Яндекс.Метрика

KONKURSI - G.Pļavnieka raksts

Guntis Pļavnieks, Ogres Mūzikas skola / 19.03.2013.

G.Pļavnieka raksts

13. martā Ogres Mūzikas skolā izskanēja Latvijas mūzikas skolu stīgu ansambļu un stīgu orķestru konkurss MUSIKA DA CAMERA 2013'', kuru organizēja Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija, atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ogres Mūzikas skola.

Konkursa skolu dalībnieku skaits liecināja par skolu ieinteresētību pasākumā un konkurss patīkami pārsteidza ar kolektīvu sagatavotību, augstu izpildījuma profesionalitāti un interesantu, pārdomātu repertuāru. Paldies par to skolotājiem, diriģentiem un skolu vadībai par darbu un atbalstu.

Konkursā piedalījās 23 republikas skolas no visiem valsts reģioniem: 26 dažādi ansambļi un 8 stīgu orķestri. Sevišķi bagātīgi pārstāvēts bija Vidzemes reģions.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Andris Riekstiņš - vijolnieks, komponists, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagogs rezumējot konkursa norisi atzīmēja, ka, neskatoties uz komisijas garajām darba stundām, klausīties bija interesanti, jo kolektīvi pārsteidza ar daudzveidīgu repertuāru, radošu pieeju un teicamu izpildījumu. Konkursa jaunatklājums - Ziemeļkurzemes kamerorķestris Indras Sproģes vadībā. Andris Riekstiņš gandarīts, ka Latvijā veidojas un attīstās stīgu instrumentu kolektīvi, kuri tur cieņā mūzikas pamatvērtības. Latvijas televīzijā propagandētā popkultūra nespēj aizēnot patiesās vērtības mūzikā.

Klausījāmies Jēkaba Mediņa ''Leģenda'', Tālivalža Ķeniņa ''Noktirne'', Volfganga Amadeja Mocarta '' Mazā nakts mūzika'', Georga Frīdriha Hendeļa, Jozefa Haidna, Ludviga van Bēthovena, Helmera Pavasara un citu autoru mūzikas pērles stīgu ansambļiem.

Ar rezultātiem var iepazīties žūrijas komisijas vērtēšanas protokolā.