm un Alfrēda Kalniņa skaņdarbiem.
Lasīt tālāk >>>

II Jauno mūziķu un mākslinieku konkursā “Mākslu Duets” Carnikavā, 2018.gada 19.oktobrī
Carnikavas MM skolas 2018.gada lielākais mūzikas un mākslas pasākums -konkurss “Mākslu Duets” ir noslēdzies ar laureātu un diplomandu apbalvošanu, kuru vārdi tika nosaukti tikai pašā noslēgumā, tādējādi saglabājot rezultātu atklāšanu ļoti ieinteresējoši.
Lasīt tālāk >>>


Bērnu kora dziesmu jaunrades konkurss "Kas mēs bijām, būsim, esam"
Jaunrades dziesmu konkursa ,,Kas mēs bijām, būsim, esam" žūrijas komisija 2018. gada 13. oktobra sēdē Alojā nolemj prēmēšanai izvirzīt sekojošus darbus: >>>

Solfedžo konkurss „Gudrs, vēl gudrāks” Talsos
6.novembrī Talsu mūzikas skolā norisinājās Ventspils reģiona mūzikas skolu solfedžo konkurss „Gudrs, vēl gudrāks”. Tajā piedalījās septiņas komandas: Ventspils, Engures, Sabiles, Piltenes, Kandavas, Dundagas un Talsu mūzikas skolu audzēkņi. Konkurss norisinājās piecās kārtas: „Zini vai mini!”, „Uzmini nu!”, „Gudrs, vēl gudrāks”, „Spicā auss” un „Jautājumu karuselis”.
Lasīt tālāk >>>

Skaņuraksti Ādažos mūzikas jaunrades konkurss
Jau sešus gadus Ādažu Mākslas un mūzikas skolā norisinās jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos. Katru gadu konkursos piedalās apmēram 25 jaunie komponisti un viņu domu biedri no Ventspils, Liepājas, Saldus, Rojas, Engures, Talsiem, Dobeles, Salaspils, Madlienas, Carnikavas, Vidzemes jūrmalas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem.
Lasīt tālāk >>>

Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkurss “Dziesmu putenis – 2018”
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrību 16. februārī Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Kinozālē organizēja Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursu “Dziesmu putenis”.
Lasīt tālāk >>>

Solfedžo konkurss „Do, Re, Mi...” Talsos
8.novembrī Talsu mūzikas skolā norisinājās solfedžo konkurss „Do, Re, Mi...”, kurā piedalījās trīs lielāko Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu – Ventspils, Kuldīgas un Talsu mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi. Konkursa mērķis bija attīstīt audzēkņu prasmes solfedžēšanā un ritmizēšanā, kā arī radīt interesi par solfedžo mācību priekšmetu.
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss "Sudraba flauta"
Oktobra beigās Rīgā notika jau II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”, kuru rīkoja Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola un projekta vadītāja Pūtēju orķestra “Rīga” mūziķe un Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Dace Bičkovska.
Lasīt tālāk >>>

XV Starptautiskais akordeonistu – solistu konkurss “Naujene 2017”
Ikgadējais, nu jau XV starptautiskais akordeonistu – solistu konkurss “Naujene 2017” šogad pulcēja 13 dalībvalstu konkursantus. Dalībnieki bija pulcējušies no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm, kā arī Ukrainas, Polijas, Šveices, Bulgārijas, Bosnijas un Hercogovinas, Somijas un Serbijas.
Lasīt tālāk >>>

Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkurss - festivāls
Līdz ar saulainām pavasara vēsmām 23. martā Nīcā, Nīcas kultūras nama Baltajā zālē jau otro gadu pēc kārtas pulcējās kolektīvās muzicēšanas ansambļi no Latvijas uz Nīcas Mūzikas skolas organizēto un Nīcas novada domes atbalstīto “Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkursu - festivālu”.
Lasīt tālāk >>>


Izskan Rojas ritmi 2017!
4.martā Rojā jau no agra rīta pulcējās paši uzņēmīgākie, labākie un mērķtiecīgākie vieglās un džeza mūzikas ansambļu dalībnieki un pedagogi, lai ņemtu dalību konkursā Rojas ritmi 2017! Šogad konkurss izskanēja kā apsveikums un dāvana gaidāmajai Rojas Mūzikas un mākslas skolas 50 gadu jubilejai 8.aprīlī.
Lasīt tālāk >>>


Visu nosaka vokālās prasmes
Mūzikas skolu pedagogiem Latvijā nav jāpaskaidro, kas tas Cēsīs par “Dziesmu puteni”, kas notiek ik februāri. Visur zina, ka populārās un džeza mūzikas konkursam “Dziesmu putenis” audzēkņi jāsagatavo augstā līmenī, jo konkurence būs pamatīga. Lai to paaugstinātu, organizētāji Cēsīs – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola un tās pedagoģe Ināra Rubīna – konkursu popularizē Baltijas valstīs.
Lasīt tālāk >>>

22. Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā
Jau divdesmit otro reizi 25.janvārī Valmierā pulcējās jaunie pianisti, lai piedalītos starptautiskajā jauno pianistu konkursā. Valmieras jauno pianistu konkurss ir viens no ilglaicīgākajiem konkursiem Latvijā, konkursa idejas autors ir bijušais Valmieras Mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis.
Lasīt tālāk >>>

22. Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā
Konkursa rezultāti >>>

Latvijas jauno kordiriģentu apliecinājums
Novembra izskaņā kora kultūras interesentu ievērība bija pievērsta Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolai (JMRMV), kur risinājās Imanta Kokara Otrais starptautiskais vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu jauno kordiriģentu konkurss. Tajā dalību pieteica jaunie mākslinieki no septiņām mūzikas mācību iestādēm ...
Lasīt tālāk >>>


A.Kalniņa Starptautiskais pianistu konkurss Cēsīs
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas astoto reizi aicināja jaunos pianistus no Latvijas un ārpus tās uz konkursu. Konkurss popularizē komponista Alfrēda Kalniņa klaviermūziku, tādēļ katrā vecuma grupā skolēniem bija jāatskaņo viens šī komponista darbs. Vēl konkursa programmā bija jāiekļauj J.S. Baha skaņdarbs un Mocarta, Haidna vai Bēthovena sonāte.
Lasīt tālāk >>>


Akordeona spēles svētki Madlienā
Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā šī gada 26. novembrī norisinājās profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle V Latvijas mūzikas skolu audzēkņu ansambļu un kameransambļu konkurss. Tajā piedalījās 25 Latvijas mūzikas skolu kolektīvi no Ulbrokas, Līvānu, Liepājas, Aizputes, Jelgavas, Krāslavas, Valkas, Talsu, Ludzas, Olaines, Limbažu, Babītes, Siguldas, Skrīveru, Madlienas un Rīgas mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>


BELLA VOCE Daugavpilī
Šī gada 2. decembrī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika nu jau II Starptautiskais Jauno vokālistu konkurss BELLA VOCE. Vokālais konkurss tiek veltīts diviem Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolventiem, diviem slaveniem Latvijas dziedātājiem – operdziedātājai Regīnai Frīnbergai un pirmajai latviešu estrādes dziedātājai Valentīnai Butānei.
Lasīt tālāk >>>


Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola pulcēja Latgales un Sēlijas skanīgās balsis un krāsainās noskaņas
Gaidot Latvijas 100 Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolānotika „Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss “Skani tēvu zeme!””. Šis pasākums nevarētu notikt bez Latgales reģiona attīstības aģentūras LATVIJAS VALSTS MEŽU ATBALSTĪTĀ LATGALES KULTŪRAS PROGRAMMA 2016 projekta atbalsta.
Lasīt tālāk >>>


Alojā jaunrades dziesmu konkursā “Kas mēs bijām, būsim, esam” izvērtēja jauno autoru radīto dziesmu ražu
Ik gadu oktobrī Alojā pulcējas mūzikas skolu kori, lai izdziedātu jauno autoru radītās dziesmas. Šogad jaunrades dziesmu konkursam „Kas mēs bijām, būsim, esam”, kas ik gadu Alojā tiek rīkots ar pašvaldības atbalstu, tika iesniegti 17 jauno autoru darbi.
Lasīt tālāk >>>

I Jauno mūziķu un mākslinieku konkursa "Mākslu Duets" rezultāti
Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas organizētā I Jauno mūziķu un mākslinieku konkursa "Mākslu Duets" rezultāti >>>


IV Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis
Jau 2002. gadā Siguldas Mūzikas skolas klavieru nodaļas pedagogi organizēja Lūcijas Garūtas klaviermūzikas konkursu, kas tika veltīts pazīstamās latviešu komponistes 100 gadei. Konkursa izveidi sekmēja skolotājas Dainas Samtas ilggadīgie personīgie kontakti ar L. Garūtu un viņas radiniekiem.
Lasīt tālāk >>>


VI Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss
Konkursu ik gadu pirms pavasara brīvdienām organizē Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola (JMR1MS) sadarbībā ar JMR1MSAtbalsta biedrību, Atbalsta fondu „Muzicējam kopā ar draugiem” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Šogad tas notika 12. martā.
Muzikālā Mediņu dzimta devusi pasaulei trīs brāļus komponistus – Jāzepu, Jēkabu un Jāni. Viņu klaviermūzika ir konkursa obligātā repertuāra pamatā.
Lasīt tālāk >>>


Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkurss – festivāls
Nīcas Mūzikas skolā mācību procesā liels akcents tiek likts uz kolektīvo muzicēšanu, tāpēc nolēmām iedibināt jaunu tradīciju – katru pavasari pulcēt kopā kolektīvās muzicēšanas ansambļus no Latvijas uz “Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkursu - festivālu” Nīcā, Nīcas kultūras nama Baltajā zālē.
Lasīt tālāk >>>


VIVA LA MUSICA Daugavpilī
No 6. līdz 8.aprīlim Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika nu jau VII Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šoreiz konkurss tika veltīts izcilā Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja MOCARTA 260 dzimšanas dienas atcerei, līdz ar to konkursa dalībniekiem savā programmā bija jāatskaņo arī viens (vai vairāki) V.A.Mocarta skaņdarbs.
Lasīt tālāk >>>


Jauno ģitāristu konkurss Mārupē
Skaistā 2.aprīļa dienā četri Piltenes mūzikas skolas audzēkņi devās uz Jaunmārupi un Mārupi, lai piedalītos Jauno ģitāristu konkursā. Ģitārista un pedagoga A.Grīnberga izveidotais konkurss „Kur tad tu nu biji 2016” veltīts latviešu ģitāristam Andrim Kārkliņam un šogad tas norisinājās jau ceturto reizi.
Lasīt tālāk >>>


Klarnetistu konkursā Dobelē
19. februārī Dobeles Mūzikas skolā izskanēja V Jūlija Grūtupa klarnetes spēles jauno izpildītāju konkurss. Šogad šis muzikālais notikums arī notika tā iniciatores un aizsācējas Māras Ģirnes-Rozentāles (1940-2016) piemiņas zīmē.
Lasīt tālāk >>>

Cēsīs puteņo dziesmas
Jau trešo gadu februārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola organizē populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursu “Dziesmu putenis”.
19.februārī uz Cēsīm bija sabraukuši vokālisti no Alūksnes, Garkalnes, Gulbenes, Valmieras, Liepājas, Ventspils un Rīgas.
Lasīt tālāk >>>

“Vidzemes cīrulīši” lido atkal!
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola jau ceturto gadu februārī rīko mūzikas un mākslas skolu jauno dziedātāju konkursu “Vidzemes cīrulīši”. Iepriekšējie trīs konkursi aptvēra tikai Vidzemes reģiona skolas, bet šogad, pateicoties plašākai interesei, dalībnieki varēja pieteikties no visas Latvijas.
Lasīt tālāk >>>


Jauno izpildītāju konkurss
Gaujienas mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Apes novada domi jau piecus gadus organizē Alūksnes un Apes novadu mūzikas skolu jauno izpildītāju konkursu un šogad tas notika 2.martā. Sākotnēji (no 1998.līdz 2011. gadam) šo konkursu organizēja Alūksnes Mūzikas skola bijušajām Alūksnes rajona mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>


Izskanējis XI Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas jauno izpildītāju konkurss
No portreta dižajam krievu Maestro P.Čaikovskim apceroši noraugoties, degot zeltainām svecēm 35 jaunie talanti no Ulbrokas, Maltas, Daugavpils, Amatas, Garkalnes, Ādažiem, Gulbenes, Pilsrundāles, Salaspils, Jelgavas, Jēkabpils Ventspils, Talsiem, Madonas, Birzgales, Līvāniem, Kārsavas, J.Mediņa 1.mūzikas skolas ...
Lasīt tālāk >>>


21. Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā
Ar Jekaterinas Rostovtcevas atskaņoto Timo Steinera (Timo Steiner) skaņdarbu Kāpnes debesīs 27.janvārī Valmieras Kultūras centra koncertzālē tika atklāts 21. Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 52 jaunie pianisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas mūzikas skolām.
Lasīt tālāk >>>
Rezultāti >>>


I Starptautiskais Staņislava Broka Jauno kordiriģentu konkurss
Š.g. 12. – 13. janvārī Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais Staņislava Broka Jauno kordiriģentu konkurss. Konkursa mērķis – saglabāt un popularizēt latviešu kordiriģenta, pedagoga un tautas melodiju aranžētāja Staņislava Broka ieguldījumu latviešu kora mūzikā, atzīmējot viņa 90.dzimšanas dienu;veicināt jauno kordiriģentu profesionālo izaugsmi.
Lasīt tālāk >>>


VII Starptautiskais kameransambļu konkurss NOVA MUSICA Daugavpilī
Šī gada nogalē Daugavpils kultūras dzīvē notika īpašs pasākums. Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika Daugavpils kultūras atbalsta biedrības un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas rīkotais un Valsts kultūrkapitāla atbalstītais VII Starptautiskais kameransambļu konkurss NOVA MUSICA, kura mērķi ir:
Lasīt tālāk >>>

Izskanējis I Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss "Sudraba flauta"
Oktobra beigās Rīgā notika I Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”, kuru rīkoja Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolaun projektavadītājaPūtēju orķestra “Rīga” mūziķe, RPIVA lektore un Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Dace Bičkovska.
Lasīt tālāk >>>


Izskanējis IX Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss Līvānos
11. aprīlī Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skola savās telpās jau devīto reizi pulcināja jaunos pianistus no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem.
Konkurss tiek organizēts katru gadu ar mērķi atklāt un atbalstīt jaunos pianistus, pilnveidot uzstāšanās prasmi un popularizēt Jēkaba Graubiņa mūziku.
Lasīt tālāk >>>


V Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss
Jau piekto gadu pēc kārtas Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā notiek komponistu brāļu Mediņu konkurss jaunajiem pianistiem. Konkursu ik gadu pirms pavasara brīvdienām organizē Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola sadarbībā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas atbalsta biedrību un Atbalsta fondu „Muzicējam kopā ar draugiem”. Šogad tas notika 14. martā.
Lasīt tālāk >>>

Konkurss Rojas ritmi
16. aprīlī Rojas Mūzikas un mākslas skola atvēra jaunu lapas pusi savā muzikālajā grāmatā, organizējot konkursu Rojas ritmi. Konkursa ideja tika lolota jau sen un nu tā materializējās dzīvē.
Konkursu organizēja Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, sadarbībā ar Rojas novada domi. Pasākuma galvenais mērķis un ideja - veicināt sadarbību starp dažādām mūzikas profesionālās ievirzes izglītības programmām ansambļu spēlē.
Lasīt tālāk >>>

Ulbrokas vālodzīte 2015
Stopiņu novada Ulbrokā 28. marts tika pieskandināts ar skanīgām bērnu balsīm. Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā notika II komponista Alvila Altmaņa dziesmu konkurss "Ulbrokas vālodzīte", kurā piedalījās Latvijas profesionālās ievirzes izglītības mūzikas skolu audzēkņi.
Lasīt tālāk >>>

Deju burvība
Šī gada 13.martā Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā jau 9.reizi notika Latvijas mūzikas skolu jauno vijolnieku, altistu un čellistu (1.-9.klase) konkurss. Tas lieliski un ar izdomu organizēts, pateicoties skolas direktores Iras Kļaviņas kundzes uzņēmībai, neatlaidībai un ieinteresētībai.
Lasīt tālāk >>>

Jauno vokālistu konkurss BELLA VOCE
Šī gada 12. decembrī, Daugavpīlī, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola pirmo reizi rīkoja vokālās mūzikas konkursu - Jauno vokālistu konkursu BELLA VOCE, kurā dalību sniedza ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas jaunie vokālisti, mūzikas vidusskolu audzēkņi, kopumā 26 konkursanti. Vokālais konkurss tika veltīts diviem Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolventiem, diviem slaveniem Latvijas dziedātājiem – operdziedātājai Regīnai Frīnbergai un pirmajai latviešu estrādes dziedātājai Valentīnai Butānei.
Lasīt tālāk >>>


X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas konkurss
Ar nelielām bažām gaidītais X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas konkurss nu ir ierakstīts Kokneses Mūzikas skolas vēsturē. Gada pārtraukums neienesa būtiskas korekcijas dalībnieku skaitā. Pat pretēji – satikām senos draugus no Narvas Mūzikas skolas, kā arī no Baltkrievijas, kuru IX konkursā nebija.
Lasīt tālāk >>>

Kur tad nu tu biji? Konkurss un ģitārmūzikas festivāls!
Šī gada 13.martā Mārupes mūzikas un mākslas skolā norisinājās Andra Grīnberga jauno ģitāristu konkurss ‘’Kur tad tu nu biji? 2014. Konkurss ir veltījums ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai. Andris Kārkliņš ir kā saikne starp ģitāru un latvietību un latviešu tautas dziesma kalpo kā šis saiknes vislabākā izpausme.
Lasīt tālāk >>>


II Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss izskanējis
12. marts Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolā bija īpaši nozīmīgs, jo pie mums viesojās 14 mazo mūzikas skolu un pašvaldību jaunie vijolnieki ar saviem skolotājiem un koncertmeistariem. Bērni bija mērojuši ceļu no visas Latvijas- Viļāniem, Nīgrandes, Aizputes, Engures, Vidzemes jūrmalas, Ulbrokas, Krimuldas, Ozolniekiem, Babītes, Jumpravas .... Lasīt tālāk >>>


Konkurss "Gada ģitārists 2014" noslēdzies, lai dzīvo konkurss!
Alsungas mūzikas skolā šā gada 5.aprīlī ar SIA MKM Mežs, SIA ĀĶA GALS un BJMK ROKSKOLA atbalstu, notika Latvijas bērnu un jauniešu klasiskās ģitārspēles konkursa „Gada ģitārists 2014” Kurzemes atlases kārta.
Tajā dalību ņēma divu Liepājas mūzikas skolu, Pāvilostas, Skrundas, Piltenes, Ventspils, Nīgrandrs, Rojas, Alsungas, Māra Kupča (Liepāja) privātās mūzikas skolas jaunie ģitāristi. Lasīt tālāk >>>

IX Latgales Jauno pianistu konkurss Balvos
Lasīt tālāk >>>

3. Starptautiskais Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss
17.-19.01.2014. Madona, Latvia
Lasīt tālāk >>>


Deviņpadsmito reizi izskanējis Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā
2014. gada 29. janvārī Valmierā norisinājās XIX Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā četrās vecuma grupās sacentās vairāk nekā 60 jaunie pianisti no 30 Latvijas, Igaunijas un Polijas mūzikas skolām. Godalgotas vietas un atzinības rakstus konkursā ieguva ... Lasīt tālāk >>>

Noslēdzies Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas „Vokālā mūzika - Kora klase” audzēkņu valsts konkurss Dziedāšanā
Piektdien, 24.janvārī Rīgas Doma kora skolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Vokālā mūzika - Kora klase” audzēkņu valsts konkursa Dziedāšanā fināls, ko rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Lasīt tālāk >>>

III Jūlija Grūtupa Klarnetes spēles Jauno izpildītāju konkursā
Labi iesāktas tradīcijas neapsīkst, bet turpinās. Tā varētu teikt par Jūlija Grūtupa Klarnetes spēles jauno izpildītāju konkursu, kurš jau trešo reizi skanēja mājīgajā Dobeles Mūzikas skolā pulcējot jaunos klarnetistus no Latvijas mūzikas skolām.
Lai veicinātu jauno klarnetistu profesionālo izaugsmi un saglabātu J.Grūtupa garīgo mantojumu nākamajām paaudzēm, izcilā pedagoga kādreizējo audzēkņu rosināts, norisinājās šis konkurss.
Lasīt tālāk >>>


Par VII Starptautisko Daudzstīgu tautas instrumentu izpildītāju festivālu-konkursu Pleskavā
Laikā no 18. oktobra līdz 22. oktobrim Pleskavā (Krievijā) notika VII Starptautiskais daudzstīgu tautas instrumentu izpildītāju konkurss- festivāls, uz kuru devās arī Latvijas koklētāji no Augusta Dombrovska mūzikas skolas (Rīga), Babītes Mūzikas skolas, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, Tukuma Mūzikas skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Latviju pārstāvēja 13 solisti un 7 ansambļi.
Lasīt tālāk >>>

I Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss vijoļspēles specialitātes audzēkņiem
Nevienam nav noslēpums, ka mūzikas konkursos lielākas iespējas tikt pie godalgām parasti paveras „lielajām” skolām. Tāpēc dažādās vietās, dažādu specialitāšu audzēkņiem tiek rīkoti konkursi Mazpilsētu un lauku mūzikas skolām.
Pēc iepazīšanās ar piedāvājumu secinājām, ka „neapgūts” atlicis tikai viens instruments- vijole. Un tā- 2013. gada 24. aprīlī Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolā notika I Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss vijoļspēles specialitātes audzēkņiem.
Lasīt tālāk >>>

VII Mazpilsētu un lauku Mūzikas skolu 2.-4. klašu klavieru klašu audzēkņu konkurss
17. aprīlī Dobeles Mūzikas skolā izskanēja VII Mazpilsētu un lauku Mūzikas skolu 2.-4. klašu klavieru klašu audzēkņu konkurss. Septiņus gadus garā pieredze konkursa organizēšanā apliecina, ka mums - mazo lauku un mazpilsētu Mūzikas skolu pedagogiem, - ir nepieciešama tāda profesionālā vide, kurā prasības atbilst iespējām, kurā tiek novērtēts ikviena bērna sasniegumi un, kur ar cieņu izturamies pret skolotāja ieguldīto darbu.
Lasīt tālāk >>>

VII Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss Līvānos
20. aprīlī Līvānu Mūzikas un mākslas skola pulcināja jaunos pianistus no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem. Konkurss tika organizēts ar mērķi atklāt un atbalstīt topošos atskaņotājmāksliniekus, pilnveidot uzstāšanās prasmi un pieredzi, kā arī popularizēt Jēkaba Graubiņa mūziku.
Lasīt tālāk >>>

2. Starptautiskais jauno pianistu konkurss "Mūsdienu klasika" un Olgas Kurnavinas meistarklases
Šī gada 19.aprīlī Rīgā Latgales priekšpilsētas mūzikas skolā notika 2. Starptautiskais jauno pianistu konkurss "Mūsdienu klasika". Konkurss notiek jau ceturto gadu un divus gadus pēc kārtas tam ir Starptautiskā konkursa statuss. Lai gan dalībnieku skaits šogad bija neliels, LIELU PALDIES sakām mūsu žūrijai – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoram Jānim Maļeckim, Jūrmalas mūzikas vidusskolas klavierspēles nodaļas vadītājai un ilggadējai klavieru skolotāju asociācijas vadītājai Irēnei Štrausei un Sankt Pēterburgas N.Rimska - Korsakova Speciālās mūzikas skolas klavierspēles pedagoģei Olgai Kurnavinai.
Lasīt tālāk >>>

Vidzemes reģiona mūzikas skolu jauno akordeonistu konkurss "Cēsis – 2013"
7. maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā notika Vidzemes reģiona mūzikas skolu jauno akordeonistu konkurss. Šogad konkursā piedalījās 18 audzēkņi no 5 Vidzemes mūzikas skolām. Kā vienmēr aktīvākie ir Limbažu, Siguldas, Cēsu, Valkas un Madlienas mūzikas skolu pasniedzēji. Kaut arī pavisam nesen izskanēja Starptautiskais konkurss Limbažos, tomēr skolotāji bija sagatavojuši savus audzēkņus arī konkursam "Cēsis – 2013".
Lasīt tālāk >>>

II Latgales jauno stīdzinieku konkurss Pavasara stīgas Daugavpilī
2013. gada 20.martā Daugavpils Mūzikas vidusskolas kamerzālē notika II Latgales jauno stīdzinieku konkurss Pavasara stīgas. Pirmo reizi līdzās jaunajiem izpildītājiem, kas apgūst vijoles, čella un kontrabasa spēli, konkursā piedalījās arī audzēkņi, kas apgūst ģitāras spēli. Tas padarīja konkursa gaitu vēl interesantāku un daudzveidīgāku.
Lasīt tālāk >>>

Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss Viva La Musica Daugavpilī
E.Grīga nedēļas kulminācija bija IV Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss Viva La Musica, kurš notika no 9. – 12. aprīlim Daugavpils Mūzikas vidusskolā, un kura noteikumos obligātais bija R. Grīga, kuram šogad svinēsim 170. dzimšanas dienu, skaņdarbs.
Lasīt tālāk >>>

VIII Latgales Jauno pianistu konkurss Balvos
Lasīt tālāk >>>

Valsts konkurss "Jaunais Pianists"
No 2013. gada 22. līdz 27. martam Pāvula Jurjāna mūzikas skolas telpās norisinājās Valsts mūzikas skolu un vidusskolu mācību programmas Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle audzēkņu konkurss "Jaunais pianists", kuru ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Rīgas domes atbalstu organizēja Latvijas Klavieru skolotāju asociācija.
Lasīt tālāk >>>

"Vidzemes cīrulītis"
Š.g. 28. februārī Cēsu Mūzikas vidusskolu pieskandināja jauno dziedātāju balsis no visas Vidzemes. Šeit jau otro gadu notika Vidzemes reģiona mūzikas skolu kora klases audzēkņu solo dziedāšanas konkurss. Šogad konkursam dots nosaukums "Vidzemes cīrulītis", rosinot asociācijas ar pašu agrāko dziedātājputniņu Latvijā.
Lasīt tālāk >>>

Jāzepa Vītola III Latvijas mūzikas skolu koru un ansambļu konkurss
Konkurss ir noslēdzies! Palies visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā. Paldies konkursa atbalstītājiem.
Konkursa Mazo balvu ieguva Ķekavas MS bērnu koris diriģente Vineta Litauniece. Latvijas Nacionālais centrs dāvina kolektīvam ieejas biļetes uz “Spēlēsim operu “LNO, Mūzikas skolotāju asociācija dāvina “Galaktiko dāvānu karti “diriģentei.
Lasīt tālāk >>>

Jauno diriģentu svētki
Marta pirmās nedēļas nogalē Latvijas mūzikas dzīvē iezīmējās sākums jaunai, skaistai Starptautisko konkursu tradīcijai. Godinot latviešu mūzikas vēsturē fenomenālo kordiriģēšanas leģendu, Tautas mākslinieku, profesoru Imantu Kokaru, no 7. līdz 9. martam notika mākslinieka piemiņai veltītais Imanta Kokara Pirmais starptautiskais vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu jauno kordiriģentu konkurss.
Lasīt tālāk >>>

XVIII jauno pianistu konkurss Valmierā
Valmieras kultūras centrā 30. janvārī tika atklāts XVIII jauno pianistu konkurss, kas no šaura reģionāla pasākuma gadu gaitā izaudzis par visai prestižu starptautisku sarīkojumu. Gripas vīruss šogad konkursantu rindas bija jūtami paretinājis, daži spēlēja pat ar temperatūru, kas jūtami ietekmēja dalībnieku sniegumu. Trijās vecuma grupās startēja 19 jaunie talanti, kurus vērtēja Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Gunta Boža, pianiste un pedagoģe Anita Pāže un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Ingrīda Reinholde.
Lasīt tālāk >>>

VII Staņislava Broka Jauno dziedātāju konkurss
Šī gada 30. janvārī Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika VII Staņislava Broka Jauno dziedātāju konkurss. Konkursa mērķis ir latgaliešu tautasdziesmu dziedāšanas tradīciju saglabāšana un attīstīšana.
Lasīt tālāk >>>

Talsu konkurss "Pūš’ pa deviņ’ 2012"!
Sākotnēji draudzīgās kopā muzicēšanas ansambļu saiets pārtapis par konkursu un nu jau piekto gadu Talsu Mūzikas skolas K. Amendas koncertzālē uz konkursu pulcējas Kurzemes Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļi. Konkursa mērķis ir attīstīt un veicināt pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu izaugsmi Kurzemes novadā, paplašināt repertuāru un attīstīt kontaktus starp mūzikas skolām Kurzemē.
Lasīt tālāk >>>

Konkurss „Kas mēs bijām, būsim, esam” Alojā pulcina arvien vairāk koru no visas Latvijas
Laikā, kad vēji spītīgi tin virpulī krāsainās rudens lapas, Alojā astoto reizi pulcējās skanīgākie mūzikas skolu kori, lai atskaņotu jauno autoru darbus. Sestdien Jaunrades dziesmu konkurss Kas mēs bijām, būsim, esam Alojas sporta hallē pulcēja 13 mūzikas skolu koru no Vidzemes un Rīgas.
Lasīt tālāk >>>

Otrais starptautiskais Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss Madonā
Ikviena starptautiskā aktivitāte, kas notiek un iesakņojas Madonā, rada pārliecību par novada potenciālu. Gan cilvēcisko, gan infrastruktūras, gan nepieciešamā aprīkojuma. Otrais starptautiskais Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss ikvienam pierādīja, ka esam gatavi pie sevis uzņemt un nodrošināt ar visu nepieciešamo dažādu valstu jaunos talantus.
Lasīt tālāk >>>

Bērnu un jauniešu klasiskās ģitārspēles konkurss "Latvijas gada ģitārists 2012"
"Konkurss katram no dalībniekiem un viņu skolotājiem kļuva par labu pārbaudījumu izvēlētajam ceļam. Katrs varēja sevi iepazīt, redzēt, kas izdodas, saprast pie kā jāstrādā turpmāk. Bet pats galvenais un iepriecinošais ir tas, ka bērniem patika muzicēt! Ģitāra ir instruments, kas ne viegli padodas apguvei, bet tie, kas to dara, mērķtiecīgi noteikti sasniegs mērķus. Latvijā jau ir ne mazums labu skolotāju ar pietiekami augstu zināšanu līmeni. Protams, vajag pietiekami daudz laika, lai nostiprinātos ģitārspēles tradīcijas. Šādi konkursi ir par pamatu tam un liels ieguldījums Latvijas klasiskās ģitāras attīstības vēsturē..."
Lasīt tālāk >>>

IX Jauno vokālistu konkurss "Dziedu Dievmātei"
Lasīt tālāk >>>

Kārļa Davidova VII Starptautiskais čellistu konkurss
Ar brīnišķīgu noslēguma koncertu Kuldīgas Kultūras centrā ir izskanējis Kārļa Davidova VII Starptautiskais čellistu konkurss.
Konkursu vērtēja augsti profesionāla, starptautiska žūrija, kuras sastāvā – konkursa Patronese Eleonora Testeļeca /Latvija/, Stefans Popovs /Lielbritānija/, Sergejs Roldugins /Krievija/, Jeroens Roulings /Nīderlande/.
Lasīt tālāk >>>

Akordeonistu konkurss "Cēsis – 2012"
8.maijā jau otro gadu pēc kārtas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola organizēja pasākumu Vidzemes reģiona mūzikas skolu jaunajiem akordeonistiem. No rīta Cēsu mūzikas skolā jaunie mūziķi sacentās spēlēt prasmē konkursā „Cēsis – 2012”. Šogad īpaši daudz dalībnieku startēja jaunākajā grupā – 21 audzēknis. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir ievērojami pieaudzis arī dalībnieku skaits no 20 uz 39. Tātad Vidzemē akordeons skan un, pēc visa spriežot, arī skanēs! Konkursa nolikumā bija piebilde, ka vēlams piedalīties visiem reģiona akordeona spēles skolotājiem ar saviem audzēkņiem, diemžēl no 21 skolas, kurās mūsu reģionā apgūst akordeona spēli, piedalījās 13 skolas.
Lasīt tālāk >>>

I Jāņa Ivanova jauno pianistu konkurss "Latgales skicējums"
Latgales mūzikas skolu radošā dzīve ar pavasara iestāšanos ir kļuvusi bagātāka vēl par vienu konkursu klavieru specialitātē. 9.martā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Lielajā zālē tika likti pamati jauno izpildītāju - pianistu konkursam „Latgales skicējums”. Latgales reģionā ir daudz radošu skolotāju un talantīgu bērnu, kuri vēlas pēc iespējas biežāk apliecināt savas klavierspēles prasmes uz skatuves.
Lasīt tālāk >>>

II Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu Pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss
2012. gada 11. maijā Ozlnieku Tautas namā notika II Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu Pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kurā piedalījās 78 jaunie mūziķi no 32 Latvijas mūzikas skolām. Konkursu rīko Ozolnieku Mūzikas skola, atbalsta Ozolnieku novada pašvaldība.
Lasīt tālāk >>>

Jauno vokālistu konkurss „Skaņais bolss” Rēzeknē
Saulaini sniegotajā 4. aprīļa dienā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu pieskandināja jauno vokālistu konkursa „Skaņais bolss” trīsdesmit seši dalībnieki no visas Latvijas. Jaunie dziedātāji startēja trīs vecuma grupās, izpildot kādu no obligātajām mūsu komponistu Sandras Mežores, Ilonas Rupaines un Guntras Kuzminas dziesmām, un pašu izvēlētu dziesmu. Lepojamies ar pirmo konkursa obligāto dziesmu krājumu, kurš tika izdots 500 eksemplāros dažas dienas pirms konkursa.
Lasīt tālāk >>>