Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Visu nosaka vokālās prasmes

09.04.2017. / Mairita Kaņepe

Visu nosaka vokālās prasmes

  Mūzikas skolu pedagogiem Latvijā nav jāpaskaidro, kas tas Cēsīs par “Dziesmu puteni”, kas notiek ik februāri. Visur zina, ka populārās un džeza mūzikas konkursam “Dziesmu putenis” audzēkņi jāsagatavo augstā līmenī, jo konkurence būs pamatīga. Lai to paaugstinātu, organizētāji Cēsīs – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola un tās pedagoģe Ināra Rubīna – konkursu popularizē Baltijas valstīs. Lietuvieši no Rokišķu pilsētas nu ir pabijuši pārliecinājušies, kā te sacenšas, pie godalgas Latvijā viņiem neizdevies tikt. Populārās un džeza mūzikas konkursam kļūstot starptautiskam, Latvijas jaunie solisti paliek nepārspēti.

   Šogad februārī vairāk nekā 30 konkursa dalībnieki veidoja nopietni konkurenci, it sevišķi mūzikas skolu izaudzinātie solisti, kas startēja vecākajā grupā. Žūrijai par 2017.gada konkursa Cēsīs galvenās balvas ieguvēju domstarpību nebija. Balvu uz Liepāju aizveda Katrīna Kabiņecka, kuru pēc gada atkal gaidīs konkursā Cēsīs, bet nu jau citā lomā – sniedzot koncertu un dziedot kopā ar grupu. Pārējo godalgoto vietu sadalījumā tikai nieki izšķīruši rezultātu. 1.vietā Grēta Grantiņa no Ventspils, 2. – Paula Saija no J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Karina Timerbulatova no Bolderājas, 3. – Una Daniela Aizgale no J.Mediņa Rīgas un Kintija Tkačuka no Ventspils Mūzikas vidusskolas.

   “Esmu pilnīgi drošs par nākotni izpildītāju jomā. Redzēju potenciālu dziedāšanai profesionālā līmenī,” pēc Cēsīs aizvadītās darba dienas žūrijā sacīja komponists Uldis Marhilēvičs. Konkursa žūrijā strādāja arī dziedātāja un pedagoģe Annija Putniņa, dziedātāja un Mūzikas akadēmijas docente Inga Bērziņa, žūrija pauda gandarījumu par labo līmeni, kādā konkursam sagatavojušies jaunieši.

   Jaunākajā grupā 1.vietu ieguva E.Jermola no Ventspils, 2. – E.Lukaševiča no Rīgas Doma kora skolas, 3. A.Bildarte no Garkalnes un A.Krivjonoka no Cēsīm, Ināras Rubīnas audzēkne populārās un džeza mūzikas nodaļā.

   Konkursā piedalījās jaunieši arī no Mālpils, Alūksnes, Garkalnes, Mazsalacas un Jelgavas mūzikas skolām. Visi apgūst prasmes populārajā un džeza mūzikā. Konkursā nepieļauj dziedāt fonogrammas pavadībā, bija jāņem līdzi mūziķi, kas spēlēs pavadījumu.

   Šāds konkurss topošajiem solistiem Latvijā ir viens. Cēsnieki nav palaiduši garām iespēju arī papopularizēt jaunos talantus. Vasarā Cēsu pilsētas svētkos uz vienas no skatuvēm ielūgts J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas ansamblis ar solistiem. Nākamajā konkursā cēsnieki cer sagaidīt arī Igaunijas jaunos solistus. Savukārt Ventspilī Mūzikas vidusskola rīko džeza ansambļu konkursu.