Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Jauno ģitāristu konkurss Mārupē

15.05.2016. / Piltenes MS direktore Antra Šķēle

Jauno ģitāristu konkurss Mārupē

  Skaistā 2.aprīļa dienā četri Piltenes mūzikas skolas audzēkņi devās uz Jaunmārupi un Mārupi, lai piedalītos Jauno ģitāristu konkursā. Ģitārista un pedagoga A.Grīnberga izveidotais konkurss „Kur tad tu nu biji 2016” veltīts latviešu ģitāristam Andrim Kārkliņam un šogad tas norisinājās jau ceturto reizi. Konkursā bija iespēja piedalīties gan individuāli – solistiem ģitārasspēlē, gan duetiem – vokāls un ģitāras pavadījums, kā arī ģitāristu duetiem un trio. Izpildītājiem bija jāatskaņo divi skaņdarbi – obligātais un izvēles. Piltenes mūzikas skolu pārstāvēja ģitāristi Kristiāns Jeļinsks, Eduards Sviķis un dueti K.Jeļinsks – Daniella Zviedre, E.Sviķis – Marta Matisova.

   Konkurss notika divās daļās. Pa dienu pirmie sacentās ģitāristi – solisti Mārupes Mūzikas un mākslas skolā Jaunmārupē. Mūsu skolas ģitārists E.Sviķis un K.Jeļinsks, kurš šajā konkursā piedalījās jau ceturto reizi, startēja II un III grupās. Konkurence bija liela, jo katrā grupā savu meistarību rādīja vairāk nekā desmit dalībnieku no dažādām Rīgas mūzikas skolām, kā arī no Saldus, Salaspils, Bauskas, Nīgrandes, Cēsu, Ventspils, Siguldas, Inčukalna, Liepājas, Mārupes un pat no Kaļiņingradas MS. Eduards spēlēja divas latviešu tautas dziesmas A.Grīnberga apdarē – „Es meitiņa kā rozīte” un „Kur tu teci?”, savukārt Kristiānam kā obligātais bija jāspēlē R.Paula „Es aiziet nevaru,” bet kā izvēles – latviešu tautas dziesma „Kas tie tādi, kas dziedāja.”Abi zēni par savu sniegumu saņēma pateicības rakstus.

   Pēcpusdienā konkurss turpinājās Mārupes Kultūras namā, kurā uzstājās dueti un trio. Labu garastāvokli visiem un veiksmi dalībniekiem novēlēja Mārupes Kultūras nama atraktīvā un ļoti pozitīvā direktore Ira Dūduma, un mēs vērojām interesantus un emocionālus priekšnesumus. Žūrijas komisija, kurā bija A.Grīnbergs, A.Alksnis, K.Zemītis un I.Dūduma, visiem dalībniekiem piešķīra diplomus. Mūsu dueti Marta – Eduards ieguva II pakāpes, Daniella – Kristiāns III pakāpes, un arī abu zēnu ģitāristu duets III pakāpes laureātu diplomus.

   Konkursa mērķis – attīstīt latviešu ģitārasspēles tradīcijas un popularizēt latviešu tautas dziesmu izmantošanu ģitārasspēlē, ir jāturpina arī nākamgad un jācenšas augt līdzi stiprākajiem, mēģinot pierādīt un sasniegt labākus rezultātus. Liels prieks par mūsu audzēkņiem, kuri apguva skaistu, interesantu, daudzpusīgu un, protams, arī grūtu repertuāru, bet bez tā jau nav izaugsmes. Domāju, ka ikviena klausītāja sirdi sasildīja brīnišķīgais ģitāristu duets Kristens Kupčs un Miks Akots no Liepājas MS, kā arī ģitāristu trio Kristens Kupčs, Miks Akots un viņu pedagogs Māris Kupčs, kuri iepriecināja ar pārdomāto, izjusto, noslīpēto, saskaņoto un burvīgo priekšnesumu.