Яндекс.Метрика

AKTUALITĀTES - Esbjergas jauniešu kamerorķestris no Dānijas dodas sadraudzības koncerttūrē uz Zemgales skaistākajām pilsētām un Rīgu!

19.09.2014. / Ilva Sinkēviča

Esbjergas jauniešu kamerorķestris no Dānijas dodas sadraudzības koncerttūrē uz Zemgales skaistākajām pilsētām un Rīgu!

Afiša >>>  

Septembra beigās Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra kamersastāvs viesosies Latvijā, lai ar koncertiem priecētu klausītājus Jelgavā, Dobelē, Iecavā, Bauskā un Rīgā.

Programmā, kas paredzēta koncertiem no 22. – 26. septembrim iekļauti gan dāņu komponistu skaņdarbi, gan atpazīstamas populārās, džeza un filmu mūzikas pērles.

Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra (Esbjerg UngdomsSymfoniorkester) vēsture aizsākās 1982.gadā, kad flautas pedagogs Pols la Kūrs (Poul la Cour) uzdrošinājās un nodibināja orķestri, kurā aicināja spēlēt talantīgākos audzēkņus no EsbjergasKultūras skolas. Gadiem ejot, orķestris ir izaudzis un pierādījis sevi arī ārpus Esbjergas robežām.

Orķestra repertuārā ir iekļauti gan klasikas, gan populārās mūzikas skaņdarbi, ko jaunieši spēlē dažādos koncertos un festivālos. Orķestra mūziķi ir ļoti atvērti jaunām idejām un piedzīvojumiem, tādēļ labprāt dodas tuvākos un tālākos pieredzes apmaiņas braucienos un piedalās dažādos festivālos – Francijas „Orķestriādē” viņi pabijuši jau 11 reizes! Jaunieši paviesojušies arī Zviedrijā, Vācijā, Nīderlandē, Čehijā, Krievijā, Spānijā un Ungārijā. 1994.gadā tika ierakstīts pirmais Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra CD, bet 1997.gadā tapa jauns CD kopā ar Esbjergas Kultūras skolas audzēkņiem. 2010.gadāEsbjergas Jauniešu simfoniskais orķestris devās aizraujošā koncerttūrē uz Prāgu, bet 2011.gadā – uz Budapeštu. Šogad jaunieši viesosies Latvijā, lai ar koncertiem priecētu klausītājus Zemgales skaistākajās pilsētās un Rīgā.

Koncertus Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts.

Koncerti:
22.septembrī 18:00 Iecavas kultūras namā
23.septembrī 18:00 Bauskas pilī
25.septembrī 10:00 Jelgavas 4.vidusskolā un 17:00 Dobeles mūzikas skolā
26.septembrī 12:30 Ziemeļvalstu ģimnāzijā, Rīgā

Ieeja koncertos bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Ilva Sinkēviča
Projektu koordinatore
Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā
dki@dki.lv