Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Izskanējis II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss "Sudraba flauta"

27.11.2017.

Izskanējis II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”

  Oktobra beigās Rīgā notika jau II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”, kuru rīkoja Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola un projekta vadītāja Pūtēju orķestra “Rīga” mūziķe un Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Dace Bičkovska.

   Konkursa atklāšanas koncertā savu meistarību demonstrēja visas trīs konkursa žūrijas locekles: Ula Čaplikaite no Lietuvas, latviešu izcelsmes Itālijas flautiste Aiva Elsiņa un Guna Paula no Latvijas. Kopā ar flautistēm muzicēja Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzēja Ieva Dzērve. Pateicoties Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas atbalstam koncerts notika Mūzikas akadēmijas LMT zālē 25. oktobrī.

   26. oktobrī 75 konkursa dalībnieki no 32 mūzikas skolām pulcējās Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā, kur notika konkurss. Konkursa mērķis bija pulcināt jaunos, talantīgos flautistus no visas Latvijas, dodot iespēju jau no pirmajiem soļiem, iegūt skatuves pieredzi un motivāciju profesionālai izaugsmei. Konkurss notika 3 vecuma grupās. Protams, īpaša vieta tika atvēlēta Junioru grupas dalībniekiem. Šoreiz bija pulcējies necerēti liels skaits – 21 jaunais flautists, kuru vecums bija līdz 9. gadiem. Lai veicinātu jauno talantu interesi par dalību konkursos un muzicēšanas prieku, tika apbalvoti visi šīs grupas konkursa dalībnieki.

   Vislielākā konkurence šajā gadā bija I grupā, kurā savu meistarību apliecināja 30 flautisti vecumā no 10 – 12 gadiem. Taču jāatzīmē, ka arī II grupā dalībnieku skaits bija necerēti liels – 24. Konkursa žūrija atzīmēja visu dalībnieku augsto māksliniecisko līmeni, kas atspoguļojās blīvajā punktu kopsavilkumā. Žūrija piešķīra arī savu speciālbalvu par vislabāko un profesionālāko sniegumu, kuru saņēma PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Terēza Tīrmane, pedagogs Aina Lodziņa.

I grupā

   1. vietu ieguva
Tīna Sloģe (Alūksnes Mūzikas skola, ped. Sarmīte Kubuliņa)
Estere Velta Stepānova (Ādažu Mākslas un mūzikas skola, ped. Vita Zemture)

   2. vietu ieguva
Luīze Ernestsone (PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, ped. Kristīne Varažinka)
Ieva Elīza Isakova (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, ped. Ligita Spūle)
Agnese Ose (Babītes Mūzikas skola, ped. Zīle Ūdre)
Aleksandra Stankeviča (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, ped. Zīle Ūdre)
Paula Līna Ančupāne (Ādažu Mākslas un mūzikas skola, ped. Vita Zemture)
Ance Balode (Jelgavas Mūzikas vidusskola, ped. Ginta Ozollapa)

   3. vietu ieguva
Tīna Rukmane (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola, ped. Aija Silakalne)
Elza Škutāne (Augusta Dombrovska MS, ped. Mareks Romanovskis)
Aija Karlsone – Arklone (Jūrmalas mūzikas vidusskola, ped. Ilze Lappuķe)
Gabriela Džeina Melne (Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola, ped. Dace Bičkovska)

   Diplomus saņēma
Marija Kozule (Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola, ped. Anita Rulle)
Kate Leinasare (Tukuma Mūzikas skola, ped. Dace Pētersone)
Kristians Grasbergs (Mārupes Mūzikas un mākslas skola, ped. Dace Bičkovska)
Paula Lauceniece (Juglas mūzikas skola, ped. Iveta Lāriņa)
Keita Rukmane (Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola, ped. Aija Silakalne)

II grupā

   1. vietu ieguva
Terēza Tīrmane (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola, ped. Aina Lodziņa)

   2. vietu ieguva
Evelīna Katrīna Karņevska (Dobeles Mūzikas skola, ped. Alla Pīlapa)
Betija Ozollapa (Jelgavas Mūzikas vidusskola, ped. Ginta Ozollapa)
Karlīna Priedēna (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola, ped. Aina Lodziņa)
Marta Ceriņa (Ādažu mākslas un mūzikas skola, ped. Marta Markeviča)

   3. vietu ieguva
Samanta Rauza (Smiltenes mūzikas skola, ped. Aija Krūze)
Liene Skvarika (Rīgas 3. Mūzikas skola, ped. Vineta Daugavvanaga Vanaga)
Austra Svikle (Jūrmalas mūzikas vidusskola, ped. Ilze Lappuķe)
Paula Lāce (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, ped. Ligita Spūle)

   Diplomus saņēma
Nora Lodziņa (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola, ped. Aina Lodziņa)
Alfrēds Auziņš (Olaines Mūzikas un mākslas skola, ped. Anita Rulle) un
Anfisa Aleksejeva (Ogres Mūzikas skola, ped. Margarita Sarkisjana)

   Konkursa ietvaros notika arī profesionālās pilnveides kursi „ Daudzveidīgas mācību metodes darbā ar mūzikas skolu mācību programmas „Flautas spēle” audzēkņiem. Kursu ietvaros konkursa žūrijas locekles lasīja lekcijas par aktuālām metodiskām tēmām un vadīja meistarklases. Piedalīties šajās meistarklasēs varēja visi konkursa dalībnieki un arī citi Latvijas mūzikas skolu audzēkņi. Pēc pieteikumu saņemšanas dalībai meistarklasēs, jāsecina, ka interese bija ļoti liela un pedagogiem šāda pieredze ir nepieciešama. Tā bija ļoti laba iespēja ne tikai izvērtēt jauno flautistu sniegumu, saņemt vērtējumu, bet arī praktiska pieredzes apmaiņa, kas izpaudās metodiskajās pārrunās ar žūriju un arī meistarklases, kurās žūrijas komisijas locekles pievērsa uzmanību nepilnībām, dodot praktiskus padomus darbā ar audzēkņiem, parādot jaunas un jau zināmas pieejas flautas spēles kvalitātes uzlabošanā.

   Meistarklase vadīja un konkursantu sniegumu vērtēja neitrāla žūrija, kuras sastāvā bija flautistes Ula Čaplikaite no Lietuvas, latviešu izcelsmes Itālijas flautiste Aiva Elsiņa un Guna Paula no Latvijas.

   Vērtējot konkursa norisi un audzēkņu sniegumu, vislielāko atzinību gribētos izteikt skolotājiem un koncertmeistariem par ieguldīto darbu un atsaucību, kā arī mūzikas skolām, kas atbalstīja savu audzēkņu dalību šajā konkursā.

   Jāatzīst, ka šāds projekts nebūtu iespējams bez darba grupas, kas bija visas šīs dienas kopā ar dalībniekiem un rūpējās par dalībnieku ērtībām un norises kvalitāti. Paldies visiem, kas atbalstīja šo projektu.

   Konkursa rīkotāji īpašu paldies saka visiem II Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkursa „Sudraba flauta” atbalstītājiem: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Nacionālajam kultūras centram, Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai”, Izdevniecībai Musica Baltica, Latvijas mežu dienestam, Salonveikalam “Mūzika”, Mūzikas veikalam Nariss.lv, Mūzikas Centram, Restorānam “Balzāmbārs”, Restorānam „4 pēdas”, viesnīcai „Viktorija”, viesnīcai „Toss”, Valsts Kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālajam operas un baleta teātrim, Latvijas Nacionālajam teātrim, Latvijas Leļļu teātrim, Koncertapvienībai “Latvijas Koncerti”, LMIIA izdevumam Partita, Biedrībai “Top Tap Company” grāmatu apgādiem: Mansards, Madris, Neputns, Annele, Pētergailis u.c.