Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Cēsīs puteņo dziesmas

11.04.2016.

Cēsīs puteņo dziesmas

  Jau trešo gadu februārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola organizē populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursu “Dziesmu putenis”.

   19. februārī uz Cēsīm bija sabraukuši vokālisti no Alūksnes, Garkalnes, Gulbenes, Valmieras, Liepājas, Ventspils un Rīgas. “Dziesmu putenis” notika Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Kino zālē. Šis konkurss ir īpašs ar to, ka piedalās tikai mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, mūziķi dziedāja un spēlēja “dzīvajā”, jo fonogrammas konkursa rīkotāji neparedz.

   Katram konkursa dalībniekam bija jāizpilda latviešu vai ārzemju divu dažādu stila, rakstura populārās vai džeza mūzikas hīti (dziesmas ar lielu atpazīstamību), atbilstoši vecuma spējām. Klausoties dalībniekus dzirdams, ka ar katru gadu dziedātāju līmenis aug. Žūrijas locekļi par katru konkursantu rakstīja komentārus un deva tā brīža snieguma vērtējumu.

   Šogad konkursa dalībniekus vērtēja mūziķis, saksofonists, A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagogs – Zintis Žvarts, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, džeza dziedātāja – Inga Bērziņa, latviešu izcelsmes Lielbritānijas pop un funk dziedātāja – Annija Zahovska.

   Jauniešu grupā vecumā līdz 16 gadiem 1. vietu ieguva Artūrs Pūpols (Alūksne), 2.vietu – Annija Krivjonoka (Cēsis), 3.vietu – Amanda Anna Straujā (Rīga), atzinība – Annija Lejzemniece (Garkalne). Vecākajā grupā piedalījās jaunieši no 16 līdz 20 gadiem. Konkursa “Dziesmu putenis” Grand Prixieguva šīs grupas dalībnieks no Rīgas Doma kora skolas – Roberts Memmēns. 1. vietā – Karīna Laugale (Rīga), 2.vietā – Una Daniela Aizgale (Cēsis) un Amanda Meržecka (Ventspils), 3.vietā – Eliāna Sanda Veinberga (Rīga), atzinības – Toms Kalderauskis (Rīga) un Anete Žaklīna Buša (Cēsis).

   Organizatori pateicas visiem dalībniekiem, viņu pavadošajām grupām, pedagogiem un vecākiem par dalību konkursā “Dziesmu putenis 2016”. Īpašs pateicamies dalībniekiem no Bērnu mūzikas skolām, kurās nav populārās un džeza mūzikas izglītības programmas.

   Aicinām visus interesentus, populārās un džeza mūzikas cienītājus, īpaši – Latgales reģiona skolas un Bērnu mūzikas skolu audzēkņus arī nākošgad uz konkursu “Dziesmu putenis”.