Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - VI Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss

15.05.2016. /Santa Puriņa, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas direktora vietniece izglītības jomā

VI Starptautiskais Brāļu Mediņu jauno pianistu konkurss

  Konkursu ik gadu pirms pavasara brīvdienām organizē Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola (JMR1MS) sadarbībā ar JMR1MSAtbalsta biedrību, Atbalsta fondu „Muzicējam kopā ar draugiem” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Šogad tas notika 12. martā.

   Muzikālā Mediņu dzimta devusi pasaulei trīs brāļus komponistus – Jāzepu, Jēkabu un Jāni. Viņu klaviermūzika ir konkursa obligātā repertuāra pamatā. 2016. gadā atzīmējam Jāzepa Mediņa 139., Jēkaba Mediņa 131. un Jāņa Mediņa 126. jubilejas gadskārtu.

No kreisās: Žūrijas priekšsēdētājs Normunds Vīksne, Karine Avdaljana, Antra Vīksne – JMR1MS Klavierspēles metodiskās komisijas vadītāja Domantas Kairys un Inga Maknavičiene

   Žūrijas komisijas darbā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēkiem - profesoru Normundu Vīksni, profesoru Juri Kalnciemuun docētāju Māri Švinku piedalījās arī asociētā profesore Inga Maknavičienė no Klaipēdas Universitātes Lietuvā un no Armēnijas - profesore KarineAvdaljana, Erevānas Komitasa valsts konservatorijas Giumri filiāles direktore.

   Jau otro gadu konkurss ir starptautiska mēroga. Šogad tas pulcēja 42 dalībniekus piecās vecuma grupās no 6 - 18 gadiem.

   No Latvijas piedalījās Rīgas Doma kora skolas, Bolderājas MMS, Carnikavas MMS, A.Kalniņa Cēsu MV, S.Broka Daugavpils MV, A.Dombrovska MS, Juglas MS, Jūrmalas MV, P.Jurjāna MS, Latgales pr-p MMS, Limbažu MS,Pārdaugavas MMS, Salaspils MMS, Siguldas MS “Baltais flīģelis”, Staiceles MS, Talsu MS,Valmieras MS un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas jaunie pianisti. No ārvalstīm piedalījās lietuvieši –Klaipēdas J.Karosas mūzikas skolas, ŠilutesMākslas skolas audzēkņi. Par konkursu interesi bija izrādījuši arī kolēģi no Somijas un Igaunijas skolām, taču šogad dalībnieku vidū viņus nesagaidījām.

   Konkursā katram dalībniekam bija jāatskaņo trīs skaņdarbi – viens Jāzepa, Jēkaba vai Jāņa Mediņa skaņdarbs pēc izvēles, komponistu-klasiķu (1750.-1830.) lielās formas ātrā daļa (sonatīnes vai sonātes 1. daļa, vai rondo) un brīvas izvēles skaņdarbs.

   Katrs konkursa dalībnieks un viņa skolotājs pateicībā par piedalīšanos saņēma mazu piemiņas dāvaniņu – īpašo konkursa pildspalvu. Dalībniekiem dāvanā bija arī notis un saldumi. Konkursa uzvarētāji – 1., 2. un 3. vietu ieguvēji saņēma naudas balvas. Balvās bija arī metronomi no ikgadējā konkursa atbalstītāja - mūzikas instrumentu veikalu tīkla "Mūzikas Centrs”. Speciālbalvu ieguvējiem tika krāsainas somiņas notīm. Piecās vecuma grupās kopā tika piešķirtas četras I vietas, septiņas II vietas,vienpadsmit III vietas,astoņas atzinības. Speciālbalvu par Jāzepa, Jēkaba vai Jāņa Mediņa skaņdarba īpaši veiksmīgu atskaņojumu saņēma četri dalībnieki. Pēc Ingas Maknavičienes ierosinājuma tika piešķirta arī speciālbalva par spilgtu lietuviešu komponista K.Čurļoņa skaņdarba atskaņojumu.

   Žūrijas pārstāve no Armēnijas – KarineAvdaljana diviem konkursa dalībniekiem piešķīra īpašu balvu – apmaksātu ceļu uz starptautisko konkursu “Renesanse” Armēnijā, kurš ik gadu notiek aprīlī. Balvu saņēma DomantasKairys (J.Karosas Klaipēdas MS, 1.grupa) un Veronika Kolpakova (Latgales pr-p MMS, 2. grupa).

   Ar konkursa rezultātiem var iepazīties skolas mājas lapā www.jmr1ms.lv .

   Priecājamies, ka interese par latviešu klaviermūziku ir dzīva un par to interesējas arī ārpus Latvijas robežām. Jaunie ārzemju draugi pēc konkursa izteica vēlēšanos iepazīt un iekļaut savā repertuārā arī citu latviešu komponistu skaņdarbus. Esam saņēmuši atzinīgus vārdus gan no mūsu pašu, gan ārzemju kolēģiem par konkursa sirsnīgo atmosfēru un organizētību.

   Tiksimies nākošajā konkursā 2017. gada pavasarī!