Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Konkurss "Gada ģitārists 2014" noslēdzies, lai dzīvo konkurss!

09.04.2014. / Ainars Macpans, Alsungas mūzikas skolas ģitāras spēles skolotājs

Konkurss "Gada ģitārists 2014" noslēdzies, lai dzīvo konkurss!

Alsungas mūzikas skolā šā gada 5.aprīlī ar SIA MKM Mežs, SIA ĀĶA GALS un BJMK ROKSKOLA atbalstu, notika Latvijas bērnu un jauniešu klasiskās ģitārspēles konkursa „Gada ģitārists 2014” Kurzemes atlases kārta.

Tajā dalību ņēma divu Liepājas mūzikas skolu, Pāvilostas, Skrundas, Piltenes, Ventspils, Nīgrandrs, Rojas, Alsungas, Māra Kupča (Liepāja) privātās mūzikas skolas jaunie ģitāristi.

Priecē fakts, ka spēlēt gribošu un varošu ģitāristu pulciņš Kurzemē aug. Konkursā startēja 32 dalībnieki. Vēl lielāka sajūsma pārņem vērojot kā audzēkņi ir auguši savā meistarībā, salīdzinot ar pagājušo gadu. Meistarības izaugsme atspoguļojas arī žūrijas komisijas: Julius Kurausks ( Julius Kurauskas), (Lietuva, žūrijas komisijas priekšsēdētājs) Modris Baumanis (Latvija), Māris Kupčs (Latvija), gala lēmumā, bez laureātiem (12 vietas) uz fināla konkursu Rēzeknē 29. aprīlī papildus no Kurzemes uzaicināt 8! dalībniekus, kas Kurzemes kvotu ievērojami palielina. Tad nu Rēzeknē finālā paredzama „spēkošanās” ne pa jokam par gada ģitārista titulu.

Visa sestdiena pavadīta spraigā darbā un mūzikas piepildīta. Viens otrs jaunāko grupu dalībnieks gaidot apbalvošanu aizmiga un no noguruma nosnauda, iespaidīgo Lietuvas ģitārmūzikas izpildītāju:

Nu nav jau viegli! Bet prieks par žūrijas vērtējumu, ko saņēma katrs dalībnieks tūlīt pēc uzstāšanās un laureāta gods, atsver visas pūles un nogurumus, kas gūti gatavojoties konkursam. Kurzemes kārtas rezultāti:

A grupa:

1. Vieta Kristians Jeļinsks skolotājs Reinis Krūziņš
2. Vieta Paula Magazeina skolotāja Zane Fogele
3. Vieta Varvara Degajeva skolotājaDace Milzere
Papildus uzaicināti: Anna Adele Tomčuka (sk.,Dace Milzere) un Reinis Raģelis (sk., Ainars Macpans)

B grupa:

1. Vieta Roberts Priediņš skolotāja Jolanta Brača
2. Vieta Denija Žaļima skolotāja Dace Milzere
3. Vieta Eva Kiršteine skolotāja Maruta Zemture
Papildus uzaicināti: Edgars Daudišs (sk.,Šamils Almakajevs) un Ralfs Šuba (sk.,Zane Fogele)

C. grupa:

1. Vieta Miks Akots skolotājs Ainars Macpans
2. Vieta Annija Kliemane skolotāja Jolanta Brača
3. Vieta Olga Žukova skolotājs Šamils Almakajevs
Papildus uzaicināti: Ance Timbare, (sk., Jolanta Brača) Kristens Kupčs, (sk., Māris Kupčs) Alise Kornijanova (sk., Reinis Krūziņš) un Elīza Šmidberga(sk., Ainars Macpans).

D. grupa:

1. Vieta Laine Būmeitere skolotājs Julius Kurausks
2.-----------
3. Vieta Atis Trūbiņš skolotāja Maruta Zemture

Konkurss noslēdzies. Paldies atbalstītājiem un konkursa organizētāju komandai! Gatavojamies finālam un domājam par „Gada ģitāristu 2015!”