Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas konkurss

30.01.2015. / Kokneses Mūzikas skolas direktore S. Cīrule

X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas konkurss

   Ar nelielām bažām gaidītais X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas konkurss nu ir ierakstīts Kokneses Mūzikas skolas vēsturē. Gada pārtraukums neienesa būtiskas korekcijas dalībnieku skaitā. Pat pretēji – satikām senos draugus no Narvas Mūzikas skolas, kā arī no Baltkrievijas, kuru IX konkursā nebija. Par konkursa rezultātiem – pēc vietu biruma spriežot – teicami. Visās vecuma grupās kopā tika piešķirtas astoņas I vietas, sešas II vietas, septiņas III vietas, desmit atzinības. Un vēl GRAND PRIX – J.Karosasa Klaipēdas Mūzikas skolas audzēknēm Karolinai Jurkutei un Dominikai Domarkaitei par lielisko muzikālo un atraktīvo ansambļa priekšnesumu! Skolotāja Vaiva Purlyte paveikusi to, ko mēs visi vēlamies - radījusi audzēknēs patiesu muzicēšanas prieku, apvienotu ar nevainojamu tehnisko sniegumu un azartu! Augstākais vērtējums – 25 punkti no katra žūrijas locekļa un ovācijas no klausītājiem! Bet Kokneses novada naudas balva meitenēm bija kā pirmā valūta Lietuvai uzsākot Euro ēru.

   Ar konkursa rezultātiem var iepazīties Kokneses novada Mājas lapā, kurā Kokneses Mūzikas skolai ir sava „lapiņa”, tādēļ varbūt vairāk, kā tagad saka - par „sauso atlikumu”. Konkurss pierādīja, ka līmenis bērnu mūzikas skolās nepārtraukti paaugstinās, jaunie pianisti ir tehniski labi sagatavoti, lielākā daļa no viņiem ir apbrīnojami muzikāli un atvērti savās izjūtās dalīties ar klausītāju. Bija redzams, ka pedagogi strādā ar lielu atdevi, profesionāli. Protams, līdz virsotnēm vēl ir ko kāpt, nu kaut vai toņa kultūrā – forte dažiem bija skarbs un nebaudāms, arī pedalizācija varētu būt perfektāka. Bet, pie šīm nepilnībām piestrādājot, arī šiem dažiem paveras ceļš uz virsotnēm.

   Sirsnīgs paldies mūsu konkursa ilggadējiem atbalstītājiem un piekritējiem – Klaipēdas J.Karosasa mūzikas skolai, Sankt- Pēterburgas P.Čaikovska mākslu skolai, Paņevežas V.Mikalauskasa Mākslas ģimnāzijai, M.Čurļoņa Viļņas mākslu skolai, Daugavpils Mūzikas vidusskolai, Salaspils Mūzikas un Mākslas skolai, Jūrmalas Mūzikas vidusskolai, Birzgales Mūzikas skolai, Baldones Mūzikas skolai, visām Rīgas Mūzikas skolām, kurām tie nieka 100 km no Rīgas 10 gadus nav bijis šķērslis! Paldies par draudzību, par sapratni, par mūzikas mīlestību!