Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - Deviņpadsmito reizi izskanējis Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā

26.02.2014.
Ritma Pētersone, Valmieras Mūzikas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle vadītāja

Deviņpadsmito reizi izskanējis Starptautiskais jauno pianistu konkurss Valmierā

2014. gada 29. janvārī Valmierā norisinājās XIX Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā četrās vecuma grupās sacentās vairāk nekā 60 jaunie pianisti no 30 Latvijas, Igaunijas un Polijas mūzikas skolām. Godalgotas vietas un atzinības rakstus konkursā ieguva Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Talsu mūzikas skolas, Tartu 1.mūzikas skolas, Tukuma mūzikas skolas, Valmieras mūzikas skolas, Ādažu mūzikas un mākslas skolas, Kārsavas mūzikas un mākslas skolas, Staiceles mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Doma kora skolas, Emila Mlinarska Varšavas 1.mūzikas skolas, Ludzas mūzikas pamatskolas un Tallinas mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Konkursa rezultāti pieejami Valmieras mūzikas skolas mājas lapā - vms.valmiera.lv.

Konkursa atklāšanā Valmieras mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis, vēlot dalībniekiem veiksmi, tradicionāli sveica arī pasākumam uzticīgākos sadarbības partnerus — P. Jurjāna mūzikas skolu (konkursā piedalījās 9. reizi), J. Norviļa Madonas MS (11), Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolu (12), Pārdaugavas MMS (13), Vidzemes jūrmalas MS (14), Gulbenes MS (14), Jāz. Mediņa Rīgas 1. MS (15), Smiltenes MS (17) un visu 19 gadu dalībnieci Valmieras MS — un pasniedza visiem saldas dāvanas. Konkursa dalībniekus un skolotājus sveica Martti Raide ar Lepo Summera Skaņdarbu no 1981. gada.

Dalībniekus vērtēja profesionāla žūrija: Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas profesors, Tallinas Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītājs Martti Raide, pianiste un pedagoģe Anita Pāže un Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Ingrīda Reinholde.

Pēc konkursa žūrijas komisija dalījās savos iespaidos par konkursa norisi un dalībnieku muzikālo sniegumu. Martti Raide pozitīvi novērtēja, ka konkursā piedalās jaunie mūziķi no dažādām mūzikas skolām, arī no mazām pilsētām un pagasta centriem. Anita Pāže savukārt atzīmēja, ka daudziem konkursa dalībniekiem ir ļoti labas muzikālās dotībās, vienlaikus norādot uz būtiskākajām kļūdām – atskaņojumā tiek pieļautas tempa maiņas un ritma neprecizitātes. Savukārt Ingrīda Reinholde atzina, ka konkurss ir ļoti rūpīgi organizēts, tādēļ tas ar katru gadu pulcē aizvien jaunus dalībniekus. Konkurss kļuvis populārs ne tikai Latvijā, kur tas ir ļoti nozīmīgs muzikāls pasākums, bet katru gadu piedalās arvien jauni ārvalstu ciemiņi.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, skolotājiem, Valmieras Kultūras centram, Valmieras pilsētas pašvaldībai un VKKF! Uz tikšanos pēc gada – XX Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Valmierā!