Яндекс.Метрика

KONKURSI - Konkursu resultāti - XVIII jauno pianistu konkurss Valmierā

Jūlijs Cukurs / 15.02.2013.

XVIII jauno pianistu konkurss Valmierā

Valmieras kultūras centrā 30. janvārī tika atklāts XVIII jauno pianistu konkurss, kas no šaura reģionāla pasākuma gadu gaitā izaudzis par visai prestižu starptautisku sarīkojumu. Gripas vīruss šogad konkursantu rindas bija jūtami paretinājis, daži spēlēja pat ar temperatūru, kas jūtami ietekmēja dalībnieku sniegumu. Trijās vecuma grupās startēja 19 jaunie talanti, kurus vērtēja Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Gunta Boža, pianiste un pedagoģe Anita Pāže un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Ingrīda Reinholde.

Konkursu atklājot, Valmieras mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis sveica uzticīgākos dalībniekus — Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolu par startu 12, Gulbenes MS un Alfrēda Kalniņa Cēsu MS par dalību 13, Jāzepa Mediņa MS par ierašanos 14 un Valmieras MS par neizpalikšanu visos 18 jauno pianistu forumos — un novēlēja jaunākās A grupas dalībniekiem, kas spēlēja pirmie, apmeklēt ne vien Valmieras zīmīgākās vietas, bet arī paklausīties vecāko grupu dalībnieku sniegumu: kāpēc gan mācīties no savām, ja var mācīties no citu kļūdām vai panākumiem?

Rezultāti

A grupā:
Aleksandra Špicberga (Rīgas Doma kora skola) — 21 punkts, II pakāpes laureāte
Pēteris Eduards Kalniņš (Valmieras MS) — 20 p., III pakāpes laureāts
Ikars Krievs (Valmieras MS) — 20 p., III pakāpes laureāts
Sanija Linda Cine (Valmieras MS) — 18 p., Atzinība
Reičela Vidriķe (Valmieras MS) — 18 p., Atzinība
Ksenija Korčaka (Jāz. Mediņa Rīgas 1. MS) — 18 p., Atzinība
Milena Miloša (Pārdaugavas MMS) — 18 p., Atzinība

B grupā:
Ērika Jēkabsone (Em. Dārziņa MS) — 23,6 p., I pakāpes laureāte
Sigita Pundure (Kārsavas MMS) — 20 p., III pakāpes laureāte

C grupā:
Klāvs Ābols (Valmieras MS) 24 punkti, I pakāpes laureāts
Adelina Parhomenko (Doņeckas 2. MS) — 21,6 p., II pakāpes laureāte
Artūrs Žurbins (Jāz Mediņa Rīgas 1. MS) — 19,6 p., III pakāpes laureāts

No tālās Doņeckas Valmierā bija ieradusies Adelina Parhomenko:
— Par konkursu uzzināju pēdējā brīdī internetā. Gribējās iepazīt pasauli, tāpēc arī pieteicos. Man ļoti patika konkursa augstais līmenis un spēcīgais dalībnieku sastāvs. Ceru, ka arī man izdevās savu programmu nospēlēt godam. Man šeit ļoti patika, Valmiera ir skaista pilsēta. Savā dzimtajā Ukrainā es regulāri piedalos dažādos starptautiskos konkursos, esmu izpelnījusies diplomandes un laureātes godu. Arī savu turpmāko karjeru esmu nolēmusi saistīt ar mūziku — man vēl atlicis gads mūzikas skolā, pēc tam stāšos akadēmijā. Un vēl man ļoti patīk jūsu — latviešu — valoda, kuru noteikti mācīšos, ja vēl radīsies iespēja uz šejieni atbraukt.

— Tā kā Adelīna Valmierā kļuva par II pakāpes laureāti C grupā, domājams, ka vēlēšanās vēl kādreiz ierasties Latvijā viņai nepāries.

Šogad pirmo reizi tika piešķirta speciālbalva par labāko latviešu komponista skaņdarba traktējumu, un tā tika Klāvam Ābolam par Alfrēda Kalniņa Prelūdijas do diez minorā izpildījumu.

Pieredzējusī klaviespēles pedagoģe, ilggadēja Em. Dārziņa MS skolotāja Anita Pāže uzsvēra:
— Konkurss šogad notika jaunā kvalitātē — pakāpi augstāk. Programma sarež’’gītāka, bet konkursanti kopumā ar to tika itin labi galā. Aicinu pedagogus īpašu uzmanību pievērst muzikāli apdāvinātu audzēkņu attīstībai, vairāk strādāt tieši ar viņiem.