Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Solfedžo konkurss „Gudrs, vēl gudrāks” Talsos

16.11.2018. / Inta Udodova, konkursa organizatore, Talsu mūzikas skolas skolotāja

Solfedžo konkurss „Gudrs, vēl gudrāks” Talsos

  6.novembrī Talsu mūzikas skolā norisinājās Ventspils reģiona mūzikas skolu solfedžo konkurss „Gudrs, vēl gudrāks”. Tajā piedalījās septiņas komandas: Ventspils, Engures, Sabiles, Piltenes, Kandavas, Dundagas un Talsu mūzikas skolu audzēkņi.

   Konkurss norisinājās piecās kārtas: „Zini vai mini!”, „Uzmini nu!”, „Gudrs, vēl gudrāks”, „Spicā auss” un „Jautājumu karuselis”. Katrā no tām bija atšķirīgi noteikumi un uzdevumi. Lielākoties darbs norisinājās komandās: audzēkņi rakstiski atbildēja uz jautājumiem, kā arī veica dažādus uzdevumus, kas bija redzami ekrānā. Spēles gaitā audzēkņi demonstrēja ne tikai savas zināšanas, bet arī solfedžo stundās iegūtās prasmes ritmizēšanā, intervālu, akordu un skaņkārtu noteikšanā, analīzē ar dzirdi, skaņdarbu atpazīšanā u.c. Konkursa dalībnieki bija sagatavojuši arī priekšnesumus – nelielus asprātīgus muzikālus sveicienus, kuros bija ietverts kāds no solfedžo elementiem. Savukārt pedagogi un līdzjutēji visam notiekošajam varēja aktīvi sekot līdzi, jo visi uzdevumi bija redzami ekrānā.

   Konkursu vērtēja žūrijas komisija: Talsu mūzikas skolas teorijas nodaļas vadītāja Inta Udodova, Ventspils PIKC teorijas nodaļas vadītāja Dina Heidemane un Talsu mūzikas skolas mācību daļas vadītāja Sandra Lielanse. Žūrijas komisija atzina, ka audzēkņu zināšanas patiešām bija iepriecinoši labas. Ar vienādu punktu skatu 1.vietu konkursā dalīja Sabiles mūzikas skolas (skolotāja Selga Zariņa) un Engures mūzikas skolas (skolotājas Elīna Šteinharde - Kumalāne un Arnita Freināte) komandas. Tikai par diviem punktiem atpalika 2.vietas ieguvēji - Talsu mūzikas skolas komanda (pedagogi Ināra Pirvica un Inta Udodova). Visas pārējās komandas saņēma 3.pakāpes diplomus.

  Ceru, ka visi konkursa dalībnieki ne vien demonstrēja savas zināšanas un prasmes, bet arī guva patiesu gandarījumu un prieku par spēli, kā arī motivāciju mācīties solfedžo. Paldies arī Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņiem, kas saspringto rezultātu gaidīšanas laiku aizpildīja ar interesantiem, atraktīviem priekšnesumiem!

P.S. Ja kolēģiem ir interese, piedāvāju spēli „Gudrs, vēl gudrāks” noorganizēt arī citu reģionu skolās.