Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Klarnetistu konkursā Dobelē

11.04.2016. / Normunds Krūmiņš

Klarnetistu konkursā Dobelē

  19. februārī Dobeles Mūzikas skolā izskanēja V Jūlija Grūtupa klarnetes spēles jauno izpildītāju konkurss. Šogad šis muzikālais notikums arī notika tā iniciatores un aizsācējas Māras Ģirnes-Rozentāles (1940-2016) piemiņas zīmē.

   Atceroties skolas dibinātāju, klarnetistu, pedagogu Jūliju Grūtupu, tiek organizēts jauno klarnetistu konkurss, kurā savas prasmes rāda Latvijas labāko mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi.

   22 jaunie klarnetisti no 8 Latvijas mūzikas skolām žūrijas vērtējumam sniedza savu apgūto konkursa programmu. Šogad konkursantiem bija jāsagatavo viens latviešu komponista skaņdarbs un viens brīvas izvēles skaņdarbs. Konkursa žūrijā – Guntis Kuzma (JVLMA docents), Juris Kaufelds (pedagogs, J. Grūtupa audzēknis), Jānis Almanis Palmbahs (Dobeles Mūzikas skolas direktors). Četru stundu garumā jaunie klarnetisti izpildīja dažādu laikmetu komponistu skaņdarbus klarnetei. Neapšaubāmi, ka liela loma bija arī koncertmeistarēm, kuras sniedza muzikālu atbalstu konkursantu priekšnesumos.

   Klarnetes repertuāru šogad ir papildinājis viens jaundarbs – Valda Drulles kompozīcija „Sveiciens K. M. Vēberam”, kura tika spēlēta vairāku konkursantu izpildījumos.

   Konkursa noslēguma koncertā muzicēja Guntis Kuzma, atskaņojot franču komponista Fransisa Pulenka Sonāti klarnetei un klavierēm, kuru savulaik pirmatskaņojis svinga karalis Benijs Gudmens. Koncerta turpinājumā uzstājās konkursa laureāti. Vēlēsim jaunajiem klarnetistiem veiksmi un panākumus turpmākajos koncertos un konkursos, bet konkursa rīkotājiem – dobelniekiem veiksmi un izdošanos skolas telpu rekonstrukcijā un būvniecībā, lai klarnetes nākamajā konkursā, pēc diviem gadiem, skanētu jaunajā zālē.