Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Kur tad nu tu biji? Konkurss un ģitārmūzikas festivāls!

15.04.2014. / Andris Grīnbergs

Kur tad nu tu biji? Konkurss un ģitārmūzikas festivāls!

Šī gada 13.martā Mārupes mūzikas un mākslas skolā norisinājās Andra Grīnberga jauno ģitāristu konkurss ‘’Kur tad tu nu biji? 2014. Konkurss ir veltījums ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai. Andris Kārkliņš ir kā saikne starp ģitāru un latvietību un latviešu tautas dziesma kalpo kā šis saiknes vislabākā izpausme. Divu gadu laikā mēs esam pulcējuši jaunos ģitāristus no 15 Latvijas skolām, kur tiek apgūta ģitāras spēle. Konkursa pamatā ir Andra Grīnberga Latviešu tautas dziesmu apdares klasiskajai ģitārai 1.daļa. Šogad izdevniecība Mūzika Baltika laidusi klajā jau otro A.Grīnberga Latviešu tautas dziesmu krājumu ar nosaukumu Līgodama upe nesa. „Vēloties attīstīt latviešu ģitārspēles tradīcijas, radās doma organizēt konkursu, kas popularizētu latviešu tautas mūzikas izmantošanu klasiskajā ģitārspēlē. Konkurss pēc savas būtības ir demokrātisks, jo šeit savus spēkus var izmēģināt gan pirmklasnieki, gan vecāko klašu skolnieki, kā arī visi tie, kas ģitāru apgūst privāti vai pašmācības ceļā.” Konkursa mērķauditorija ir 2. un 3. klases skolēni, jo tieši mūzikas skolās izšķiras tas, cik nopietni bērni savu nākotni saistīs ar mūziku. Divus gadus savā starpā sacenšas jaunie ģitāristi atskaņojot solo programmas.Ar nākošo gadu paplašināsim konkursa grupas, te varēs sacensties gan ģitāristu ansambļi, gan vokālisti ar ģitāras pavadījumu. Tādejādi akcentējot šī instrumenta ,kā ansambļa un pavadošā instrumenta lielo lomu, sadzīves un mājas muzicēšanas jomās. Konkursantu uzstāšanās: youtube.com

Mārupes Vēstis par konkursu: www.marupe.lv/a-grinberga-jauno-gitaristu-konkursa-kur-tad-tu-nu-biji-noslegums/

Konkursa žūrijā: Armands Alksnis, Modris Baumanis, Jānis Žagariņš, Ģirts Pavēnis, Ņikita Košeļevs.

Konkurss nebūtu iespējams bez radošās gaisotnes, kas valda Mārupes mūzikas un mākslas skolā. Pateicoties mūzikas skolas saliedētajam kolektīvam, kuru vada Dace Štrodaha, bija iespējams īstenot šo ieceri. Gribās uzteikt kolēģus ģitārspēles pedagogus par ieguldīto milzīgo darbu lai viņu audzēkņi varētu piedalīties konkursā. Labākos rezultātus šogad uzrādīja: P.Jurjāna mūzikas skola, pedagogs Ņikita Košeļevs, Rīgas 3. mūzikas skola ped. Andrejs Vasiļjevs, Valmieras mūzikas skola ped.Elita Zviedrāne un Piltenes mūzikas skola ped. Reinis Krūziņš. Īpašs paldies Reinim Krūziņam un Elitai Zviedrānei par piedalīšanos un labiem rezultātiem jau otro gadu pēc kārtas.

Sīkāk rezultāti ir pieejami Mārupes mūzikas skolas mājas lapā, par ko milzīgs paldies Silvijai Nottei par perfekto un ērti pieejamo informācijas apkopošanu: muzikamakslamarupe.edu.lv/notikumi-stigas_7p.html

Kā interesantākais mirklis bija konkursa atbalstītāja veikala TAVA SKAŅA dāvātās un Renāra Kaupera parakstītās ģitāras YAMAHA C30M izloze. Šoreiz veiksme uzsmaidīja konkursa debitantam no Iecavas mūzikas un mākslas skolas Paulam Kauķim.

Pēc konkursa vakarā norisinājās ģitārmūzikas festivāls, kura iecere ir parādīt ģitāru visā viņas krāšņumā - no akustiskām skaņām līdz elektroģitāras smeldzīgajām pasāžam, veltot lielu uzmanību pašmāju autoriem ģitāristiem. Šī gada tēma bossa nova un latviešu mūzika lika mirdzēt ģitāristiem Armandam Alksnim, Ingum Feldmaņim, Andrim Grīnbergam, Kārlim Stenderam, Reinim Krūziņam, Ņikitam Košeļevam, Ģirtam Pavēņim un Vladimiram Kudrinam.Ar savu vokālo sniegumu mūs priecēja Lorija Vuda no Čikāgas piecīšiem un Ilze Luhaera. Tādejādi pēc smagās, grūtās,bet saturīgi pavadītās konkursa dienas vakarā dalībniekiem bija iespēja gūt īstu mūzikas baudījumu.

Ja vēlaties piedalīties konkursā un ir jautājumi, rakstiet uz e-pastu: latvjudainas@inbox.lv.