Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Skaņuraksti Ādažos mūzikas jaunrades konkurss

16.11.2018. / Konkursa koordinatore Anna Veismane

Skaņuraksti Ādažos mūzikas jaunrades konkurss

  Jau sešus gadus Ādažu Mākslas un mūzikas skolā norisinās jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos. Katru gadu konkursos piedalās apmēram 25 jaunie komponisti un viņu domu biedri no Ventspils, Liepājas, Saldus, Rojas, Engures, Talsiem, Dobeles, Salaspils, Madlienas, Carnikavas, Vidzemes jūrmalas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem.

   Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 17 gadiem, kuri apgūst kompozīciju, vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi. Svarīgi, ka Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums.

   2019.gadā konkurss notiks 29.martā un pirmo reizi tajā aicināti piedalīties arī mūzikas vidusskolu audzēkņi līdz 18 gadu vecumam.

   Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, kuras atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes.

   Topošos komponistus atbalsta un konsultē komponisti un pedagogi; Marina Gribinčika, Laura Gustovska, Vineta Līce, Imants Zemzaris, Andris Vecumnieks, Linda Leimane, Evija Skuķe, Rita Grīnberga, Anna Veismane.

   Žūrijā tikuši aicināti Latvijā pazīstami komponisti; JVLMA profesore Selga Mence, JVLMA asociētais profesors Rolands Kronlaks, Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja Anitra Tumševica, Jēkabs Nīmanis, Ēriks Ešenvalds, Jānis Petraškevičs, muzikologs Orests Silabriedis.

   Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši ĀMMS mākslas nodaļā, skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņem arī audio ierakstu. Latvijas Komponistu savienība piešķir īpašās LKS balvas un LMIC izdotos latviešu mūzikas albūmus. Konkursu ir atbalstījusi izdevniecība Musica Baltica, lai pēc iespējas iedvesmotu jaunos skaņražus. Katru gadu varam teikt paldies Ādažu domei par atbalstu.

   Konkursu organizē Ādažu Mākslas un mūzikas skola, Ādažu novada dome, Latvijas Komponistu savienība.