Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkurss – festivāls

15.05.2016. /Nīcas Mūzikas skolas direktore Dina Sleže

Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkurss – festivāls

  Nīcas Mūzikas skolā mācību procesā liels akcents tiek likts uz kolektīvo muzicēšanu, tāpēc nolēmām iedibināt jaunu tradīciju – katru pavasari pulcēt kopā kolektīvās muzicēšanas ansambļus no Latvijas uz “Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkursu - festivālu” Nīcā, Nīcas kultūras nama Baltajā zālē.

   Mēs, konkursa organizatori, Nīcas Mūzikas skolas kolektīvs priecājāmies par lielo interesi un atsaucību šim konkursam, kas 23. martā Nīcā pulcēja 96 dalībniekus ar 36 ansambļiem no 21 skolas, kurus konkursam sagatavoja 42 pedagogi. Jaunie mūziķi pārstāvēja mūzikas, mūzikas un mākslas, vispārizglītojošās skolas, mūzikas studijas no Amatas, Engures, Lielvārdes, Rojas, Baldones, Ķekavas, Salaspils, Garkalnes, Jumpravas, Salacgrīvas, Ādažiem, Iecavas, Mērsraga, Ikšķiles, Grobiņas, Pāvilostas, Durbes, Nīgrandes, Kalētiem, Aizputes un Nīcas. Ļoti krāsainu un interesantu gan klausītājiem, gan pašiem dalībniekiem konkursu padarīja plašais izvēlēto skaņdarbu repertuārs un dažādie instrumenti – klavieres, akordeoni, vijoles, čelli, kokles, ģitāras, flautas, saksofoni, klarnetes, sitamie instrumenti.

   Konkursa atklāšanā uzrunu teica Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis un Nīcas Mūzikas skolas direktore Dina Sleže, bet ar muzikāli teatrālu uzvedumu “Nevienam tādi zirgi” uzstājās Nīcas Mūzikas skolas kapela kopā ar Nīcas vidusskolas tradicionālo deju kopu, kas apvienojušies bērnu folkloras kopā “Nīca”.

   Konkursa dalībnieki sacentās trijās kategorijās: 1. kategorija - klavieru dueti, 2. kategorija – kameransambļi ar klavieru pavadījumu, 3. kategorija – viendabīgie kameransambļi. Katra kategorija dalījās trijās vecuma grupās. Konkursantu sniegumu vērtēja žūrija – Anita Poļanska (E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja), Agnese Buša (E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas flautas spēles pedagoģe, Nacionālo bruņoto spēku orķestra mūziķe), Dzintra Salmiņa (Aizputes mūzikas skolas stīgu instrumentu nodaļas vadītāja).

I kategorija – klavieru dueti:

A grupa
I pakāpes diploms:

Dāvis Ērglis, Juris Jaunzemis (Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola);
Jūlija Vadone, Anna Sīle (Nīcas Mūzikas skola)
II pakāpes diploms:
Valts Entonijs Drišļjuks, Petra perella Griškēviča (Pāvilostas Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Rūta Ķepale, Roberts Liepiņš (Grobiņas Mūzikas un mākslas skola)

B grupa
I pakāpes diploms:

Reina Paula Kreicberga, Alvīne Dārta Pabrika (Engures Mūzikas un mākslas skola)
II pakāpes diploms:
Ieva Grīnīte, Adriana Laura Gūtšmite (Rojas Mūzikas un mākslas skola)
III pakāpes diploms:
Sanija Feodosova, Luīze Burņevska (Grobiņas Mūzikas un mākslas skola);
Mikus Anri Liekniņš, Daniels Dimants (Lielvārdes mūzikas skola);
Sanija Brēdiķe, Elīna Miltiņa (Pāvilostas Mūzikas skola);
Sandija Freiberga, Līga Treifelde (Amatas novada mūzikas un mākslas skola);

C grupa
I pakāpes diploms:

Marks Kristians Babris, Aleksandrs Latiņins (Salaspils Mūzikas un mākslas skola);
Krista Otaņķe, Valts Vecbaštiks (Nīcas Mūzikas skola)
II pakāpes diploms:
Simona Plotniece, Gundega Šternberga (Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skola);
Igors Šaters, Kaspars Didrihsons (Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Kristiāna Broka, Jana Vīksna (Ķekavas Mūzikas skola)

II kategorija - instrumentālie kameransambļi (ar klavierēm)

A grupa
I pakāpes diploms:

Elīze Andersone, Marija Kozule
II pakāpes diploms:
Roberts Lielbārdis, Patrīcija Melbikse, Amanda Esīte, Emīlija Rosicka (Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā skola);
Marlēna Portnaja, Rūta Filipova, Lība Luīze Eltermane (Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola);
Līga Lapiņa, Ērika Čaure, Lija Dāle (Nīcas Mūzikas skola)

B grupa
I pakāpes diploms:

Viktorija Tarnavska, Aleksandrs Komka (Salaspils Mūzikas un mākslas skola);
Sintija Biteniece, Sabīne Ance Čirkše, Elīna Ķuņķe (Nīcas Mūzikas skola)
II pakāpes diploms:
Rendija Rota Paipala, Eduards Dāvis Kolkovskis, Elīna Bērziņa (Engures Mūzikas un mākslas skola);
Mare Malvīne Īstenā, Kārlis Rubenis (Salacgrīvas novada Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Katrīna Elizabete Krolle, Daniels Zabiļevskis, Annija Bramane, Luīze Robežniece (Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skola);
Eva Ločmele, Inga Vamze, Anete Porcika (Kalētu Mūzikas un mākslas skola)

C grupa
I pakāpes diploms:

Alīda Emīlija Trumpika, Everita Kozule (Nīcas Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Maija Elizabete Liepa, Edijs Bierands (Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola)

III kategorija – viendabīgie kameransambļi

A grupa
I pakāpes diploms:

Katrīna Kapitonova, Elza Dupuža, Ede Mona Kraukle, Paula Ģērmane, Luīze Baķe (Ādažu Mākslas un mūzikas skola)
II pakāpes diploms:
Ilze Elizabete Tapiņa, Elīna Tupese, Leonards Lucis (Nīcas Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Laura Rolanda Indruškeviča, Viktorija Poremska, Krists Brinkmanis (Mērsraga Mūzikas un mākslas skola)

B grupa
I pakāpes diploms:

Sintija Biteniece, Laura Vecbaštika, Kristiāna Paula Juhņeviča (Nīcas Mūzikas skola)
III pakāpes diploms:
Līga Lapiņa, Ērika Čaure, Māra Helen Vēliņa, Elīza Malkeviča (Nīcas Mūzikas skola)

C grupa
I pakāpes diploms:

Annija Lazdiņa, Linda Gulbe (Iecavas Mūzikas un mākslas skola)
III pakāpes diploms:
Annija Dita Stanga, Anna Vēliņa, Dagmāra Lapiņa (Nīcas Mūzikas skola)

Paldies, konkursa un festivāla dalībniekiem, pedagogiem, žūrijai un visiem, kas palīdzēja konkursa organizēšanā. Uz tikšanos Nīcā nākamajā pavasarī!